17 młodych projektantów na Silesia Fashion Look

Łukasz Waszkiewicz z Chouette specjalizuje się w redesign, czyli przerabianiu ubrań vintage. HabeQuss miesza niemieszalne style - sportowy z awangardą. Z kolei Wiola Wołczyńska znana jest ze swojego zamiłowania do oversize i szarości. Miks styli aż 17 zdolnych, młodych projektantów będzie można zobaczyć podczas zbliżających się pokazów Silesia Fashion Look w Katowicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
17 młodych projektantów na Silesia Fashion Look
(Monika Kmita, na zdj. Sophie Kula)

Łukasz Waszkiewicz z Chouette specjalizuje się w redesign, czyli przerabianiu ubrań vintage. HabeQuss miesza niemieszalne style - sportowy z awangardą. Z kolei Wiola Wołczyńska znana jest ze swojego zamiłowania do oversize i szarości. Miks styli aż 17 zdolnych, młodych projektantów będzie można zobaczyć podczas zbliżających się pokazów Silesia Fashion Look w Katowicach. Na wybiegu pojawią się najnowsze kolekcje m.in. Sophie Kuli, Agi Paul, marki BOLA - Oli Bajer i Jakuba Pieczarkowskiego. Podczas Silesia Fashion Look zaprezentowane zostaną także kolekcje znanych projektantów - duetu Paprocki&Brzozowski, Łukasza Jemioła i Gosi Baczyńskiej.

Miks stylów i trendów
Są bezkompromisowi i nieustannie idą pod prąd. Nie poddają się trendom, ale je tworzą. Już 9 i 10 marca w Katowicach będzie można zobaczyć najnowsze kolekcje najzdolniejszych młodych polskich projektantów.

Wśród nich propozycje laureatów krajowych i międzynarodowych konkursów, twórców własnych, awangardowych marek odzieżowych, wielbicieli twórczości zgodnej z zasadami ekologicznej odpowiedzialności i rękodzieła. Jak zapowiadają organizatorzy Silesia Fashion Look ma być miksem stylów, trendów i inspiracji.

Tak będzie m.in. w przypadku Małgorzaty Salamon z Bielska-Białej, pomysł na swoją kolekcję projektantka znalazła w modzie PRL-u, a dokładnie w latach 60 i 70-tych. - Część materiałów wykorzystanych w kolekcji jest podarunkiem od babci, która trzymała je w szafie 20 lat, zachowały się w stanie idealnym. Wyzwaniem było użycie sztruksu, tkaniny, która odeszła w zapomnienie lub kojarzy się negatywnie, jeśli chodzi o modowe konwenanse. Został on użyty w różnych zestawieniach, kolorach i kierunkach - zapowiada projektantka.

17 zdolnych i na dłuuugim wybiegu

Czego możemy się więc spodziewać po wydarzeniu? Pierwszego dnia pokazów (9 marca) zaprezentowane zostaną kolekcje: HebeQuss - Katarzyny Kuś, Vintage Chouette - Łukasza Waszkiewicza, BOLA - Oli Bajer, Jakuba Pieczarkowskiego, CONFASHION - Kingi Król, Olgi Pokrywki, Wojtka Haratyka i Gosi Baczyńskiej.

Drugi dzień (10 marca) wypełnią z kolei pokazy: Kamili Gronner, Dominiki Gembiak, Małgorzaty Salamon, Kuxido - Katarzyny Pardzińskiej & Magdaleny Studnickiej, Eli Chodorowskiej, Code Femme - Moniki Lafarge, Aleksandry Kmiecik i Łukasza Jemioła. Każdego dnia pokazy zaczynają się o godz. 15 i trwają do 21. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podczas zamkniętych pokazów VIP 8 marca, które poprzedzają Silesia Fashion Look odbędzie z kolei pokaz Sophie Kuli, Agi Paul-Smolińskiej, Wioli Wołczyńskiej, a także duetu Paprocki&Brzozowski.

Specjalnie na potrzeby Silesia Fashion Look na jednym z placów centrum handlowego powstanie gigantyczna, szklana hala z mierzącym ponad 50 metrów wybiegiem, na którym pojawi się w sumie aż 50 modelek. Wszystkie kolekcje projektantów prezentowane będą także w specjalnym showroomie, który powstanie na terenie Silesia City Center (przy al. Katowickiej 3). Będzie można w nim nie tylko z bliska przyjrzeć się ubraniom, ale także spotkać samych projektantów.

SILESIA FASHION LOOK
9- 10 marca 2013 godz. 15:00-21:00
Silesia City Center, Plac Słoneczny
Katowice, ul. Chorzowska 107

** Świetne bluzy od młodych, polskich projektantów**

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.