Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Moda
13-11-2006 (10:51)

Barbie ubiera się u Minge

Ewa Minge zaprojektowała kolekcję sześciu ubrań dla... Barbie. Ulubienica dziewczynek ma już w swojej szafie kreacje Diora, Chanel, Versace i Giorgio Armaniego. Od dzisiaj podziwiać ją będziemy na światowej wystawie lalek Barbie i klocków Lego w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbie ubiera się u Minge
(AFP)
WP

Ewa Minge zaprojektowała kolekcję sześciu ubrań dla... Barbie. Ulubienica dziewczynek ma już w swojej szafie kreacje Diora, Chanel, Versace i Giorgio Armaniego. Od dzisiaj podziwiać ją będziemy na światowej wystawie lalek Barbie i klocków Lego w Warszawie, zapowiada "Gazeta Poznańska".

Niejeden projektant pragnie mieć szansę stworzenia kolekcji dla najmniejszej kobiety świata. Giorgio Armani z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS - na 1 grudnia 2005 roku - zaprojektował limitowaną serię tych lalek. Każda kosztowała 135 dolarów. Zebrane pieniądze przeznaczono na fundusz walki z AIDS.

Teraz udało się to Ewie Minge, polskiej projektantce. Jaki będzie wynik licytacji? Dowiemy się niebawem. Stworzenie kolekcji dla lalek to była dla mnie ogromna przyjemność - opowiada Ewa Minge, projektantka mody. - Choć może to banalnie zabrzmi, ale każda projektantka zaczynała od ubierania swoich lalek, a później stroiła koleżanki. Ciągle pamiętam swoją pierwszą kreację dla mojej lalki. To była hiszpańska sukienka zrobiona z czerwonej włóczki, na szydełku. Miałam wtedy pięć lat.

WP

Trzy stroje sportowe i wieczorowe w rozmiarze "25" powstawały w wielkopolskiej firmie Ewy Minge, w Pszczewie. I jak zdradza projektantka, krawcowe świetnie się przy tym bawiły. Na bal albo wytworną kolację z Kenem, Barbie może założyć klasyczną, czarną suknię z trenem lub "zrobić się na Hiszpankę". Na wieczór zaprojektowałam dwie wersje hiszpańskiej sukni. - opowiada Ewa Minge. - Czarną i złotą. W ogóle starałam się odejść od cukierkowatego, różowego kiczu Barbie. Moje propozycje dla niej to czerń i kolory zimy. Na spacer dobre będą haftowane i malowane dżinsy, moherowe futerko czy koszulka w paski. Profesjonalnie wykończone, z miniaturowymi zameczkami i podszewką! Oczywiście wszystko opatrzone metką Eva Minge.

BARBIE DO LAMUSA?

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP