Trwa ładowanie...
dukkxls

Erotyczne podteksty podczas zajęć. Nauczyciel czuje się bezkarny, bo nikt nie reaguje

60-letni wuefista podczas zajęć powiedział uczniom, ile czasu zajmuje mu "dojście". 66-letni ksiądz po wyjściu z więzienia wrócił do szkoły i prowadzi zajęcia z dziećmi. Uznano, że są zbyt starzy, by molestować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na zajęciach z wf-u na drugim semestrze pojawił się nowy nauczyciel
Na zajęciach z wf-u na drugim semestrze pojawił się nowy nauczyciel (Forum)
dukkxls

W kwietniu wyszło na jaw, że ksiądz Edward P., choć skazany za molestowanie, wciąż prowadzi zajęcia w szkole. W 1998 r. w kościelnej dzwonnicy skrzywdził dwójkę ministrantów.

Chłopcy przez kolejny rok milczeli, a o ich bólu nie wiedział nikt. Dopiero po upływie tego czasu, gdy jeden z nich, Łukasz, powiedział, że nie będzie już chodził do kościoła za żadne skarby, matka wyciągnęła z niego szczegóły na temat tego, co się wydarzyło.

W 2000 r. złożono zawiadomienie do prokuratury, a ksiądz został skazany na półtora roku więzienia.

dukkxls

Po wyjściu miał już nigdy nie pełnić posługi kapłańskiej. Dwóch biskupów twierdziło, że nie pozwoli mu na powrót do obowiązków. Mimo to zaczął pojawiać się w kościele, a z czasem także i w szkole. Wszystko za pozwoleniem miejscowego proboszcza, ks. Marka Pieczykolana.

W rozmowie z OKO.press zapytany o to, dlaczego na to pozwolił, odpowiedział:

- Powiem szczerze jak na spowiedzi, nie miał prowadzić tych rekolekcji. Ale uparł się i dla świętego spokoju mówię: prowadź. On teraz musi siedzieć na d....e, bo ma emeryturę małą, próbuje dorobić trochę grosza. Tak myślę, no co ty chłopie nafikasz, jak ty masz 66 lat?

No właśnie. Bo czy mężczyzna może jeszcze "nafikać" po 60-tce?

dukkxls

"Spokojnie, zaraz dojdę, w moim wieku to trochę trwa"

2 klasa technikum, Zamość. Na zajęciach z wf-u na drugim semestrze pojawia się nowy nauczyciel.

- Panie szerzej, panowie głębiej - mówi na dzień dobry z szelmowskim uśmiechem, wołając 17-latków na zbiórkę. Słychać niepewny śmiech, dziewczyny patrzą na siebie zmieszane.

Podczas sprawdzania obecności jedna z nastolatek poprosiła o "szansę", czyli możliwość zgłoszenia nieprzygotowania z powodu braku stroju.

dukkxls

- Spokojnie, zaraz dojdę, w moim w wieku to trochę trwa - usłyszała w odpowiedzi od ponad 60-letniego wuefisty. Znów rozlega się śmiech, maskujący zakłopotanie nastolatek, które nie wiedzą, jak zareagować. W trakcie sprawdzania listy z nazwiskami, jedna z dziewczyn wróciła z łazienki.

- To co, sraczka czy zatwardzenie? - znów zarechotał wuefista. Klasa nie zareagowała.

Erotyczne podteksty kierowane przez nauczyciela, który mógłby być dziadkiem uczennic, trwają dalej. Nastolatkowie przetrwali zajęcia do końca. Postanowili nikomu nie mówić o tym, co się stało.

Z wyjątkiem Ani, która wspomina, że to nie był jedyny przypadek w jej szkole.

dukkxls

- Ten nauczyciel przyjaźni się też z innym wuefistą - opowiada Ania w rozmowie z WP. - Dziewczyny, które uczy, opowiadały mi, że potrafił się do nich odezwać w podobny sposób. Nic z tym nie chcą robić, bardzo mnie też prosiły, żebym nikomu o tym nie mówiła.

Zapytałam się Ani, czy to wynika z tego, że jej koleżanki mogą się bać nauczyciela. - Nie wiem. Może tak być - odpowiada 17-latka.

Ania się nie bała. Po tamtych zajęciach wybrała się do swojego wychowawcy. Jest w podobnym wieku, co wuefista. Dziewczyna opowiada, że jest nauczycielem z powołania. Gdy się poskarżyła na zachowanie pedagoga podczas zajęć, obiecał, że zareaguje.

Niestety tuż po feralnych wydarzeniach rozpoczął się strajk nauczycieli. Nie wiadomo, czy rozmowa wychowawcy z wuefistą się odbyła ani, czy interwencja odniosła skutek.

Nie ma żadnej granicy wiekowej

Pozostało natomiast pytanie, czy argument, że mężczyzna powyżej 60 roku życia nie ma nic wspólnego ze współżyciem seksualnym, jest słuszny. Zapytaliśmy o to Krzysztofa Koronę, psychologa, seksuologa i eksperta sądowego z ponad 30-letnim doświadczeniem.

dukkxls

- Zdrowy człowiek teoretycznie zdolny do współżycia seksualnego aż do swojej śmierci - powiedział specjalista. - Nie ma żadnej granicy wiekowej. Wręcz przeciwnie, zdarza się, że osoby dopiero po przekroczeniu wieku senioralnego, odzyskują pełnię seksualną. Wynika to z wielu czynników. Seniorzy mają więcej czasu wolnego, często libido u kobiet idzie w górę, mężczyźni mogą poświęcić więcej uwagi swoim partnerkom - wyjaśnia.

Ekspert odniósł się także do sprawy księdza Edwarda P., którego proboszcz określił jako zbyt starego, by "nafikał".

- W kwestii pedofilii, jest to choroba nieuleczalna - przyznał seksuolog. - Tak jak alkoholik, który kontroluje się i świadomie nie sięga po alkohol, tak pedofil walczy ze swoimi myślami i nie krzywdzi innych. Oczywiście, jeśli przeszedł wcześniej terapię. Trzeba także pamiętać, że pedofile nie zaspokajają się seksualnie tylko poprzez stosunek płciowy. W ich przypadku często jest spotykany ekshibicjonizm, sadyzm, masochizm. Niektórym wystarczy samo gładzenie dziecka po głowie czy obcinanie mu paznokci - dodaje.

Na potrzeby artykułu imiona bohaterów zostały zmienione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dukkxls

Podziel się opinią

Share

dukkxls

dukkxls