WP
WP

Hanna Lis - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Hanna Lis to znana polska dziennikarka East News
Podziel się
WP

Hanna Lis to popularna prezenterka telewizyjna, którą widzowie poznali dzięki prowadzonemu w latach 1993-2001 w TVP1 programowi "Teleexpress". Hanna Lis prowadziła również programy na Polsacie, TVN Style, TV 4, TVP2 oraz Polsat Café. Jest żoną znanego dziennikarza Tomasza Lisa.

Hanna Lis – życiorys

Hanna Lis (z domu Hanna Kedaj) jest córką Aleksandry Kedaj, która była korespondentką wiadomości z Rzymu oraz dyplomaty i dziennikarza Waldemara Kedaja. Kiedy miała 4 lata, rodzice zabrali ją do Rzymu, w którym przebywała do 1980 roku.

Hanna Lis ukończyła Liceum im. Stanisława Batorego w Warszawie, a następnie italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Posługuje się językiem angielskim, włoskim oraz szwedzkim, a także zna język francuski.

Hanna Lis – kariera zawodowa

WP

Hanna Lis przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła od współpracy z Telewizją Polską. Współprowadziła nie tylko "Teleexpress", ale również "Klub dobrej książki", "Stopklatkę" oraz "Twój dekalog". W tym okresie używała nazwiska Hanna Smoktunowicz po mężu Robercie Smoktunowiczu, którego poślubiła w 1989 roku. Byli małżeństwem do 1999 roku.

Od maja 2001 roku Hanna Lis była wydawcą, a następnie pełniła funkcję kierownika redakcji "Dziennika" na TV 4, stacji powstałej z połączenia Naszej TV oraz Polsatu.

Następnie Hanna Lis jako dziennikarka prowadziła "Wydarzenia" na Polsacie, a jej bezpośrednim przełożonym był Tomasz Lis. We wrześniu 2007 roku odeszła razem z nim z Polsatu.

W 2008 roku ponownie powróciła do TVP1. Prowadziła "Wiadomości", a także była współgospodynią programu "Temat dnia. Rozmowa jedynki". 20 kwietnia 2009 roku na łamach programu "Wiadomości" nie przeczytała informacji, która spowodowała zwolnienie Hanny Lis z TVP za złamanie zasad etyki dziennikarskiej.

Hanna Lis przez cztery lata (2012-2016) prowadziła "Panoramę" w TVP2. W międzyczasie współtworzyła program "Kobiecy punkt widzenia" w ramach "Pytania na śniadanie", "Panoramę dnia" i "Panoramę po przecinku" na TVP Info.

WP

Po zwolnieniu z "Panoramy" zaczęły krążyć plotki dotyczące przejścia Hanny Lis do stacji TVN. Ostatecznie otrzymała program "Bez planu" emitowany od września 2016 roku.

W tym samym roku Hanna Lis i Łukasz Jemioł (projektant) wystąpili w programie rozrywkowym "Azja Express", którego prowadzącą jest Agnieszka Szulim.

W marcu 2018 roku Hanna Lis zaczęła prowadzić talk-show na Polsat Café "Między słowami".

Hanna Lis, Tomasz Lis i Kinga Rusin

Choć Hanna Lis jest rzetelną dziennikarką, to nad jej karierą wisi piętno związku z Tomaszem Lisem, byłym mężem Kingi Rusin, z którą ma dwie córki, Ingę i Polę. Kinga Rusin i Hanna Lis były bardzo dobrym przyjaciółkami. Hanna była świadkiem na ślubie przyjaciół.

WP

W 2006 roku okazało się, że Hanna Lis i Tomasz Lis mają romans. W tym samym momencie Kinga Rusin straciła zarówno męża, jak i przyjaciółkę, co obróciło się przeciwko Hannie Lis. Dziennikarka wyszła za Tomasza Lisa w październiku 2007 roku. Na początku 2018 roku pojawiły się pierwsze plotki o rozpadzie małżeństwa.

Hanna Lis – ciekawostki

  • Pierwszym mężem Hanny Lis był prawnik i polityk Robert Smoktunowicz;
  • Hanna Lis ma dwie córki Julię (ur. 1999) oraz Annę (ur. 2001), których ojcem jest Jacek Koziński;
  • W wieku 7 lat Hanna Lis otrzymała nagrodę Srebrnego Cekina na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Zecchino d'Oro", na którym reprezentowała Polskę. W 1979 roku wykonała prezentowany utwór "Rzepka" podczas indywidualnej audiencji u Jana Pawła II, gdzie była z włoskim chórem dziecięcym;
  • Hanna Lis była gościem w programach Kuby Wojewódzkiego, a także Szymona Majewskiego;
  • Otrzymała Wiktora w kategorii Odkrycie roku w 1996 roku;
  • Hanna Lis zagrała w filmie "Rób swoje, ryzyko jest twoje" (2002).
Data urodzenia

13.05.1970

Miejsce urodzenia

Warszawa

Profesja

dziennikarka

WP
WP