FitnessKoniec z bolesnymi miesiączkami!

Koniec z bolesnymi miesiączkami!

Koniec z bolesnymi miesiączkami!
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
29.03.2010 11:41, aktualizacja: 22.06.2010 13:55

Przełom w comiesięcznych problemach wielu kobiet! Lek na bóle menstruacyjne jest już w II fazie badań klinicznych. Środek ma wyeliminować przyczynę, a nie skutek dolegliwości.

Przełom w comiesięcznych problemach wielu kobiet! Lek na bóle menstruacyjne jest już w II fazie badań klinicznych. Środek ma wyeliminować przyczynę, a nie skutek dolegliwości.

Bóle podczas miesiączki są jedną z najczęstszych przyczyn nieobecności kobiet w szkole i pracy. Problem dotyka już nastoletnie dziewczynki.

Andrzej R. Batt z Vantia Ltd, firmy farmaceutycznej, która zajmuje się rozwijaniem i testowaniem leku powiedział:

"Mamy nadzieję, że lek pozwoli na bardziej skuteczną opcję leczenia milionów kobiet na całym świecie zmagających się z tym bolesnym stanem. Bóle menstruacyjne nie tylko zmniejszają jakość życia milionów kobiet, ale również są obciążeniem ekonomicznym, gdyż wiążą się z ogromną liczbą dni straconych w pracy i szkole.”

Batt podkreśla, że objawem niedyspozycji 45-90 % kobiet w wieku rozrodczym, jest nie tylko ból brzucha, ale i bóle pleców, nudności wymioty, nadmierna potliwość i zawroty głowy.

Dostępne na rynku leki, takie jak środki przeciwbólowe, przeciwzapalne, doustne środki antykoncepcyjne łagodzą jedynie objawy, w żaden sposób nie wpływając na przyczynę bólu. Mało tego, są nieskuteczne w przypadku prawie jednej trzeciej kobiet z ciężkimi objawami oraz mogą mieć skutki uboczne, takie jak zmiany nastroju i problemy z żołądkiem.

Za ból odpowiedzialne są silne i częste skurcze macicy. Naukowcy uważają, że wynika to z większego stężenia we krwi wazopresyny (hormonu regulującego skurcze macicy). Gdy zahamuje się jego wydzielanie bóle powinny zniknąć.

Lek roboczo zwany VA111913 przeszedł już pierwsze testy, podczas których sprawdzano czy jest on bezpieczny dla organizmu. Obecnie w USA i Wielkiej Brytanii trwają ostanie badania nad jego skutecznością. Jeżeli wyniki spełnią oczekiwania, za około 4 lata lek będzie można kupić w aptekach.

Na podstawie www.portal.acs.org

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (59)
Zobacz także