Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: Tattoo Konwent

10 kroków do tatuażu

Pierwszy tatuaż to dla wielu osób poważna decyzja. Nic dziwnego, skoro wzór zostaje na naszym ciele zazwyczaj do końca życia. Aby dziarka mogła nas długo cieszyć, do całego procesu należy podejść odpowiedzialnie i świadomie. Przed pierwszym wbiciem igły – przeczytaj koniecznie!

 Źródło: materiały partnera
d6oh8mp

1. Wybór studia

Pierwszym krokiem do wymarzonego tatuażu jest wybór profesjonalnego studia. Warto przejrzeć prace tatuatorów i zdecydować się na artystę, którego styl najbardziej nam się podoba. Równie ważne jest sprawdzenie opinii na temat wybranego miejsca. Bez problemu można zrobić to w wyszukiwarce bądź na profilach społecznościowych. Doskonałą okazją do zapoznania się ze sceną tatuażu oraz sprawdzenia jak wygląda proces tatuowania na żywo, jest udział w konwencji tatuażu, które odbywają się w kilku miastach w Polsce np. w ramach cyklu Tattoo Konwent. Podczas wydarzenia można zobaczyć przy pracy jednocześnie kilkuset tatuatorów z całego kraju i zagranicy, pooglądać ich prace jak w galerii, porozmawiać z nimi czy umówić się na bezpośrednio sesję. Konwencja to także wspaniałe miejsc, aby zobaczyć tych najlepszych, gdyż odbywają się na niej konkursy na najlepsze tatuaże wybierane przez profesjonalne jury. A więc od razu z setek studiów i artystów selekcjonujemy sobie kilku, naprawdę sprawdzonych. W tym roku Tattoo Konwent odwiedza aż 7 miast: Poznań, Toruń, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź oraz Lublin.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

2. Pomysł i motyw

Gdy już zdecydujemy się na konkretnego tatuatora, pora na przemyślenie wzoru zgodnego z jego estetyką. Inspiracji możemy poszukać wszędzie: w osobistych doświadczeniach, symbolice, w internecie, sztuce, ulubionych filmach. Innym pomysłem jest skorzystanie z flashy, czyli gotowych projektów proponowanych przez studio. Czasami właśnie tak najłatwiej jest zacząć przygodę z tatuażem. Bo zapewne nie będzie to ostatni J

d6oh8mp

3. Umówienie wizyty

Czas na zarezerwowanie miejsca w wybranym studiu. Tutaj zazwyczaj przydaje się odrobina cierpliwości. Do najbardziej wziętych tatuatorów niekiedy na wolny termin trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Na stronach mediów społecznościowych lub stronie internetowej danego studia należy szukać informacji na temat procesu dotyczącego zapisów. Tatuatorzy zazwyczaj mają tą procedurę bardzo konkretnie opisaną, podając nieraz konkretne przedziały terminowe, w których przyjmują zapisy. To właśnie w momencie umawiania wizyty tatuator skonsultuje z nami wzór oraz wstępnie wyceni projekt. Każdy z nich wyceniany jest indywidualnie – zależy od wielkości, miejsca na ciele i stopnia skomplikowania.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

4. Tatuator przygotowuje projekt

Po konsultacji i wpłacie zadatku tatuator rozpoczyna pracę nad projektem. Zdarza się, że artyści pokazują gotowy wzór w ostatniej chwili – na dzień przed sesją lub nawet tego samego dnia. To nic strasznego! Takie zachowanie tatuatora to popularne zabezpieczenie przed oszustwem. Bywa tak, że po wysłaniu gotowej pracy klient rezygnuje z dalszej usługi i zabiera projekt do innego studia.

5. Wizyta w studio

Nadchodzi ten dzień. Podczas wyczekanej wizyty w studiu, tatuator pokazuje ostateczny projekt oraz wspólnie z klientem dostosowuje miejsce i dokładną wielkość wzoru.

d6oh8mp

6. Przygotowanie do tatuowania

Przed rozpoczęciem tatuowania, artysta przygotowuje stanowisko pracy. Dezynfekuje sprzęty i fotel, wybiera narzędzia i tusze. Zazwyczaj jest to również pora na formalności: wypełnienie oświadczenia dotyczącego stanu zdrowia oraz potrzebnych zgód. Warto pamiętać, że tatuator może odmówić wykonania pracy ze względu na przeciwskazania zdrowotne. Na tatuaż należy przyjść zdrowym i wypoczętym. Kilka dni wcześniej nie wolno pić alkoholu, opalać się ani przyjmować leków rozrzedzających krew.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

7. Odbicie wzoru

Gotowy projekt drukowany jest na specjalnym arkuszu, a następnie odbijany przez kalkę na wcześniej zdezynfekowanej skórze. Finalnie dostosowuje się rozmiar i dokładne miejsce na ciele. Pora na ostateczną decyzję.

8. Tatuowanie

Najwyższy czas na rozpoczęcie tatuowania. Powinniśmy przyjąć wygodną dla siebie pozycję, w której spędzimy dłuższą chwilę. Proces tatuowania polega na wprowadzeniu pod skórę igły z barwnikiem. Najpierw wykonuje się kontur, który może być potem wypełniany i cieniowany. Czas sesji zależy od wielkości, kolorów i stopnia skomplikowania wzoru – na niektóre wystarczy kilkanaście minut, inne wymagają nawet kilkugodzinnej pracy. Wiele osób obawia się bólu podczas wbijania igły. Nie ma co oszukiwać – tatuowanie może być nieprzyjemne. Ból odczuwany podczas wykonywania tatuażu zależy od indywidualnej wrażliwości oraz od wybranego miejsca – im cieńsza skóra, tym większy dyskomfort.

d6oh8mp

9. Zabezpieczenie tatuażu

Warto pamiętać, że nowy tatuaż jest traktowany jak świeża rana. Po skończonej pracy tatuator musi odpowiednio ją zabezpieczyć. Najpierw usuwa krew i resztki tuszu. Następnie smaruje skórę specjalną maścią i owija folią. Coraz bardziej popularna staje się folia "second skin", która tworzy przezroczysty opatrunek i zabezpiecza tatuaż przez kilka dni.

10.   Pielęgnacja tatuażu

Proces nie kończy się w momencie wyjścia ze studia. Dalsze losy naszego tatuażu zależą w dużej mierze od odpowiedniej pielęgnacji. O nowy tatuaż trzeba dbać, szczególnie w okresie jego gojenia. Tatuator powinien poinformować nas o tym, jak postępować ze świeżym tatuażem tak, by szybko i odpowiednio się zagoił. Czas gojenia się tatuażu jest jednak bardzo indywidualny – warto obserwować reakcje swojego organizmu. Wielu tatuatorów oferuje również dodatkowe poprawki po wygojeniu się dziary.

Informacja prasowa: Tattoo Konwent
d6oh8mp
d6oh8mp