Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Duży kubek na herbatę czy mały? Jaką pojemność kubka do kawy lub herbaty wybrać?

Wiele osób wprost nie wyobraża sobie życia bez ulubionego kubka... ewentualnie bez kilku ulubionych kubków. Wybierając idealną porcelanę, która będzie nam towarzyszyła rano podczas picia kawy lub popołudniowej herbaty zwracamy uwagę na kilka kwestii. Jest to solidność tworzywa, wygląd kubka oraz przede wszystkim jego pojemność. Niektórym osobom zdecydowanie bardziej do gustu przypadną duże kubki, innym te o pojemności filiżanki. Różne wielkości porcelany mogą również służyć innym celom. Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi!

Share
 Źródło: materiały partnera
d34p2da

Pojemności kubków porcelanowych

Jeśli chodzi o mniejsze kubki, to najczęściej spotkać możemy się ze standardową pojemnością nieco większą od klasycznej szklanki, czyli z 300 ml. Nie jest to małe naczynie, ale też nie należy do największych. Kolejną pojemnością, która zaspokoi gusta nieco bardziej wymagających miłośników herbaty lub kawy jest pojemność 500 ml. W następnej kolejności mamy już do czynienia z naprawdę ogromną pojemnością, żartobliwe określaną wiaderkiem, a mianowicie z kubkami porcelanowymi 1 litrowymi. Dla kogo, jakie rozwiązanie okaże się najlepsze?

Kubki do kawy lub herbaty 300 ml – dla kogo?

Wielu z nas żyje w ciągłym biegu. Wypita w spokoju poranna kawa w takim przypadku wydaje się luksusem zarezerwowanym nie dla każdego. Jeśli rano nie mamy czasu na to, aby dokończyć swojego ciepłego napoju i wszystko odbywa się w pośpiechu, to zdecydowanie kubek o pojemności 300 ml będzie odpowiedni. Mniejszą pojemność łatwiej będzie nam opróżnić. Tego typu naczynie będzie także poręczniejsze i wygodniejsze. Szczególnie rano, gdy liczy się każda cenna sekunda! Mniejsze kubki do herbaty czy kawy, to również najlepsza opcja dla osób, które lubią przyjmować gości. Podczas odwiedzin lepiej zaparzyć dwa razy mniejszą ilość kawy, niż nalewać jej po sam brzeg gościom.

500 ml, czyli kubek na dłuższe posiedzenia

Jeśli lubimy spożywać kawę lub herbatę w ciągu dnia, to z pewnością docenimy większe pojemności naczyń. Półlitrowe kubki porcelanowe to opcja idealna dla osób pracujących, które lubią popijać coś przy komputerze. Nie będzie to pojemność, która sprawi, że nasz trunek wystygnie szybciej, niż zdążymy go wypić, a zdecydowanie wystarczy jako wspomagacz do wykonywanej pracy. Duży kubek na herbatę o pojemności 500 ml to odpowiednia opcja dla osób, które po prostu lubią pić gorące trunki w większych ilościach. Dzięki temu nie będziemy wtedy musieli po kilka razy wstawiać wody na kolejną herbatę. Wystarczy zaparzyć jedną w dużym kubku i cieszyć się nią przez dłuższy czas.

d34p2da

Kubek 1 litrowy, czyli "wiaderko" na kawę lub herbatę

Prawdziwym fanatykom kawy bądź herbaty polecamy litrową pojemność kubka. Wielu osobom może nie mieścić się w głowie to, żeby móc w ogóle wypić tak duże ilości któregoś z tych napojów! Nie mniej to naprawdę świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które lubią relaksować się wieczorem przy gorącym naparze i ciekawym serialu lub książce. Możliwość zaparzenia dużej ilości naparu za jednym razem pozwala nam zrelaksować się na dłużej i oddać ulubionej czynności. Duży kubek na herbatę kojarzy się właśnie z tymi chwilami pełnymi relaksu i spokoju.

Artykuł sponsorowany
d34p2da
d34p2da
d34p2da