ycipk-46q635
Buty z warszawskiej Pragi podbijają świat. Niezwykły projekt studentki ASP
Moda

Buty z warszawskiej Pragi podbijają świat. Niezwykły projekt studentki ASP

Jak przebiegła ich współpraca?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-46q635

Mokasyny wyścigowe w rozmiarze 46 - to te buty, a właściwie ich projekt połączył studentkę warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, szewców ze starej praskiej spółdzielni rzemieślniczej, Muzeum Warszawskiej Pragi oraz duńskiego reżysera.

Ewelina Czaplicka-Ruducha projektowała kolekcję butów na zaliczenie studiów. Postanowiła, że będą wykonane ręcznie przez doświadczonych szewców. Skontaktowała się ze Spółdzielnią Specjalistycznej Pracy "Stopa", istniejącą od 1951 roku. Niegdyś punkty sprzedaży znajdowały się w samym centrum Warszawy, na ulicy Brackiej czy Nowym Świecie. Obecnie specjalizuje się głównie w szyciu butów ortopedycznych.

ycipk-46q635

Duński reżyser Jacob Dammas udokumentował efekty współpracy studentki ASP ze spółdzielnią. Powstał film "Stopa”, który obecnie można oglądać w Muzeum Warszawskiej Pragi.

- Te buty to nie jest sztuka dla sztuki. Już kilka par znalazło swoich nabywców. Były noszone nawet przez modelki programu „Top model” - mówi Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, inicjatorka projektu, Muzeum Warszawskiej Pragi.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-46q635