Trwa ładowanie...
d1tdp9u

Dziecko z innym partnerem może pozbawić alimentów. Sąd Rejonowy w Białymstoku opublikował wyrok

Jeśli kobieta nie może zarabiać, ponieważ opiekuje się dzieckiem, które ma z partnerem numer dwa, nie ma prawa do alimentów od byłego męża.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Natalię D. sąd pozbawił 500 zł alimentów od byłego męża
Natalię D. sąd pozbawił 500 zł alimentów od byłego męża (WP.PL)
d1tdp9u

To wynika z niedawno opublikowanego wyroku Sądu Rejonowego w Białymstoku z 13 maja 2014 roku. Sprawę opisała "Rzeczpospolita". Wyrok dotyczył Natalii D. i Bogdana D. (imiona zmienione). Mężczyzna domagał się w pozwie obniżenia alimentów na swojego 10-letniego syna, chciał też dowieść, że nie ma już obowiązku płacić alimentów byłej żonie.

Bogdan D. alimenty miał zasądzone jeszcze przed rozwodem, po 300 zł na żonę i syna. Gdy po siedmiu latach para dostała rozwód bez orzekania o winie, sąd podwyższył dwukrotnie kwotę alimentów na syna. Natalii D. utrzymał je w dotychczasowej kwocie 300 zł. Jakiś czas później urodziła ona drugie dziecko, tym razem nieślubne, sąd ustalił ojcostwo i zasądził od jego ojca 300 zł alimentów na rzecz córki.

ZOBACZ TEŻ: W Polsce jest przyzwolenie na niepłacenie alimentów

Międzyczasie sytuacja materialna Bogdana D., byłego męża Natalii D. polepszyła się, więc kobieta złożyła apelację, a sąd podniósł alimenty: do 1000 zł na rzecz syna i 500 zł na matkę, ponieważ jest samotna i pozbawiona dochodów. Ale firma Bogdana D. zaczęła podupadać, więc mężczyzna wystąpił o obniżenie alimentów. Argumentem były też dobrowolne alimenty, które płaci na swoje drugie, nieślubne dziecko.

d1tdp9u

Natalia D. nie zawarła nowego związku małżeńskiego i nie minął czas uprawniający do wygaszenia alimentów (pięć lat), co mogłoby zwolnić byłego męża z płacenia. Tym niemniej sąd uznał, że kobieta jest w stanie iść do pracy i utrzymywać się sama: jej córka z innego związku ma dwa lata i 6 miesięcy, więc może chodzić do żłobka, a syn ma już dziesięć lat. Z tych powodów Sąd Rejonowy w Białymstoku zwolnił Bogdana D. z płacenia alimentów na byłą żonę i obniżył alimenty na rzecz syna o 200 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tdp9u

Podziel się opinią

Share

d1tdp9u

d1tdp9u