Trwa ładowanie...
dmzjpn1
dmzjpn1

Hanna Lis

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:
Programy:

Pytanie na śniadanie (dziennikarka)

Teleexpress (dziennikarka)

Wiadomości (dziennikarka)

Wydarzenia (dziennikarka)

Panorama (dziennikarka)

Azja Express (dziennikarka)

Hanna Lis to znana polska dziennikarka
East News

Hanna Lis to popularna prezenterka telewizyjna, którą widzowie poznali dzięki prowadzonemu w latach 1993-2001 w TVP1 programowi "Teleexpress". Hanna Lis prowadziła również programy na Polsacie, TVN Style, TV 4, TVP2 oraz Polsat Café. Jest żoną znanego dziennikarza Tomasza Lisa.

Hanna Lis – życiorys

Hanna Lis (z domu Hanna Kedaj) jest córką Aleksandry Kedaj, która była korespondentką wiadomości z Rzymu oraz dyplomaty i dziennikarza Waldemara Kedaja. Kiedy miała 4 lata, rodzice zabrali ją do Rzymu, w którym przebywała do 1980 roku.

Hanna Lis ukończyła Liceum im. Stanisława Batorego w Warszawie, a następnie italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Posługuje się językiem angielskim, włoskim oraz szwedzkim, a także zna język francuski.

Hanna Lis – kariera zawodowa

Hanna Lis przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła od współpracy z Telewizją Polską. Współprowadziła nie tylko "Teleexpress", ale również "Klub dobrej książki", "Stopklatkę" oraz "Twój dekalog". W tym okresie używała nazwiska Hanna Smoktunowicz po mężu Robercie Smoktunowiczu, którego poślubiła w 1989 roku. Byli małżeństwem do 1999 roku.

Od maja 2001 roku Hanna Lis była wydawcą, a następnie pełniła funkcję kierownika redakcji "Dziennika" na TV 4, stacji powstałej z połączenia Naszej TV oraz Polsatu.

Następnie Hanna Lis jako dziennikarka prowadziła "Wydarzenia" na Polsacie, a jej bezpośrednim przełożonym był Tomasz Lis. We wrześniu 2007 roku odeszła razem z nim z Polsatu.

W 2008 roku ponownie powróciła do TVP1. Prowadziła "Wiadomości", a także była współgospodynią programu "Temat dnia. Rozmowa jedynki". 20 kwietnia 2009 roku na łamach programu "Wiadomości" nie przeczytała informacji, która spowodowała zwolnienie Hanny Lis z TVP za złamanie zasad etyki dziennikarskiej.

Hanna Lis przez cztery lata (2012-2016) prowadziła "Panoramę" w TVP2. W międzyczasie współtworzyła program "Kobiecy punkt widzenia" w ramach "Pytania na śniadanie", "Panoramę dnia" i "Panoramę po przecinku" na TVP Info.

Po zwolnieniu z "Panoramy" zaczęły krążyć plotki dotyczące przejścia Hanny Lis do stacji TVN. Ostatecznie otrzymała program "Bez planu" emitowany od września 2016 roku.

W tym samym roku Hanna Lis i Łukasz Jemioł (projektant) wystąpili w programie rozrywkowym "Azja Express", którego prowadzącą jest Agnieszka Szulim.

W marcu 2018 roku Hanna Lis zaczęła prowadzić talk-show na Polsat Café "Między słowami".

Hanna Lis, Tomasz Lis i Kinga Rusin

Choć Hanna Lis jest rzetelną dziennikarką, to nad jej karierą wisi piętno związku z Tomaszem Lisem, byłym mężem Kingi Rusin, z którą ma dwie córki, Ingę i Polę. Kinga Rusin i Hanna Lis były bardzo dobrym przyjaciółkami. Hanna była świadkiem na ślubie przyjaciół.

W 2006 roku okazało się, że Hanna Lis i Tomasz Lis mają romans. W tym samym momencie Kinga Rusin straciła zarówno męża, jak i przyjaciółkę, co obróciło się przeciwko Hannie Lis. Dziennikarka wyszła za Tomasza Lisa w październiku 2007 roku. Na początku 2018 roku pojawiły się pierwsze plotki o rozpadzie małżeństwa.

Hanna Lis – ciekawostki

  • Pierwszym mężem Hanny Lis był prawnik i polityk Robert Smoktunowicz;
  • Hanna Lis ma dwie córki Julię (ur. 1999) oraz Annę (ur. 2001), których ojcem jest Jacek Koziński;
  • W wieku 7 lat Hanna Lis otrzymała nagrodę Srebrnego Cekina na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Zecchino d'Oro", na którym reprezentowała Polskę. W 1979 roku wykonała prezentowany utwór "Rzepka" podczas indywidualnej audiencji u Jana Pawła II, gdzie była z włoskim chórem dziecięcym;
  • Hanna Lis była gościem w programach Kuby Wojewódzkiego, a także Szymona Majewskiego;
  • Otrzymała Wiktora w kategorii Odkrycie roku w 1996 roku;
  • Hanna Lis zagrała w filmie "Rób swoje, ryzyko jest twoje" (2002).
dmzjpn1
dmzjpn1
dmzjpn1
dmzjpn1