Blisko ludziBrak libido

Brak libido

Brak libido
Źródło zdjęć: © -sxc.hu

04.01.2010 12:33, aktual.: 05.01.2010 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mój problem polega na tym, że moje libido jest zerowe. Mam kochanego, czułego, wspaniałego narzeczonego, w przyszłości planujemy wziąć ślub. Jednak ja nie odczuwam potrzeby, aby się kochać.

Mój problem polega na tym, że moje libido jest zerowe. Mam kochanego, czułego, wspaniałego narzeczonego, w przyszłości planujemy wziąć ślub. Jednak ja nie odczuwam potrzeby, aby się kochać. Kocham mojego partnera, jednak nie odczuwam tzw. pociągu seksualnego. I to nie chodzi tylko o niego, w ogóle seks chyba mógłby dla mnie nie istnieć. Dlaczego tak jest? Wcześniej, gdy byłam trochę młodsza, wszystko było ok., a mam dopiero 23 lata. Czym może być to spowodowane? Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych - więc nie one są powodem mojego problemu. A może ma to związek z tym, że 2 lata temu wykryto u mnie zespół policystycznych jajników? Czy to schorzenie może wpływać na libido?

U zdrowej kobiety, na skutek aktywności podwzgórza i przysadki mózgowej, cyklicznej zmianie ulega poziom hormonu luteinizującego (LH) oraz folikulotropowego (FSH). Cykliczność zmian w poziomie hormonów ma wpływ na aktywność jajników, a także powoduje okresowe zmiany popędu seksualnego w trakcie cyklu. Zespół policystycznych jajników – to zaburzenie polegające na rozregulowaniu układu hormonalnego i zaburzeniu cykliczności; jednym z objawów jest występowanie cykli bezowulacyjnych i związany z tym przerost jajników, a także podwyższony poziom androgenów. Zmianie ulegają również poziomy hormonów przysadki mózgowej (LH i FSH). Rozregulowanie układu hormonalnego bezpośrednio tłumaczy zmniejszenie się libido. Proszę porozmawiać o problemie z lekarzem prowadzącym leczenie zespołu jajników policystycznych – w celu doboru odpowiednich leków.

Radosław Jerzy Utnik – psycholog-seksuolog, członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także