FitnessZapomnij o wodzie z cytryną. Teraz czas na wodę z solą

Zapomnij o wodzie z cytryną. Teraz czas na wodę z solą

Zapomnij o wodzie z cytryną. Teraz czas na wodę z solą
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
19.03.2017 18:40, aktualizacja: 20.03.2017 11:05

Zaczynasz dzień od szklanki wody z cytryną? Teraz dodaj jeszcze sól kamienną lub himalajską. Napój obniża ciśnienie, łagodzi ból głowy oraz pomaga zgubić zbędne kilogramy. Jej regularne picie może zastąpić zażywanie suplementów diety.

Picie wody z solą w celu oczyszczenia organizmu jest coraz bardziej popularne. Taka kombinacja korzystnie wpływa na układ pokarmowy, lepsze nawodnienie organizmu, a także uzupełnia niedobory minerałów.
W opinii badaczy już miesięczna terapia może poprawiać zdrowie osób z takimi dolegliwościami jak nadciśnienie czy cukrzyca. Słona woda doskonale hamuje apetyt, co przyczynia się do spadku wagi.

Obraz
© Shutterstock.com

Sól himalajska w odróżnieniu od zwykłej, kuchennej soli jest zdrowsza. Zawiera 84 substancje mineralne, elektrolity i pierwiastki – jest to oszałamiająca liczba, biorąc pod uwagę fakt, że nauce znanych jest jedynie 118 pierwiastków. Nie jest w żaden sposób przetwarzana chemicznie. Niezmieniona przez tysiące lat zawiera wszystko to, co przyczyniło się powstania życia na ziemi. Zawiera tak wiele makro- i mikroelementów, że nadają jej one różową barwę.
Sól himalajska zawiera jod, magnez, cynk, żelazo i wapń – pięć istotnych dla funkcjonowania organizmu pierwiastków. Szczególnie poważnym problemem jest powszechny niedobór jodu (za który winą obarcza się głównie postępującą erozję gleby), ponieważ jod odgrywa zasadniczą rolę w czynności tarczycy – gruczołu sterującego metabolizmem. Spożywając sól himalajską, nie będziemy się musieli obawiać o niedobór jodu.

Woda z solą jest stosowana jako środek zwalczający bakterie. Wypicie napoju pomoże na ból gardła i infekcje. Co więcej, usprawnia pracę jelit, ale także oczyszcza wątrobę i eliminuje metale ciężkie oraz toksyny z organizmu.
Składniki mineralne zawarte w soli himalajskiej czy morskiej są bardzo ważne dla osób borykających się z problemami skórnymi. Jod, cynk czy też chrom odpowiedzialne są za zwalczanie trądziku, leczenie i gojenie się ran, a także odpowiednie nawilżenie skóry.

Do jednego litra ciepłej wody należy dodać 1/4 łyżeczki soli himalajskiej. Roztwór pić rano, pół godziny przed posiłkiem przez tydzień. Warto wiedzieć, że przy stosowaniu tej kuracji należy dbać o nawodnienie organizmu i pić co najmniej 1,5 litra wody w ciągu dnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (52)
Zobacz także