Trwa ładowanie...
Materiał prasowy Clochee

Fotostarzenie – sprawdź czy Ciebie też dotyczy

Dużo mówi się o kosmetykach anti-age, które są pomocne w opóźnieniu i niwelowaniu procesów starzenia, ale sam proces rzadko rozkładany jest na czynniki pierwsze. Przyjrzyjmy się więc mu bliżej. Starzenie dzielimy na to pochodzenia wewnętrznego, czyli endogenne oraz to pochodzenia zewnętrznego, czyli egzogenne, inaczej nazywane również fotostarzeniem. Na to pierwsze nie do końca mamy wpływ (wiele zależy od genów), natomiast na to drugie ogromny. Zobacz, co możesz zrobić, aby opóźnić procesy starzenia się skóry, ale także zredukować już istniejące jego skutki.

Share
 Źródło: materiały partnera
d121ptq

Fotostarzenie - czym jest i jak się objawia?

Fotostarzenie to nie tylko przedwczesne starzenie się skóry, ale również poważne jej uszkodzenia, które mogą prowadzić do jej chorób. Kiedyś za fotostarzenie odpowiedzialne było przede wszystkim promieniowanie UV, dziś nadal tak jest, ale do winowajców można dołączyć również smog i zanieczyszczenia, które pogłębiają ten proces.

Skutki fotostarzenia będą widoczne przede wszystkim na najbardziej odsłoniętych i wyeksponowanych partiach ciała: twarz, szyja, dekolt, grzbiety dłoni. Objawiać się mogą w różny sposób, a najczęściej poprzez:

 • pojawienie się hiperpigmentacji (przebarwień), plam pigmentacyjnych: piegów, plam soczewicowatych (znanych jako plamy starcze lub wątrobowe);
 • nierówny kolor skóry;
 • szorstkość skóry;
 • teleangiektazje – zmiany naczyniowe (tzw. pajączki);
 • pojawienie się i pogłębienie zmarszczek;
 • utratę jędrności i elastyczności;
 • pojawienie się zmian przednowotworowych i nowotworowych (rogowacenie słoneczne, rak podstawno- lub kolczystokomórkowy, czerniak).
d121ptq

Warto pamiętać o tym, że absolutnie każdy jest narażony na fotostarzenie, ale ryzyko wzrasta u osób o jasnej karnacji, która zdecydowanie szybciej ulega poparzeniom słonecznym. W tym miejscu istotny jest również czas ekspozycji na promieniowanie słoneczne, a mianowicie im dłuższy, intensywniejszy, tym gorszy w skutkach. Jeśli chodzi o osoby o ciemniejszym fototypie skóry, są one mniej narażone, natomiast niepozbawione ryzyka!

Prewencja

Czyli w tym przypadku wysoka ochrona przed promieniowaniem - kremy z filtrem stosowane prawidłowo i przez cały rok. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ pozwalają zachować zdrową i młodą skórę. Kremy z SPF chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, w tym również przed fotostarzeniem.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Specjalistyczna i naturalna pielęgnacja

Specjalistyczna i naturalna pielęgnacja jest kluczowa, gdy na skórze zauważyć można utratę jędrności, zmarszczki, przebarwienia, nierówny koloryt. Sięgnij po zaawansowane produkty, które bezpiecznie możesz stosować w pielęgnacji domowej. Jakich efektywnych w działaniu substancji szukać? Z pewnością królowej wśród witamin, czyli silnie antyoksydacyjnej witaminy C o właściwościach anti-age i rozjaśniających. Znajdziesz ją np. w 10% C-POWER Aktywnym serum od Clochee, które możesz stosować na dzień i na noc. Skuteczność działania serum gwarantuje wysokie stężenie stabilnej formy witaminy C (glukozyd askorbylu), która jest stabilizowana przez synergicznie działający z nią kwas ferulowy. Intensyfikuje on efektywność działania witaminy C nawet ośmiokrotnie, a dodatkowo odpowiada za pobudzenia fibroblastów do syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności i elastyczności skóry. Szerokie spektrum aktywności serum dopełnia odżywcza siła prosto z peruwiańskiej Amazonii, czyli naturalny peptyd SACHA INCHI. Jest to tzw. superfood o udowodnionym klinicznie działaniu ujędrniającym, restrukturyzującym i zwiększającym gęstość skóry.

