Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

GARNIZON SZTUKI - teatr pozytywnych emocji zaprasza na muzyczną bajkę ekologiczną "Gdzie jest buteleczka?"

Przed nami kolejne wyjątkowe wydarzenie w Teatrze Garnizon Sztuki, które wpisze się w inaugurację sezonu teatralnego 2021/2022. Tym razem przygotowujemy coś specjalnego dla naszych najmłodszych widzów. Z autentycznej potrzeby zwrócenia uwagi na problem śmieci, które zalewają całą naszą planetę, powstała ekologiczna bajka muzyczna "Gdzie jest buteleczka?".  Nasza bajka niesie pozytywne przesłanie i daje nadzieję. Bawi i uczy nie tylko dzieci. Premiera spektaklu planowana jest na 5 grudnia, o godz. 15:00.

Share
 Źródło: materiały partnera
d3znhe9

Naszym celem jest uświadomienie dzieci i dorosłych jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów i wspólne dbanie o planetę już od najmłodszych lat. Każdy z nas może zostać Superbohaterem, bo każdy ma realny wpływ na przyszłość Ziemi - zmiany, jakich dokonujemy w jednym miejscu, mają wpływ na ludzi i zwierzęta żyjące po drugiej stronie globu. Przyjaźń, szacunek do natury i do drugiego człowieka to wartości, które przekazujemy w naszej bajce, a wpadające w ucho piosenki inspirują do działania. Razem możemy uratować naszą Planetę, a dzieci to nasza nadzieja!

Premiera spektaklu "Gdzie jest Buteleczka" rozpoczyna cykl bajek edukacyjnych w naszym teatrze. Podejmujemy ważne problemy współczesności i opowiadamy o nich językiem najmłodszych. Zawsze niesiemy pozytywne przesłanie i dajemy nadzieję.  Autorem i reżyserem bajki jest Piotr Stawski, a autorem muzyki i piosenek Piotr Aleksandrowicz. 

Gdzie jest Buteleczka?

Streszczenie Bajki

Kiedy plastikowa Buteleczka trafia na plażę, szybko przekonuje się, że nie jest to odpowiednie dla niej miejsce. Jakieś niesforne dziecko zostawiło ją na piasku, a przecież powinna leżeć, razem z innymi butelkami, w pojemniku na plastiki. Nie tylko wysoka temperatura jest dla niej zagrożeniem. Prawdziwe kłopoty pojawiają się, gdy butelka wpada do Oceanu. Szybko znosi ją fala, prąd morski oddala od brzegu, a Buteleczka traci orientację. W poszukiwaniu drogi do domu napotyka Glonka, z którym się zaprzyjaźnia. We wspólnej podróży poznają innych mieszkańców Oceanu – Rafę Koralową, Żółwia Morskiego, w końcu Wieloryba, dzięki któremu trafiają na wielką wyspę plastiku gdzieś na środku Oceanu Spokojnego. Ale Buteleczka bardzo tęskni za rodzicami. Jak skończy się ta pełna niebezpieczeństw podróż?  Czy odnajdzie drogę do domu? A może przy okazji uratuje Świat? Jak? Przekonajcie się sami! I koniecznie zabierzcie ze sobą rodziców, bo nasza ekologiczna bajka bawi i uczy nie tylko najmłodszych!

d3znhe9

Obsada:

Weronika Stawska

Aleksandra Gotowicka

Przemysław Niedzielski

Katarzyna Janiszewska

Szymon Kołodziej

Twórcy:

Scenariusz i reżyseriaPiotr Stawski - scenarzysta, reżyser i aktor, student Wiedzy o Teatrze, absolwent Studium Aktorskiego im. A. Sewruka przy Teatrze Stefana Jaracza w Olsztynie, twórca Artystycznego Rabanu - Agencji zajmującej się edukacją teatralną.

Kompozytor muzyki i piosenekPiotr Aleksandrowicz - kompozytor, gitarzysta, autor piosenek, ale także muzyki do spektakli. Na co dzień współpracuje z gwiazdami polskiej estrady.

Scenografia i kostiumyMarta Baczewska - Ologele - Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Scenografii. 

GARNIZON SZTUKI – teatr pozytywnych emocji / Ul. M. Konopnickiej 6.

Informacja prasowa
d3znhe9
d3znhe9
d3znhe9