Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Chcesz się zmieścić w letnią garderobę? Nic prostszego

Lato to dla wielu osób czas na poprawę sposobu odżywiania, redukcję nadmiernych kilogramów oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Nic dziwnego, w końcu pogoda za oknem zdecydowanie sprzyja takim zmianom oraz korzystnie wpływa na nastrój. Zatem, od czego zacząć dietę, aby trwale pozbyć się nadwagi i utrzymać efekty? Poznaj podstawowe czynniki zdrowego trybu życia!

 Źródło: materiały partnera
d4et0qk

Nadprogramowe kilogramy po zimie

W czasie jesieni czy zimy wiele osób przybiera na wadze. Spowodowane jest to znacznym ograniczeniem aktywności — niskie temperatury zdecydowanie nie zachęcają do ruchu, zwłaszcza na zewnątrz. Nadwaga to poważny problem, który dotyczy wielu osób w Polsce i na świecie. Zdecydowanie sprzyja jej nieograniczony dostęp do żywności, zwłaszcza tej wysokoprzetworzonej jak słodycze, słone przekąski czy dania typu fast-food oraz siedzący tryb życia. "Nadwaga bmi" to często wyszukiwane zapytanie, gdyż nie zawsze wiadomo kiedy ten problem rzeczywiście nas dotyczy. Do oceny, czy masa ciała danej osoby jest prawidłowa, służy między innymi wskaźnik BMI. Określa on stosunek wagi do wzrostu (w metrach kwadratowych). Wartość prawidłowa BMI mieści się w przedziale 18,5-24,9. Wartość 25 lub wyższa wskazuje na nadwagę, z kolei na otyłość wówczas gdy BMI jest równe lub większe od 30. Niezależnie od tego, czy lekka nadwaga to kwestia ograniczenia aktywności w okresie jesienno-zimowy czy problem, z którym zmagasz się od dawna, warto już dziś podjąć kroki, by poprawić swój sposób odżywiania, zwiększyć aktywność fizyczną oraz zadbać o czas na wypoczynek i regenerację.

Pierwszy krok — dieta online

Wiele osób ma problem z prawidłowym obliczeniem swojego zapotrzebowania na energię, składniki odżywcze, a także z planowaniem zbilansowanych posiłków. Wówczas ułatwieniem może być dieta online. To nic innego jak skuteczny plan odchudzania, dobrany w sposób indywidualny przez profesjonalistę. Plan diety online jest nie tylko gwarancją efektów, ale także tego, że dieta będzie możliwa do realizacji, gdyż uwzględnione zostaną konkretne preferencje żywieniowe danej osoby. Jest to znaczne ułatwienie, zwłaszcza wtedy, gdy komponowanie posiłków jest dużym wyzwaniem. Jeśli chcesz mieć pewność, że dostarczasz organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a przy okazji możesz osiągnąć swoje cele, wypróbuj dietę online.

Im więcej ruchu, tym lepsze efekty!

Aktywność fizyczna a zdrowie to prosta zależność — ruch jest potrzebny, do tego by organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Obecne czasy zdecydowanie sprzyjają siedzącemu trybowi życia, dlatego każda okazja do tego, by w ciągu dnia znaleźć czas na aktywność fizyczną, ma duże znaczenie. Aktywność fizyczna to nie tylko ćwiczenia na siłowni, ale także proste czynności, takie jak spacer lub rekreacyjna jazda rowerem. Zwiększenie ruchu w ciągu dnia to dodatkowy czynnik pozwalający na spalenie kalorii, a zatem przekłada się on na lepsze efekty diety odchudzającej. Zastanawiasz się, dlaczego aktywność fizyczna jest ważna? To nie tylko sposób na walkę z nadwagą, ale także podstawowy element zdrowego stylu życia, gdyż zmniejsza ryzyko występowania wielu chorób, m.in. miażdżycy i cukrzycy typu 2. Zacznij od prostych kroków, które pozwolą Ci na zwiększenie aktywności w ciągu dnia. Może to być spacer, zamiana samochodu na rower czy bieganie. Pamiętaj, by formę ruchu i intensywność dobrać do swoich możliwości.

d4et0qk

Nie rezygnuj z regeneracji i odpowiedniej dawki snu

Oprócz prawidłowo zbilansowanej diety i aktywności fizycznej nieodłącznym elementem zdrowego trybu życia, a także racjonalnego odchudzania jest dobry sen. Regeneracja organizmu to istotny aspekt, który pozwala nabrać sił do dalszego działania na drodze do osiągnięcia swojego celu, ale także troski o dobre samopoczucie i zdrowie. Odpoczynek dobowy osób dorosłej powinien trwać przynajmniej około 7 godzin, niestety u wielu osób z powodu napiętego grafiku trwa on znacznie krócej. Dobry sen to podstawa, jednak równie ważny jest czas na relaks po pracy, czy treningu.

Artykuł sponsorowany
d4et0qk
d4et0qk