Myślisz o wystroju nowego domu, a co z Twoim ogrodem?

DomOgródMyślisz o wystroju nowego domu, a co z Twoim ogrodem?22.08.2022 15:58
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany ogloszenia24m.pl

Rozkład i wygląd domu planujemy już na długo przed jego zakupem. Oczami wyobraźni widzimy każde pomieszczenie i godzinami przeglądamy strony z meblami i dekoracjami. Kiedy kupujesz nowy dom, z pewnością będzie miał większy lub mniejszy ogród.

Jak zadbać o niego od samego początku, żeby cieszyć się nim od chwili przeprowadzki?

Pierwsze kroki w Twoim ogrodzie

Pierwszą i najważniejszą rzeczą dla właściciela ogrodu jest grunt. Żeby w przyszłości cieszyć się z zielonej oazy musisz zadbać o to, aby grunt wokół domu był w miarę możliwości na tym samym poziomie. Wyrównanie go nie tylko będzie miało wpływ na jego wygląd, ale zapobiegnie np. zalewaniu niżej położonych części działki podczas ulewy lub roztopów. Należy pomyśleć o tym już w momencie, kiedy z naszej działki zjedzie ciężki sprzęt lub od razu, kiedy wprowadzimy się do nowo zakupionego domu.

Roślinność idealna dla Ciebie

Zaprojektowanie idealnego ogrodu nie jest prostym zadaniem. Jeśli zdecydujesz się na samodzielny projekt i jego realizację własnymi siłami powinieneś wcześniej dowiedzieć się jak najwięcej o rodzaju gleby, jaką masz do dyspozycji. Wybór roślin to kolejna kwestia, która wymaga poświęcenia wielu godzin. Kupując kwiaty, krzewy i drzewka powinieneś sprawdzić takie informacje jak: odporność na światło słoneczne, częstotliwość nawadniania oraz sąsiedztwo innych roślin. W Internecie są dostępne poradniki na ten temat i warto z nich skorzystać. Najpiękniejsze rośliny ogrodowe często wymagają czasochłonnej pielęgnacji i zabierania ich na zimę w cieplejsze miejsce. Sprzedawca w sklepie ogrodniczym również powinien udzielić Ci takich informacji.

Miejsce do relaksu w Twoim ogrodzie

Ogród to nie tylko rośliny, to również miejsce do wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Jeśli chcesz w nim organizować przyjęcia dla znajomych lub zwyczajnie wypić poranną kawę, pomyśl o odpowiednich meblach ogrodowych. Specjalne meble z przeznaczeniem do ogrodu są wykonane z odpornych na czynniki pogodowe materiałów, jednak one też się różnią wytrzymałością. Meble z ratanu, drewna czy metalu to najczęściej spotykane w sklepach propozycje. Ich wybór powinien zależeć od tego, czy meble te będą stały pod zadaszeniem, na tarasie, a może pod drzewem, oraz od tego, czy masz możliwość przechowywania ich w zamkniętym pomieszczeniu podczas złej pogody, np. zimą.

Możesz takie meble wykonać samodzielnie używając drewnianych palet. Jest to łatwy i tani sposób na wyczarowanie oryginalnego zestawu meblowego. W takim wypadku trzeba je odpowiednio zabezpieczyć specjalnymi impregnatami lub pomalować farbą do drewna, odporną na czynniki zewnętrzne. Artykuł powstał we współpracy z serwisem www.ogloszenia24m.pl portal z ogłoszeniami nieruchomości.

Artykuł sponsorowany ogloszenia24m.pl
Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Zobacz także