Każda kobieta ma prawo do finansowanego ze środków publicznych znieczulenia podczas porodu - uważa Naczelna Rada Lekarska. Obecnie o zastosowaniu znieczulenia decyduje lekarz.
Najpierw czujesz delikatne mrowienie. Na początku masz nadzieję, że to chwilowe, ale wkrótce pojawia się pierwszy pęcherzyk. Niestety niebawem jest ich coraz więcej. I już nie masz złudzeń. Znów dopadła Cię opryszczka i jak zwykle stało się to w najmniej odpowiednim momencie. Twór na ustach rośnie, drażni, piecze. Co robić, aby opryszczka zniknęła z twojego życia?
Pigułka z niezbędnymi dla organizmu nienasyconymi kwasami tłuszczowymi znacznie łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) – wynika z brazylijskich badań, o których informuje pismo „Reproductive Health”.
Niektóre dziewczyny mdleją z bólu w szkole lub pracy, inne tego dnia biorą zwolnienie i męczą się w domu, z termoforem na brzuchu i „milionem” tabletek przeciwbólowych na podorędziu. Mowa o pierwszym dniu miesiączki. Dla wielu kobiet to – jak przyznają – „horror” i „masakra”. Dlaczego tak się dzieje i czy jest na to lekarstwo?
Praca stwarza idealne warunki do romansu. Spędzamy w niej minimum jedną trzecią dnia, poznajemy nowych ludzi i… nie jesteśmy kontrolowani przez stałych partnerów. Komu służą miłosne uniesienia w biurze, komu mogą poważnie zaszkodzić oraz czy da się je w ogóle ukryć?
Wzajemna atrakcyjność partnerów, także atrakcyjność seksualna, nie jest jedynym czynnikiem motywującym ludzi do łączenia się w pary. Sam seks zwykle nie wystarcza do utrzymania związku, bo chemia słabnie już po kilku latach. Partnerzy, w miarę upływu czasu, przyzwyczają się do siebie, zmniejsza się ich wrażliwość na wzajemne bodźce erotyczne, nieuchronnie wkrada się do związku nuda i monotonia.
Joga nago jest coraz bardziej popularna w USA. Co przyciąga ludzi na te zajęcia? Dlaczego wolą ćwiczyć bez ubrania. Dla mnie jest to tajemnica, ale może wy macie jakieś doświadczenia w takim medytowaniu. Czy joga nago daje lepsze rezultaty niż joga w wygodnych ciuszkach?
Kawa obniża ryzyko cukrzycy typu 2 poprzez wpływ na poziom białka neutralizującego aktywność hormonów płciowych - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Diabetes".
Dym tytoniowy z "trzeciej ręki", czyli jego niewidoczne pozostałości osadzone na dywanach, ubraniach, meblach i innych powierzchniach, może być bardziej szkodliwy dla zdrowia niż się powszechnie wydaje - wynika z izraelskich badań.
31-letnia Szwedka po operacji powiększenia piersi w Polsce jest w
śpiączce, a firma wciąż sprowadza pacjentów.
Problemy ze wzrokiem ma ponad połowa z nas. Część źle widzi od urodzenia, ale na ogół zapracowaliśmy na nie spędzając długie godziny nad książkami bądź przed ekranem komputera. Aby widzieć lepiej wkładamy okulary i soczewki kontaktowe, chociaż nie jest to rozwiązanie idealne. Niewykluczone, że niebawem staną się one przeżytkiem, gdyż pojawiają się coraz nowocześniejsze zabiegi korekcji wzroku.
Kobiety, które przeszły zakażenie narządów rodnych bakteriami z rodzaju Chlamydia (tzw. chlamydiozę) mają podwyższone ryzyko ciąży pozamacicznej.
Moda na piercing nie mija. Szczególnie młodzi ludzie fundują sobie kolczyki w niemal każdym miejscu na ciele, w tym na języku, wargach i brodzie. I właśnie w tych miejscach kolczyki mogą zrobić wiele szkody. Dentyści biją na alarm. Coraz więcej osób ma z tego powodu problemy z zębami - uszkodzone szkliwo, próchnica, choroby przyzębia to najczęstsze dolegliwości.