d121ptq

Skuteczność tego produktu potwierdzają wyniki badań aplikacyjnych po 6. tygodniach stosowania:

 • 96% ankietowanych odczuło gładkość skóry i zwiększenie jędrności;
 • 80% badanych potwierdziło zdolność serum do niwelowania drobnych zmarszczek;
 • 76% probantów zauważyło rozjaśnienie przebarwień i poprawę kolorytu skóry.
 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Inna propozycja to nocna kuracja z wykorzystaniem kwasów, np. kwasu traneksamowego, który jest innowacyjnym i skutecznym składnikiem w likwidacji przebarwień różnego pochodzenia. Znajdziesz go w 1,8% TXA-POWER Odmładzającym serum, gdzie tworzy kompleks kwasów (3%) z kwasem ferulowym oraz glikolowym. Ten ostatni będzie odpowiadał za nawilżenie i odnowę skóry, a także doskonale poradzi sobie z jej niedoskonałościami. Serum stanowi doskonały, domowy resurfacing, zmniejsza widoczność zmarszczek, ujędrnia, wyrównuje koloryt i sprawia, że skóra jest wyraźnie odmłodzona.

d121ptq

Efekty działania tego produktu zostały potwierdzone przez testerki po 6. tygodniach stosowania:

 • 96% badanych potwierdza właściwości wygładzające i uelastyczniające skórę;
 • 84% ankietowanych zauważyło rozjaśnienie przebarwień;
 • 72% probantów zauważyło spłycenie głębokich zmarszczek;
 • 88% testujących potwierdziło, że serum ogranicza powstawanie niedoskonałości skóry.

Wisienką na torcie w przypadku obu produktów jest zawartość propanediolu, czyli roślinnego glikolu, który jest promotorem przenikania i umożliwia dotarcie substancji w głębsze warstwy skóry, co zapewnia bardziej zaawansowane i skuteczne działanie pielęgnacyjne.

Czy produkty z kwasami, specjalistyczne są bezpieczne w pielęgnacji domowej?

Produkty specjalistyczne, również te z kwasami są bezpieczne do domowych kuracji. Nie musisz się ich obawiać, ponieważ receptury są skomponowane zupełnie inaczej niż w przypadku produktów dedykowanych do gabinetów. Są delikatniejsze. Jeśli decydujesz się na wprowadzenie zaawansowanej kuracji do swojej rutyny pielęgnacyjnej musisz podejść do tego świadomie. Jest kilka "warunków", które należy spełnić, aby kuracja była bezpieczna i efektywna. Daj skórze czas na stopniowe przyzwyczajenie się do skoncentrowanych kosmetyków (szczególnie, jeśli nigdy wcześniej nie były obecne w pielęgnacji) i na początku stosuj je np. 2-3 razy w tygodniu. Zwróć uwagę na komunikaty dotyczące pory stosowania, to również determinuje bezpieczeństwo użycia. Nie zapominaj o nawilżaniu, które dla prawidłowej kondycji skóry jest kluczowe. I najważniejsze - codziennie rano nakładaj odpowiednią ilość kremu z wysokim SPF!

O tym warto pamiętać!

Regularność to klucz do sukcesu. Regularnie oglądaj również swoje ciało, obserwuj pieprzyki, znamiona i badaj się – dermatoskopia jest bezbolesna, a kluczowa w rozpoznaniu przede wszystkim czerniaka.

#pielęgnujmiłość do siebie i swojej skóry.

Materiał prasowy Clochee
d121ptq
d121ptq
d121ptq