Trwa ładowanie...
Źródło: materiały partnera
26-01-2022 10:19

Dlaczego warto wybrać piekarnik z pyrolizą?

Materiał partnera

Piekarnik to urządzenie, które w wielu domach używane jest regularnie, z dużą częstotliwością. Nowoczesne piekarniki otwierają przed użytkownikami szerokie możliwości – umożliwiają przygotowanie zdrowszych niż smażone dań, w dodatku przy użyciu programu oszczędzającego energię. Piekarnik jest sprzętem wyjątkowo praktycznym, ale także takim, które stosunkowo często się brudzi. Co ciekawe, twórcy nowoczesnych modeli piekarników elektrycznych, w tym piekarników parowych, znaleźli skuteczny sposób na szybkie i skuteczne czyszczenie ich wnętrza. Mowa tu o pyrolizie.

Share

Czym jest pyroliza?

Pyrolizą nazywany jest proces, w którym poprzez użycie żaru o wysokiej temperaturze następuje rozkład materiałów organicznych. W trakcie czyszczenia za pomocą pyrolizy temperatura urządzenia sięga ok. 500 stopni Celsjusza. Jak pyroliza działa w nowoczesnych piekarnikach elektrycznych? Za sprawą wspomnianej już niezwykle wysokiej temperatury zmienia ona resztki jedzenia zalegające w piekarniku w popiół.

Piekarnik z pyrolizą – dlaczego warto?

Samoczyszczenie pyrolityczne to funkcja piekarnika, która powoli staje się coraz bardziej popularna. Dzieje się tak głównie ze względu na jej szczególne zalety. Przede wszystkim jest to zdecydowana oszczędność czasu – wystarczy bowiem ustawić odpowiednią funkcję piekarnika, czekać aż wysoka temperatura wykona swoje zadanie, a następnie przy użyciu miękkiej gąbki lub szmatki pozbyć się resztek w postaci popiołu.

Możliwość zaoszczędzenia czasu na czyszczeniu jest szczególnie przydatna chociażby w okresie świątecznym, kiedy kuchnia zmienia się w miejsce gorliwych przygotowań, gdzie od rana szykowane są najróżniejsze odświętne dania. Przygotowując świąteczne potrawy dla wszystkich domowników i gości, bardzo często brakuje nam czasu nawet na najważniejsze obowiązki, o czyszczeniu piekarnika nie wspominając. Piekarnik, który niemal zupełnie samodzielnie pozbędzie się wszelkich zabrudzeń, to w okresie tak intensywnych prac kuchennych prawdziwy dar. Kiedy urządzenie z pomocą nowoczesnej funkcji pozbywa się zabrudzeń, my możemy zająć się innymi obowiązkami – wyrabianiem ciasta na pierniki, ubieraniem choinki czy pakowaniem prezentów!

d2pegga

Posiadając piekarnik z funkcją pyrolizy, nie musimy także inwestować w środki czyszczące, które nierzadko są specyfikami bardzo mocnymi, zawierającymi składniki o wątpliwym wpływie zarówno na nasze zdrowie, jak i środowisko.

Czysty piekarnik Funkcja pyrolizy pozwala na szybkie i skuteczne czyszczenie piekarnika. Niemal bez naszej ingerencji usuwane są wszelkie zabrudzenia – resztki jedzenia czy tłuszcz. Warto pamiętać, że funkcja ta korzystnie wpływa nie tylko na estetykę piekarnika, ale również na komfort jego użytkowania oraz jakość przygotowywanych w nim potraw. Zalegające w kuchence resztki mogą bowiem wpłynąć na aromat, a nawet smak kolejnych dań, skutecznie zniechęcając nas do ich spożycia. Puszyste, ciepłe ciasto z owocami o zapachu pieczonej szynki czy ryby raczej nie zostanie zjedzone z apetytem.

Piekarnik z pyrolizą – o czym warto pamiętać?

Obecnie coraz więcej nowoczesnych piekarników wyposażonych jest w praktyczną możliwość czyszczenia za pomocą pyrolizy. Są to najczęściej funkcjonalne kuchenki do zabudowy, jak chociażby piekarnik parowy z pyrolizą Electrolux EOC8P39WZ, wyposażony nie tylko w opcję czyszczenia pyrolitycznego, ale także nowoczesny panel ledowy, skuteczne zabezpieczenia i szereg praktycznych programów. W przypadku piekarnika do zabudowy z funkcją pyrolizy warto zwrócić uwagę na ulokowanie urządzenia. Należy unikać przede wszystkim zbyt bliskiego sąsiedztwa lodówki, której wysoka temperatura czyszczenia piekarnika mogłaby zaszkodzić. Warto oddzielić piekarnik od pozostałych sprzętów – na przykład za pomocą wąskiej szafki kuchennej.

Przed rozpoczęciem czyszczenia piekarnika Electrolux EOC8P39WZ przy użyciu pyrolizy należy zapoznać się z instrukcją, aby mieć pewność, że używamy tej funkcji poprawnie. Bezpośrednio przed jej włączeniem pamiętajmy także o usunięciu z wnętrza piekarnika niewymagających czyszczenia, ruchomych elementów, takich jak brytfanka czy dodatkowe kratki. Jeżeli mamy taką możliwość, warto także pozbyć się dużych, widocznych resztek jedzenia, szczególnie plam z ketchupu czy innych sosów, które w połączeniu z wysoka temperaturą mogą skutkować pojawieniem się nieestetycznych plam.

Wygoda i oszczędność

Pyroliza to nowoczesna i praktyczna funkcja piekarnika, która pozwala na szybkie i skuteczne czyszczenie jego wnętrza, a także oszczędność czasu.

Materiał partnera

Podziel się opinią

Share