Ewa Dąbrowska jest lekarzem klinicznym, specjalistą od chorób wewnętrznych. Propaguje detoksykację, częściowy lub całkowity post oraz stosowanie kilkutygodniowych diet warzywno-owocowych jako metodę leczenia wielu schorzeń. W swojej książce pt: „Ciało i ducha ratować żywieniem” przedstawia pozytywny wpływ głodówki na funkcjonowanie organizmu i leczenie trudnych przypadków chorobowych.
Jeszcze wczoraj byłaś pełna werwy, a dzisiaj czujesz się osłabiona. Do tego dochodzi podwyższona temperatura, drapanie w gardle, katar. To typowe objawy przeziębienia, które w tym czasie dopada większość z nas. Wystarczy, że wyjdziemy z nagrzanego pomieszczenia, albo przemarzniemy na przystanku, a padamy jego ofiarą. Jeśli od razu zaczniesz działać, Twój organizm szybciej się z nim upora.
To, co jemy może mieć wpływ na ryzyko rozwoju alergii i astmy nie tylko u nas samych, ale również u naszego potomstwa - wynika z przeglądu prac badawczych, który został opublikowany w "Journal of Allergy and Clinical Immunology".
Otyłość może mieć negatywny wpływ nie tylko na nasz organizm, ale i umysł. Naukowcy ostrzegają bowiem, że nadmiar kilogramów może powodować skurczenie się mózgu - donosi New Scientist.
80 proc. badanych w Narodowym Teście Zdrowia Polaków nie wie, jaki ma poziom cholesterolu we krwi, 70 proc. nie zna poziomu glukozy we krwi; natomiast 66 proc. uważa się za osoby zdrowe - wynika z danych zaprezentowanych na konferencji w Warszawie.
Jedzenie owoców i jarzyn o intensywnym kolorze, np. marchewki i fioletowych śliwek, podnosi atrakcyjność wyglądu, ponieważ nadaje cerze lekko żółtawy połysk - twierdzą brytyjscy naukowcy.
Hollywoodzka gwiazda Demi Moore twierdzi, że swój młody wygląd zawdzięcza … regularnemu stawianiu pijawek. Ile w tym prawdy, wie sama aktorka, ale trzeba przyznać, że mimo prawie pięćdziesiątki na karku, wciąż wygląda olśniewająco. Po wielu latach zapomnienia dzisiaj następuje powrót do tej metody, a leczenie za pomocą hirudoterapii staje się coraz popularniejsze.
Każda z nas w różnych okresach życia może odczuwać ból piersi. Ból też może mieć różne natężenie i czas trwania. Często jego odczuwanie zależy od stopnia naszej indywidualnej wrażliwości. Zazwyczaj pojawia się on od czas do czasu, ale niekiedy występuje częściej i trwa dłużej. Bez względu na nasilenie zawsze budzi nasz niepokój. Przyczyn bólu może być wiele. Aby pomóc, warto je poznać.
Spożywanie około 102 gramów czerwonego przetworzonego mięsa dziennie zwiększa ryzyko udaru o 42 proc. - wykazali naukowcy z Instytutu Karolinska w Sztokholmie, których badania opublikowane zostały w piśmie "Stroke".
Vinyasa joga jest dynamiczną i jednocześnie płynną formą jogi, która pozytywnie wpływa na ciało i umysł. Ten rodzaj praktyki zawiera w sobie wszystko: wysiłek, koordynację, pot, rozciąganie, relaks i radość.
Vinyasa oznacza ruch (płynne wejście i wyjście z pozycji), połączenie ruchu z oddechem (każdej pozycji przyporządkowany jest wdech lub wydech) oraz wykonywanie asan w odpowiedniej kolejności.
Siarczysty mróz, przenikliwy wiatr, dokuczliwe zimno nie zachęcają do wychodzenia z domu. Już na samą myśl o tym najchętniej schowałabyś się pod kołdrą albo wyjechałabyś do ciepłych krajów. Niska temperatura i wiatr źle wpływają na cerę, włosy schowane pod czapką szybciej się przetłuszczają, a na dodatek brak słońca sprzyja depresji. Co zrobić, aby zimę przetrwać w zdrowiu i dobrym nastroju?