Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: Tangle Teezer

Czy szczotka może niszczyć włosy? Tłumaczy trycholog Magdalena Szymczak-Kępka

Posiadanie pięknych i lśniących włosów to skarb! Ich właścicielki znają wszystkie sekretny poprawnej pielęgnacji. Nie każda natomiast wie, że posiadanie odpowiedniej szczotki to klucz do ich zdrowego wyglądu! Wiele się mówi o tym jak czesanie źle dobraną potrafi zrobić włosom krzywdę. Czy jest to możliwe? Nasz ekspert-trycholog Magdalena Szymczak-Kępka w przygotowanych materiałach video w kampanii #ZDROWECZESANIE tłumaczy m.in. czy szczotka może niszczyć włosy.

Trycholog - Magdalena Szymczak-KępkaTrycholog - Magdalena Szymczak-KępkaŹródło: materiały partnera
d2cq1ei
d2cq1ei

"Szczotka do włosów służy do usuwania martwych włosów oraz do ich wygładzania. Dzięki niej są one bardziej lśniące i można uzyskać efekt „tafli”. Dobrze dobrana szczotka odgrywa dużą rolę w pielęgnacji włosów" – przekonuje trycholog Magdalena Szymczak-Kępka. W przygotowanym materiale Magda odpowiada na nasze pytania i rozwiewa wszelkie wątpliwości co do złowrogiego wpływu szczotek na nasze włosy.

Jaki wpływ ma szczotka na czesanie?

"Może ułatwić lub utrudnić proces czesania. Ale może być również źródłem przyczyniającym się do powstawania uszkodzeń w osłonce włosa. Gdy szczotka jest stara, zużyta i ma ostre zakończenia, to może zaczepiać wcześniej podłamane kosmyki. Dobrze dobrana i zadbana szczotka ułatwia usuwanie zabrudzeń z powierzchni włosa, wygładza je i usuwa splątania."

d2cq1ei

Czy szczotka może niszczyć włosy?

"Powinniśmy dobierać szczotkę nie dla siebie, a dla swoich włosów. Cienkie i delikatne – inna, długie – inna, kręcone, falowane – inna. Włosy każdej osoby są niepowtarzalnym tworem jak sam człowiek, więc to one powinny być na pierwszym miejscu przy dobieraniu szczotki.

Zniszczyć włosy można nieumiejętnym używaniem szczotki. Kluczowym czynnikiem odpowiadającym za to jest zbyt mocne ciągnięcie i szarpanie podczas czesania. Gdy szczotka jest już zużyta i stara również może przyczynić się do ułatwienia kruszenia się włosów – zahaczę wtedy mikro zniszczenia i łamie go.

Natomiast szczotka sama w sobie nie jest w stanie przyczynić się do zniszczenia włosów czy do ich wypadania. Ząbki szczotki są o wiele większe od naszego pojedynczego włosa i podczas prawidłowego czesania, nie robią mu krzywdy – nie zależnie od tego z jakiego materiału są wykonane."

d2cq1ei

Magdalena Szymczak -Kępka jest psychologiem diagnostą i specjalistą trychologiem. Codziennie dba o zdrowie włosów swoich pacjentów stawiając na kompleksową pielęgnacje. Uważa, że wszystkie problemy z włosami pochodzą z wnętrza naszego ciała i głowy. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych trycholożek w Polsce - jej wykłady oraz występy w telewizji cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Magda obala mity na temat włosów w swojej codziennej pracy i uczy nas ich zdrowej pielęgnacji w nietypowy i ciekawy sposób.

Poznaj Magdę i wszystkie jej porady na stronie www.zdroweczesanie.pl

Odwiedź nas na Instagramie oraz na Facebook’u

O marce:

Tangle Teezer to rewolucyjne szczotki, które są absolutnym hitem wśród akcesoriów do rozczesywania włosów. Stworzył je angielski fryzjer gwiazd – Shaun Paulfrey w 2004 roku. Pierwszy prototyp szczotki o niecodziennym designie, specyficznych ząbkach różnej długości nie spotkał się z entuzjazmem branży. Dopiero rok później na targach w Birmingham jego produktami zainteresowali się przedstawiciel sklepu Boots – który jako pierwszy wprowadził szczotki w różnych kolorach do sprzedaży. Od tego momentu zyski rosły w zawrotnym tempie, a produkt zyskiwał jedną nagrodę za drugą.

d2cq1ei

Dzisiaj 8 szczotek Tangel Tezeer sprzedawanych jest na świecie co minutę. Swój sukces gwarantują nie tylko swojemu twórcy, ale także rewolucyjnej technologii, która sprawiła, że są niezastąpione w pielęgnacji włosów. Szczotka poradzi sobie nawet z mocno splątanymi czy niepodatnymi, kręconymi włosami. Czesanie stało się niewiarygodnie proste, a dodatkowo nie ma ryzyka uszkodzenia włosów czy nieprzyjemnego szarpania.

Do dyspozycji klientów jest wiele kolekcji i wariantów kolorystycznych . Szczotki Tangle Teezer na pewno należą do „must have“ wyposażenia kosmetycznego.

Informacja prasowa: Tangle Teezer
d2cq1ei
d2cq1ei