Caritas apeluje o pomoc dla dzieci osieroconych w wyniku katastrofy

Caritas apeluje o pomoc dla dzieci osieroconych w wyniku katastrofy
Źródło zdjęć: © PAP

15.04.2010 14:21, aktual.: 22.04.2010 11:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Caritas Polska apeluje o pomoc dla dzieci, które zostały osierocone w
wyniku katastrofy samolotu prezydenckiego. Dzieci zostaną objęte wsparciem finansowym i opieką
dopasowaną do indywidualnych potrzeb rodzin.

Jak poinformował Caritas w komunikacie przesłanym PAP, długofalowe wsparcie dla dzieci
będzie prowadzone w ramach istniejącego programu "Skrzydła" dostosowanego do indywidualnych potrzeb
wszystkich rodzin.

Caritas Polska apeluje o pomoc dla dzieci, które zostały osierocone w wyniku katastrofy samolotu prezydenckiego. Dzieci zostaną objęte wsparciem finansowym i opieką dopasowaną do indywidualnych potrzeb rodzin. Jak poinformował Caritas w komunikacie przesłanym PAP, długofalowe wsparcie dla dzieci będzie prowadzone w ramach istniejącego programu "Skrzydła" dostosowanego do indywidualnych potrzeb wszystkich rodzin.

Dzieci objęte programem otrzymają kompleksową opiekę, wsparcie nie ograniczy się tylko do pomocy doraźnej. Osoby i instytucje, które chcą wspomóc akcję, mogą wysyłać sms o treści POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,44 zł z VAT) lub wpłacić środki na konto CARITAS POLSKA (nr 23 1160 2202 0000 0000 7442 8102 z dopiskiem DZIECI ).

Rząd podjął już decyzję o wypłacie każdej z rodzin ofiar pomocy w wysokości 40 tys. zł. Przeznaczył także 20 mln zł na pokrycie kosztów uroczystości pogrzebowych i innych kosztów związanych z pochówkiem osób tragicznie zmarłych w katastrofie.

We wtorek rzecznik rządu Paweł Graś poinformował też, że do każdej rodziny został z MSWiA przydzielony opiekun, którego zadaniem będzie po pierwsze pomoc w sprawnej organizacji pogrzebu, a po drugie - pomoc w kwestiach socjalnych.

Szef MSWiA Jerzy Miller zwrócił się do wszystkich wojewodów, aby objęli poszkodowanych jak najszerszą pomocą, zalecił również skrócenie wszelkich procedur administracyjnych związanych m.in. z pogrzebami ofiar tragedii. O wszystkich potrzebach bliskich ofiar każdy z wojewodów ma na bieżąco informować ministra.

Każda z rodzin ofiar sobotniej katastrofy prezydenckiego samolotu, która ma taką potrzebę, otrzymała do dyspozycji samochód wraz z kierowcą. (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (52)
Zobacz także