Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Gdy już powiesz "tak!" - wyzwania, przed którymi staje przyszła panna młoda

Oświadczyny przyjęte, data ślubu wyznaczona, sala zarezerwowana – teraz będzie już tylko łatwiej? Niekonieczne: przed Tobą wiele przygotowań oraz trudnych i nieco łatwiejszych decyzji. Z czym przyjdzie Ci się mierzyć i jak wybrnąć z niektórych sytuacji? Podpowiadamy, jak bezboleśnie przejść przez ślubne przygotowania!

Share
 Źródło: materiały partnera
d2is0w4

"Cywilny to nie ślub!" - czy faktycznie?

Tuż po oświadczynach wpadacie do rodziców, by przekazać im radosną nowinę... i nagle zaczyna się odwieczna dyskusja: ślub cywilny czy kościelny? Niestety nadal wiele osób jest przekonanych o tym, że tylko kościelna ceremonia jest "pełnoprawnym" ślubem, a uroczystość w urzędzie to po prostu podpisanie dokumentów przed urzędnikiem. Zawczasu przygotuj się zatem na wymianę argumentów i spróbuj przekonać rodziców, że ślub cywilny także może być piękny i wzruszający. Jeśli jednak Wasze argumenty nie trafiają do nich – róbcie swoje! Wymuszona ceremonia kościelna to nic przyjemnego, a to w końcu Wasz najważniejszy dzień.

Zaproszenia i prezenty dla..., czyli kilka słów o niekończącej się liście gości

Po rozmowie z rodzicami Wasza wstępna lista gości wydłużyła się nagle o dwadzieścia nazwisk? Przy zapraszaniu gości na wesele nie zawsze możemy kierować się wyłącznie sympatią: czasem ograniczają nas także względy finansowe. Zaproszenie niemal nam nieznanych, wieloletnich przyjaciół rodziców to ukłon w stronę najbliższych: starsze pokolenie chętnie pobawi się trochę we własnym gronie. Nie musicie jednak zapraszać szefowej mamy, córki dalekiej ciotki, z którą od dawna nie masz kontaktu czy sąsiadów, którzy wprowadzili się przed miesiącem. W pewnym momencie należy powiedzieć stop! Podobnie wygląda kwestia upominków dla gości. O ile specjalne prezenty dla rodziców czy upominek dla dziadków na weselu to miły sposób na uhonorowanie najważniejszych gości, nie popadajmy w przesadę. Zamiast dodatkowych koszy prezentowych lepiej zainwestować na przykład w słodki stolik na wesele, z którego skorzysta każdy z gości.

Rajd po salonach sukien ślubnych czy zakupy online?

Zakupy w sklepach internetowych to obecnie w zasadzie codzienność. Skoro możemy zamówić wszystkie niezbędne przedmioty online, dlaczego nie zrobić tego samego z suknią ślubną? Argumentów za tym rozwiązaniem jest naprawdę wiele, a do najważniejszych należą:

  • ogromny wybór fasonów, kolorów i zdobień
  • pełna rozmiarówka
  • atrakcyjne ceny
  • krótki czas realizacji
d2is0w4

Suknie ślubne zamówione przez Internet w niczym nie ustępują propozycjom z salonów. Jeśli nie masz czasu na wielogodzinne przymierzanie i dyskutowanie o idealnym modelu po prostu zamów sukienkę w internetowym salonie ślubnym – gwarantujemy, że także zrobi wielkie wrażenie! Mama, siostra, świadkowa i przyjaciółki poczują się urażone, że nie towarzyszyły Ci przy tym wyborze? Zorganizuj spotkanie, podczas którego wymienicie się inspiracjami oraz przejrzycie najmodniejsze modele dostępne online. To także mogą być wyjątkowe chwile pełne wzruszeń.

Artykuł sponsorowany
d2is0w4
d2is0w4
d2is0w4