Trwa ładowanie...

Biust średniej wielkości? Oto sposoby na jego modelowanie

Zwykle myślimy o piersiach nie w kategorii kształtu, lecz rozmiaru. Tymczasem mało który biust jest albo duży, albo mały. U przeważającej części kobiet jest on po prostu przeciętnej wielkości, za to jak każdy inny powinien dobrze wypełniać bieliznę. Jak zadbać o to, by miał ładny kształt?

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wszędzie roi się od brafitterskich porad na temat dużego i małego biustu, co ze średnim?Wszędzie roi się od brafitterskich porad na temat dużego i małego biustu, co ze średnim?Źródło: Adobe Stock
d3whiw2

Mało kobiet ma idealny biust, a te które zostały hojnie obdarowane przez naturę, nie zawsze dbają o zachowanie ładnego kształtu. Za idealny układ uważa się taki, gdy brodawka znajduje się na przecięciu linii pionowej, leżącej w połowie obojczyka i linii skośnej przechodzącej przez środek pachy. W rzeczywistości jednak mało która budowa ciała odpowiada tak precyzyjnym rysom geometrycznym. Piersi mogą być różnej wielkości, zarówno małe, średnie, jak i duże. Bywa tak, że jedna z nich jest nieco mniejsza od drugiej, ale takie dysproporcje możemy skorygować odpowiednim biustonoszem.

Nie zawsze idealny biust – dlaczego?

O pięknie biustu decyduje kilka istotnych elementów: jego ułożenie, jędrność, objętość, a także przyleganie do klatki piersiowej i sprężystość skóry. Na właściwe ułożenie i kształt mogą wpływać np. wystające łopatki, niedostatecznie rozwinięte mięśnie pleców czy nieprawidłowa budowa klatki piersiowej. Zdarza się, że piersi średniej wielkości mają tendencję do opadania z powodu otyłości lub przeciwnie – szybszej utraty wagi.

d3whiw2

Kolejną rzeczą, które może zmieniać kształt biustu jest zmniejszenie się gruczołu sutkowego. To naturalne zjawisko fizjologiczne, które pojawia się wraz z wiekiem, ale może nastąpić wcześniej na skutek zaburzeń hormonalnych. Jeśli mamy biust średniej wielkości, a mimo to jego kształt nie jest zadowalający, warto skorzystać ze sprawdzonych trików lub porad brafitterskich.

Korygowanie piersi asymetrycznych

Biust nie musi być idealny, liczy się to, by dobrze leżał w staniku. Powinno się dobrać taki, który nie będzie deformował i uciskał piersi. To jedna z najważniejszych części ubioru, która decyduje o wyglądzie sylwetki przez wiele późniejszych lat. Bywa, że mamy niesymetryczne piersi, czyli takie gdzie jedna jest mniejsza, a druga większa. To częsty problem, ale jest na to sposób – biustonosz typu bustier będący połączeniem stanika i gorsetu. Sięgając po niego upewnijmy się, że ma usztywniane miseczki. Rozmiar modelu dobierajmy zawsze do większej piersi, a w razie potrzeby skorygujmy proporcje za pomocą odpowiedniej wkładki.

Sposób na szeroko rozstawione piersi

Średniej wielkości piersi mogą mieć okrągły kształt, czyli być pełne, symetryczne i niezbyt szeroko rozstawione. Taki kształt nie sprawia wielu problemów, dzięki czemu łatwiej można dobrać stanik. Idealny będzie też model typu balconette – nisko zabudowana balkonetka świetnie podkreśli ich idealny kształt. Jeśli jednak piersi są szeroko rozstawione (mają przerwę pomiędzy sobą), sięgnijmy po biustonosz typu soft – posiada głębokie miseczki z lamowanym cięciem ukośnym, które podnoszą i zbierają biust do dekoltu. Inną opcją jest bielizna dobrze podtrzymująca, np. push-up lub plunge, czyli o zmniejszonym zabudowaniu między miseczkami. To również dobry wybór, kiedy chcemy założyć sukienkę z głębokim dekoltem.

Piersi blisko siebie – jak dobrać biustonosz?

Dla utrzymania ładnego biustu wskazane jest noszenie takiej bielizny, która będzie zarówn wygodna, jak i wizualnie poprawiająca kształt. Przy blisko osadzonych piersiach sprawdzają się staniki z małym odstępem między miseczkami oraz nisko kończącymi się fiszbinami z przodu (na mostku), czyli "plunge". Dzięki temu fiszbiny nie wbijają się w pierś, a tym samym nie powodują dyskomfortu. Skoro o tym mowa, zwracajmy też uwagę na ramiączka – mogą bowiem mieć różną szerokość. Przy średniej wielkości piersiach możemy pozwolić sobie na cienkie ramiączka. Jeśli natomiast poczujemy, że się wrzynają, wydłużmy je lub sięgnijmy po model biustonosza z węższym obwodem.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3whiw2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3whiw2
d3whiw2