Trwa ładowanie...
Materiał partnera

Czym są ceramidy i jak wpływają na kondycję włosów?

Większość z nas słyszała o ceramidach i ich zastosowaniu w przemyśle kosmetycznym, ale czy na pewno wiem,y czym są te substancje i w jaki sposób wpływają na kondycję włosów? Dowiedz się, czym są ceramidy i kiedy oraz dlaczego warto stosować szampony i odżywki do włosów z ich zawartością.

 Źródło: materiały partnera
d38nknr
d38nknr

Ceramidy – co to takiego?

Ceramidy to w pewnym sensie "cegiełki" budujące naszą skórę i włosy. Ceramidy wypełniają przestrzenie międzykomórkowe w strukturze włosów i sprawiają, że są one elastyczne, sprężyste i odpowiednio nawilżone. Zbyt mała ilość ceramidów powoduje, że włosy stają się łamliwe, rozdwojone na końcach i matowe. Ich odpowiednia ilość i kondycja sprawiają natomiast, że włosy wyglądają dokładnie tak, jak tego chcemy – są pełne wigoru i lśniące od nasady aż po końcówki.

Czy ilość ceramidów jest stała przez całe życie?

Jak większość dobrych rzeczy, także ilość ceramidów stanowiących budulec naszych włosów i skóry jest ograniczona i zmniejsza się wraz z wiekiem. Na ilość ceramidów niekorzystnie działa stres, używki, nieodpowiednia dieta, nagłe zmiany temperatury i promieniowanie UV. Także zmiany hormonalne związane z okresem menopauzy sprawiają, że ilość ceramidów w naszym organizmie maleje. Sprawia to, że skóra wiotczeje, a włosy tracą blask. Mniejsza ilość ceramidów we włosach oznacza, że mają one pogorszoną zdolność gromadzenia i zatrzymywania wody, a właściwy poziom nawilżenia to podstawa ich zdrowego wyglądu.

Jak pielęgnować włosy – szampony i odżywki z ceramidami

Utrata ceramidów to proces naturalny, ale na szczęście można jej zapobiegać oraz naprawiać już zaistniałe zniszczenia. Do tego celu służą szampony, odżywki i maski z ceramidami, które głęboko wnikają w strukturę włosów i odbudowują je od środka. Dobrym wyborem są kosmetyki do włosów zawierające ceramidy, ale także odżywcze proteiny i witaminy, lipidy oraz składniki aktywne takie jak ekstrakt z aloesu, który intensywnie nawilża i regeneruje włosy. Dzięki tego typu produktom pielęgnacja włosów jest wielowymiarowa – są one zregenerowane, odżywione i nawilżone. Zaleca się stosowanie odżywki do włosów z ceramidami po każdym myciu, zwłaszcza w przypadku włosów zniszczonych i pozbawionych witalności. Dwa razy w tygodniu warto zastosować też maskę do włosów. Szampon do włosów z ceramidami odbudowuje ich strukturę podczas mycia, a odżywka lub maska dopełnia dzieła naprawy.

d38nknr

Jak pielęgnować włosy – ochrona dzięki wygładzeniu

Regularne stosowanie odżywek i masek z ceramidami sprawia, że włosy szybko odzyskują piękny wygląd, a składniki odżywcze kosmetyków mają lepsze warunki do działania. Bardzo ważne jest też wygładzenie włosów, które jest niczym innym jak domknięciem ich łusek. Gładkie, dobrze odżywione kosmetyki są bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, co chroni je nie tylko przed utratą wilgoci i mechanicznymi uszkodzeniami, ale także przed traceniem cennych ceramidów. Do bardzo zniszczonych i przesuszonych włosów przyda się dodatkowo serum wygładzające i odżywiające je na całej długości. Dobrym wyborem jest na przykład skoncentrowane serum do końcówek Avon, które zapobiega ich rozdwajaniu i przywraca włosom blask od nasady aż po końce. Można stosować je po każdym myciu, na wilgotne lub na suche włosy. Taka intensywna kuracja sprawi, że włosy zyskają nie tylko piękny wygląd, ale także ochronę przed szkodliwymi czynnikami i przed utratą ceramidów. Jeśli będziemy regularnie stosować produkty do pielęgnacji włosów z ceramidami, ewentualne szkody szybko zostaną naprawione, a nasze włosy zalśnią lustrzanym blaskiem.

Materiał partnera
d38nknr
d38nknr