UrodaDomowe zabiegi na cellulit

Domowe zabiegi na cellulit

Domowe zabiegi na cellulit
Źródło zdjęć: © 123RF
06.05.2016 13:49, aktualizacja: 09.05.2016 11:48

Najczęściej atakuje uda, pośladki, ramiona i brzuch. Cellulit - ten problem dotyka 9 na 10 kobiet. Firmy kosmetyczne prześcigają się w wymyślaniu skutecznych specyfików, które mają za zadanie usunięcie nieestetycznych zmian już po kilkunastu dniach stosowania preparatów. Nie dajmy się jednak oszukać. Pomarańczowa skórka jest wyjątkowo trudna do zlikwidowania, a walka z nią wymaga wytrwałości. Zamiast więc wydawać fortunę na cudowne środki, które błyskawicznie - jak obiecują producenci - rozprawią się z brzydkimi grudkami, lepiej zastosujmy naturalne metody. Wymagają przede wszystkim jednego - regularności w stosowaniu.

Ruszaj się

To podstawowa zasada. Nawet najlepszy zabieg nie przyniesie trwałych efektów, jeśli nie będziemy pamiętać o regularnej aktywności ruchowej. Ćwicz przynajmniej trzy razy w tygodniu - na pewno wiele razy to słyszałaś. Jeśli jeszcze nie zastosowałaś się do tego zalecenia, teraz nadszedł odpowiedni moment. Dlaczego ruch jest taki ważny? Ponieważ aktywność fizyczna nie tylko pomaga spalić tkankę tłuszczową, ale przede wszystkim pobudza funkcjonowanie układu limfatycznego, dzięki czemu organizm szybciej usuwa toksyny. Intensywna praca mięśni prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych. Wybierając odpowiednie ćwiczenia, pamiętaj też, że należy postawić na aktywność, która nie tylko umożliwi spalenie tkanki tłuszczowej, ale także usprawni krążenie podskórne. Na cellulit świetnie działa jazda na rowerze, jogging czy aqua aerobik. W domu możemy wykonywać przysiady i nożyce. Nie musimy się forsować, to nawet nie jest wskazane, najważniejsze by ćwiczenia wykonywać regularnie. Warto zdecydować się na średnio intensywny trening, trwający pół godziny, ponieważ proces spalania tłuszczu zaczyna się dopiero po upływie kwadransa.

Masaż, czyli domowy drenaż limfatyczny

Poprawia krążenie krwi i limfy, redukuje tkankę tłuszczową, uelastycznia i ujędrnia skórę. Do masażu używamy szorstkiej rękawicy, gąbki lub szczotki wykonanej z włókien naturalnych. Delikatnie masujemy ciało, zaczynając od stóp, a kończąc na ramionach, koncentrując się szczególnie na obszarach z widocznym cellulitem. Pamiętaj, aby zabieg prowadzić od lewej do prawej strony ciała, koniecznie w kierunku serca, aby usprawnić krążenie krwi. Taki suchy masaż w domowych warunkach powinien trwać ok. 10-15 minut. Powtarzaj ten zabieg każdego dnia przed porannym lub wieczornym prysznicem. Poprawę stanu skóry powinnaś zauważyć już po kilku tygodniach.

Zmielona kawa

Peeling z drobno zmielonych ziaren kawy - mogą być parzone - działa antycellulitowo i wygładzająco. Poza tym, zabiegi z dodatkiem kofeiny dodają energii, działają stymulująco oraz - z racji zawartych polifenoli - również antyrodnikowo, a więc przeciwstarzeniowo. Czyli same zalety. Zyskamy podwójnie, jeśli na najpierw zaparzymy sobie aromatyczna kawę, a potem wykorzystamy... fusy. Oto przepis.

Do 1/4 szklanki fusów dodajemy 3 łyżki cukru i 2 łyżki rozgrzanego oleju kokosowego lub oliwki dla dzieci. Po dokładnym zmieszaniu wszystkich składników, peeling nakładamy kolistymi ruchami na skórę (mocno wcierając), koncentrując się na miejscach dotkniętych cellulitem (od stóp w kierunku serca). Na koniec spłukujemy wszystko letnią, a potem chłodną wodą. Dla uzyskania najlepszego efektu zabieg powtarzamy 2-3 razy w tygodniu. Nie trzeba za każdym razem przygotowywać kosmetyku na nowo. Wystarczy że nadmiar będziemy przechowywać w zamkniętym szklanym naczyniu. Pamiętajmy, kiedy stosujemy świeżo mieloną kawę, peeling jest ostrzejszy, silniej ścierający. Kawa parzona działa łagodniej.

Grejpfrut i pomarańcza

W walce z pomarańczową skórką sprawdzają się eteryczne olejki cytrusowe: pomarańczowy, grejpfrutowy, mandarynkowy, cytrynowy. Kilka kropli można dodać do kąpieli, ale znacznie lepszy efekt dadzą wcierane w skórę. W tym celu należy 4-5 kropli olejku wymieszać z łyżką oliwy (zamiast niej można użyć innego oleju, np. z pestek winogron) i tak przygotowaną miksturą masować skórę z cellulitem przez 10 do 15 minut. Czynność należy powtarzać dwa razy dziennie, cierpliwie czekając na efekty, które przy zachowaniu regularności na pewno się pojawią, choć najwcześniej po upływie kilku tygodni. Uwaga, po masażu z użyciem olejków cytrusowych co najmniej przez godzinę należy unikać ekspozycji na słońce, które może podrażnić skórę.

Ocet jabłkowy

Zawiera potas, magnez i wapń. Wszystkie te minerały odgrywają ważną rolę w wypłukiwaniu toksyn z organizmu i przeciwdziałają zatrzymywaniu się wody, m.in. w okolicach ud i brzucha, co zmniejsza cellulit. Przy okazji pomaga także schudnąć, co również sprzyja likwidacji pomarańczowej skórki.

Zmieszaj ocet jabłkowy (najlepiej zrobiony samodzielnie lub ekologiczny) z wodą w proporcjach 1:2. Wetrzyj w skórę w problematycznych miejscach, pozostaw na 30 minut i spłucz ciepłą wodą. Zabieg przynosi najlepsze efekty, jeśli powtarza się go dwa razy dziennie. Inny sposób polega na zmieszaniu octu z wodą w równych proporcjach, wtarciu w skórę oraz owinięciu miejsc dotkniętych cellulitem folią i grubym ręcznikiem na około godzinę. Po upływie tego czasu należy spłukać skórę letnią wodą. Czynność powtarzaj raz dziennie. Specyfik może także zadziałać „od wewnątrz”. Dwie łyżki octu jabłkowego trzeba wymieszać ze szklanką wody (można dodać łyżeczkę miodu) i pić dwa razy dziennie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także