FitnessPole dance - jak wyglądają i co dają zajęcia tańca na rurze?

Pole dance - jak wyglądają i co dają zajęcia tańca na rurze?

Pole dance - jak wyglądają i co dają zajęcia tańca na rurze?
Źródło zdjęć: © iStock.com | chaoss

17.09.2018 22:17, aktual.: 19.12.2018 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pole dance to taniec na rurze o nie najlepszej sławie, ponieważ jeszcze do niedawna wielu osobom kojarzył się wyłącznie z klubami ze striptizem. Tymczasem pole dance to rodzaj akrobatyki, wymagający dużej sprawności fizycznej i siły rąk. Poznaj zasady i efekty ćwiczenia pole dance.

Czym jest taniec na rurze?

Pole dance, czyli taniec na rurze, to typ akrobatyki, który wykonywany jest na metalowym, pionowo zamontowanym drążku. Niekiedy błędnie bywa utożsamiany z tzw. lap dance - tańcem na rurze wykonywanym w klubach ze striptizem.

Celem pole dance jest poprawa kondycji, siły fizycznej i wymodelowanie sylwetki. Obecnie taniec na rurze jest bardzo popularną formą aktywności fizycznej - do jego uprawiania z chęcią przyznają się gwiazdy zarówno zagraniczne, jak i polskie (m.in. Paris Hilton, Jessica Alba, Klaudia Halejcio i Kamila Szczawińska)
.

Jak wyglądają zajęcia z pole dance?

Wiele kobiet, zanim zdecyduje się zapisać do szkoły tańca, chce dokładnie wiedzieć, jak wyglądają zajęcia z tańca na rurze. Taka forma aktywności fizycznej polecana jest w szczególności kobietom, które poszukują alternatywy dla bardziej monotonnych ćwiczeń, jak np. bieganie czy aerobik.

Wbrew pozorom i krążącym stereotypom na temat tańca na rurze, by zacząć swoją przygodę z pole dance nie trzeba mieć figury modelki. Co prawda nie ma co liczyć na to, że na pierwszych zajęciach od razu będziemy uczyć się skomplikowanych i efektownych figur. Pierwszym etapem w pole dance jest przygotowanie ciała do ćwiczeń. Jednym z elementów tego przygotowania jest nauka samoświadomości swoich ruchów.

Na pierwszych zajęciach zazwyczaj wykonuje się szereg ćwiczeń wzmacniających, ujędrniających i rozciągających ciało. Kolejnym etapem na zajęciach z tańca na rurze jest nauka podstawowych chwytów, obrotów i prostych figur. Wraz z upływem czasu kobiety, które podjęły naukę pole dance, uczą się coraz to trudniejszych figur, a także łączenia ich w gotowe układy taneczne. Zaawansowany etap tańca na rurze polega na wykonywaniu skomplikowanych figur akrobatycznych na rurze obrotowej.

Dlaczego warto uprawiać taniec na rurze?

Pole dance stanowi świetny i niesztampowy sposób na wymodelowanie swojej sylwetki, a także zrzucenie zbędnych kilogramów. Podczas tańca na rurze zaangażowane są mięśnie całego ciała - nadgarstki, barki, ramiona, brzuch, plecy, pośladki, uda, łydki, a nawet stopy.

Pole dance pozytywnie wpływa także na nasz układ kostny, a w szczególności na kręgosłup. Taniec na rurze bardzo często wymaga wykonywania tzw. kocich ruchów, które wzmacniają mięśnie wokół kręgosłupa.

Pole dance jest aktywnością polecaną kobietom, które mają problem ze swoją kobiecością i zmysłową stroną. Dzięki tańcowi na rurze można w łatwy sposób nabrać pewności siebie i rozprawić się ze swoimi kompleksami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także