Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: PUMA

"Bez porównania" -Manuela Gretkowska, Ofelia oraz lokalne ambasadorki PUMA w najnowszej kampanii SHE MOVES US

Nowa odsłona akcji SHE MOVES US zaskakuje. Dwie twórczynie o niepodrabialnym stylu połączyły siły i stworzyły międzypokoleniową wypowiedź o potrzebie kobiecej solidarności i o tym, co czasem staje jej na drodze. Manuela Gretkowska, niepokorna ikona polskiego pisarstwa i Ofelia, wyrazista postać autorskiej sceny pop, spotkały się w niecodziennym projekcie marki PUMA. W najnowszej kampanii towarzyszą im ambasadorki marki: Sara James, Marta Kruk oraz Siostry ADiHD.

Share
 Źródło: materiały partnera
d38b62f

Punktem wyjścia najnowszej odsłony She Moves Us "Bez Porównania" jest zwrócenie uwagi na to, iż niekiedy powodem, dla którego kobiety nie są w stanie w pełni dostrzec swojego potencjału i wyjątkowości, jest to, że na każdym kroku się do siebie porównują. W manifeście, które stworzyły razem, Manuela Gretkowska i Ofelia nawołują inne kobiety do tego, aby się wspierały i wzajemnie umacniały swój indywidualizm.

Dużo nam to odbiera
A przecież umiemy się wspierać
Dlatego
Powiedz mi bez wahania
Że jestem bez porównania

Za pomocą spotu PUMA przekazuje, że to właśnie różnice w postaci doświadczeń, zainteresowań, temperamentu czy wrażliwości czynią kobiety niepowtarzalnymi, a świat zróżnicowany jest piękniejszy. Kampania ma na celu umocnić w odbiorczyniach chęć bycia sobą i uwolnienia się od ciężaru, jakim jest odruch licytowania się na osiągnięcia, rodzinę czy wygląd. Bo im bardziej porównujemy się do innych, tym bardziej zatracamy swoje prawdziwe JA.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Osobliwe, bezkompromisowe i zjawiskowe, Manuela Gretkowska i Ofelia, uosabiają cechy, których marka poszukuje w bohaterkach kampanii She Moves Us. Artystki nie boją się pokazywać w swojej twórczości tego, jakie naprawdę są i celebrują możliwość bycia sobą na wiele sposobów. Zapytane o to, co pomogło im przestać porównywać się do innych, odpowiadają:

d38b62f

O: Nadal pracuję nam tym, aby nie porównywać się z innymi. Jest to trudny proces, zwłaszcza pracując w Internecie, gdzie często kobiety same zachęcają się do takiego toksycznego porównywania poprzez komentarze i anonimowy hejt.

MG: Ludzie, wśród których dorastałam. Byłam potwornie chuda, ale nikt mnie nie wyśmiewał. Nie młotkowano mi wad, bo nie było z kim się porównywać. Z Czerwonym Kapturkiem albo z dorosłymi kobietami? Nie istniał jeszcze cały ten badziewny rynek małych starutkich,

z kosmetykami dla dziewczynek w przedszkolu. A później pomógł egoizm. Miałam wywalone co kto sądzi o moich siwych włosach: zaniedbanych, bo Polka niepomalowana na głowie to prawie margines społeczny. Bardziej zależało mi na wygodzie i zdrowiu - nie chce mi się malować odrostów, ani truć chemią. Nie wyglądam jak modelka, ale czy muszę? Nie zamierzam zaspokajać cudzych potrzeb kosztem własnej wygody.

Video spot z kampanii dostępny jest tutaj.

d38b62f

Lokalna odsłona jest przełożeniem kampanii globalnej, której twarzą jest Dua Lipa oraz grono ambasadorek marki PUMA. Platforma She Moves Us ma na celu zachęcić dziewczynki i młode kobiety do dzielenia się swoimi historiami oraz do połączenia sił na rzecz prawa dziewcząt i kobiet na całym świecie. PUMA współpracuje z partnerami i organizacjami, by przełamywać bariery uniemożliwiające dziewczynkom uprawnianie sportu. Jednym z partnerów jest organizacja Women Win, która poprzez sport wspiera dziewczęta i kobiety na całym świecie.

Informacja prasowa: PUMA
d38b62f
d38b62f
d38b62f