Trwa ładowanie...
Była tak mała, że mieściła się w dłoni. Kamery były z nią od początku
noworodek

Była tak mała, że mieściła się w dłoni. Kamery były z nią od początku

Share
d49ygpw

W Polsce co dziesiąte dziecko rodzi się jako wcześniak.Jednak rodzice nie zawsze są emocjonalnie przygotowani do nowej sytuacji. Brakuje im nie tylko merytorycznej wiedzy na temat skutecznych metod terapii, ale także wsparcia psychologicznego. Dzięki postępom w medycynie lekarze ratują dzieci urodzone już w 24. tygodniu ciąży. Niektóre z nich ważą niespełna 600 gramów.

Angelika Urbaniak urodziła bliźniaczki już w 33. tygodniu ciąży.

d49ygpw

- Podczas dwudziestego dziewiątego tygodnia ciąży dowiedziałam się, że w każdej chwili mogę urodzić. Było bardzo ciężko. - Zobaczyłem dziewczynki od razu po urodzeniu. Były takie maciupeńkie. Popłakałem się- dodaje ojciec bliźniaczek.

Angelika jest jedną z bohaterek serialu dokumentalnego „Moje 600 gramów szczęścia”, który dziś wyemituje TVP2. Serial opowiada o losach wcześniaków oraz ich rodzin. Akcja programu toczy się w szpitalu neonatologii Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Ujastek w Krakowie, która posiada jeden z najnowocześniejszych oddziałów w Polsce.

Zostaną przedstawione historie rodziców od pierwszego spotkania z lekarzem-specjalistą, poprzez poród i pobyt na oddziale intensywnej terapii, aż do momentu wyjścia ze szpitala i pierwszych tygodni życia dziecka.

d49ygpw

Podziel się opinią

Share
d49ygpw
d49ygpw