Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
eyeliner
Materiał partnera
22-09-2022 11:34
Materiał partnera

Eyelinery – w pędzelku czy w pisaku i jak je używać?

Eyelinery, niezależnie od ich rodzaju i formy, to kosmetyki służące do wykonywania spektakularnych kresek, które są jednym z najbardziej charakterystycznych makijażowych trendów utrzymujących się w modzie od lat. Co prawda w kolejnych sezonach zmienia się preferowany kształt czy kolor kresek, jednak w każdym przypadku niezbędnym produktem do ich wykonania pozostaje dobry eyeliner. Obecnie na rynku do wyboru jest kilka rodzajów takich kosmetyków. To m.in. eyeliner w pędzelku, eyeliner w pisaku oraz eyeliner w żelu. Jak ich używać?

 Źródło: materiały partnera
djc3kqs

Kolorowe eyelinery czy czarny klasyk?

Obecnie wśród najmodniejszych trendów makijażowych znajdują się zarówno klasyczne kreski wykonane za pomocą tradycyjnego produktu w płynie i pędzelku, jak i kreski w różnych jaskrawych odcieniach, do których wykonania służą kolorowe eyelinery. Niezależnie od wybranego stylu makijażu w zrobieniu kreski niezwykle ważna jest precyzja i symetryczność. To właśnie z nimi związana jest większość problemów technicznych, na które skarżą się miłośniczki modnych stylizacji.

Na szczęście w sprzedaży znaleźć można kosmetyki w wielu różnych formach. Istnieje też mnóstwo różnych sposobów na opanowanie sztuki malowania kresek. Dzięki temu już niewielki trening może zaowocować perfekcyjnym opanowaniem tej makijażowej sztuki.

Eyeliner w pędzelku – jak go stosować?

Eyeliner w pędzelku to świetny wybór dla początkujących. Za pomocą tego produktu łatwiej jest namalować kreskę prostą i płynną. Pędzelek jest zawsze bardzo cienki i skonstruowany w sposób, który pozwala narysować niezwykle dokładny kształt. Umożliwia stworzenie zarówno cienkiej, subtelnej kreski, jak i grubej i wyrazistej. Eyeliner w pędzelku gwarantuje też intensywne nasycenie koloru już po jednej aplikacji.

djc3kqs

Aby wykonać idealną kreskę wraz z popularną jaskółką, warto zaznaczyć na powiece trzy kluczowe punkty, tj. wewnętrzny kącik oka, skąd ma zaczynać się kreska, miejsce pośrodku powieki, które wyznaczy grubość kreski oraz kropkę będącą zakończeniem preferowanej jaskółki. Następnie punkty te trzeba połączyć jednym płynnym pociągnięciem pędzelka, zaczynając od wewnętrznego kącika oka.

Eyeliner w pisaku – zastosowanie

Eyeliner w pisaku to doskonały produkt do stworzenia nowoczesnej kreski, także geometrycznej i o skomplikowanym kształcie. Kosmetyk ten idealnie sprawdzi się do wykonania charakterystycznych grubych form. Aby je narysować, w pierwszej kolejności należy przedłużyć linię linii wodnej na zewnątrz oka, a miejsce jej zakończenia połączyć z punktem znajdującym się pośrodku górnej powieki nad linią rzęs. W ten sposób utworzony zostanie kontur jaskółki.

Kolejny krok to połączenie wewnętrznego kącika oka z punktem, w którym zakończony był rysunek poprzedniego elementu na górnej powiece. Na koniec wystarczy "pokolorować" wnętrze jaskółki, co ułatwia twarda końcówka eyelinera w pisaku. W tej formie dostępne są również kolorowe eyelinery, dzięki którym stworzyć można oryginalną i niepowtarzalną stylizację zarówno na co dzień, jak i na wieczór. Doskonałej jakości eyelinery pod różnymi postaciami dostępne są w AVON.

Kiedy sprawdzi się eyeliner w żelu i jak go stosować?

Eyeliner w żelu to produkt szczególnie polecany osobom wprawionym w wykonywaniu kresek. Kosmetyk ma kremową konsystencję i zamknięty jest zazwyczaj w małym słoiczku. Do nakładania go służy specjalny, precyzyjny pędzelek. Dzięki takiej formule eyeliner w żelu jest wydajny i wystarcza na bardzo długo. Spośród wszystkich dostępnych na rynku kosmetyków do wykonywania spektakularnych kresek jest to propozycja zdecydowanie najtrwalsza, za pomocą której stworzyć można też mocne i wyraziste stylizacje oczu. Produkt świetnie sprawdzi się też do pogłębienia efektu smokey eye.

Aby stworzyć kreskę eyelinerem w żelu, należy nabrać odrobinę produktu na pędzelek i poprowadzić linię od końca jaskółki do zewnętrznego kącika oka. Następnie trzeba narysować linię wzdłuż rzęs od zewnątrz do połowy oka. Ostatni etap to połączenie wewnętrznego kącika oka z miejscem zakończenia poprzedniego elementu.

Materiał partnera
djc3kqs
djc3kqs