Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
odsysanie tłuszczu
27-04-2015 11:46

Ile kosztują operacje plastyczne - jaka jest cena piękna?

Warto wiedzieć, że są sprawdzone sposoby, dzięki którym można naprawdę spektakularnie i skutecznie poprawić wygląd, co na pewno pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Ile kosztują operacje plastyczne - jaka jest cena piękna?Źródło: 123RF
d2v2yln
d2v2yln

Lepiej być piękną, zdrową i bogatą. Truizm? Być może, ale jakże prawdziwy i aktualny. Można do tego dodać jeszcze młodość. Młoda, atrakcyjna, dobrze sytuowana, w znakomitej formie. Chyba każda kobieta chętnie widziałaby taką wersję siebie. Tymczasem uroda jest albo jej nie ma, a poza tym ma tendencję do przemijania. Z finansami też bywa różnie. Warto jednak wiedzieć, że są sprawdzone sposoby, dzięki którym można naprawdę spektakularnie i skutecznie poprawić wygląd, co na pewno pozytywnie wpływa na samopoczucie. W konsekwencji rosną szanse na większą kreatywność, pewność siebie i kto wie… może nawet na milowe kroki ku sukcesom.

Chirurgia w służbie piękna
Chirurgia plastyczna, medycyna estetyczna. Trudno znaleźć dziś kobietę, która nie słyszałaby o takich metodach poprawiania wyglądu. Przy czym należy pamiętać, że chirurgia plastyczna to nie tylko zabiegi upiększające, ale również chirurgia rekonstrukcyjna, korekcyjna. A zatem przesłanki, które kierują potencjalnych pacjentów do chirurga plastycznego, mogą być naprawdę różne. Skupmy się jednak na zabiegach, które mają ujędrniać, odmłodzić, wyszczuplić, podnieść czy powiększyć, dodać albo odjąć. Tak bowiem, w dużym uproszczeniu, można opisać istotę zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Z reguły pacjentki chcą pozbyć się zmarszczek, nadmiaru skóry czy tkanki tłuszczowej. Mogą również marzyć o dodaniu tu i ówdzie – w biuście, w rozmiarze ust czy… pośladków.

Jak łatwo się domyślić, zabiegów, jakie oferuje dziś chirurgia plastyczna jest wiele. Praktycznie wszystko można w mniejszym albo większym stopniu poprawić. Oczywiście można w tym przypadku mówić o swoistych trendach, modzie, czyli o mniejszej albo większej popularności pewnych zabiegów. Przede wszystkim jednak należy podkreślić, że statystycznie około 80 proc. pacjentów w gabinetach chirurgów plastycznych to kobiety. A zatem największym powodzeniem cieszą się zabiegi skierowane właśnie do pań. Statystyczne 80 procent nabiera wymiernej i nader imponującej wartości, kiedy uświadomimy sobie, że na świecie wykonuje się ponad 20 milionów zabiegów plastycznych w skali roku (według statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej - ISAPS), a liczba operacji rośnie z roku na rok. Wynika to zarówno z większej dostępności, w tym również cenowej, jak i wszechobecnej mody na wieczną młodość i doskonałe piękno.

Kobieta zmienną jest…

Przyjrzyjmy się więc trendom i cenom na rynku usług plastycznych. Oczywiście rozpiętość cenowa jest dość duża, uzależniona od renomy kliniki i lekarza oraz od regionu. Wiadomo, że stołeczne ceny będą praktycznie zawsze wyższe niż w innych aglomeracjach. Jeśli chodzi o popularność zabiegów, w czołówce niezmiennie plasuje się odsysanie tłuszczu, plastyka brzucha, powiększanie piersi, plastyka twarzy. Coraz chętniej sięga się również po implanty pośladków oraz łydek. A zatem spektrum możliwości jest naprawdę szerokie, możemy zafundować sobie imponującą pupę a’la Jennifer Lopez, jak również odessać tkankę tłuszczową i pracować nad smukłą, wiotką sylwetką.

d2v2yln

Oczywiście na tym nie kończy się paleta zabiegów, po które sięgają kobiety. Równie popularne są zabiegi takie jak korekta uszu, nosa czy powiększanie ust. Na całym świecie, w tym również w Polsce, odnotowuje się także rosnącą popularność chirurgii plastycznej miejsc intymnych. I tu zdecydowanie widać zmianę, ponieważ do niedawna były to przede wszystkim zabiegi ze wskazań medycznych, np. dla kobiet po wielu porodach. Dziś hymenoplastyka, labioplastyka czy waginoplastyka to coraz bardziej kwestia… mody i oczywiście dobrego samopoczucia pacjentek.

Ceny operacji plastycznych, czyli (bez)cenna uroda

Skoro mowa o dążeniu do piękna, nie można pominąć faktu, że piękno i młodość mają również swoją cenę. Co prawda operacje plastyczne są dziś zdecydowanie bardziej dostępne finansowo, niemniej jednak za urodę spod skalpela trzeba z reguły sporo zapłacić. Na dobry początek można zmienić wielkość czy kształt ust, które jak wiadomo są jednym z istotnych atutów w kobiecej twarzy. W tym przypadku cena zabiegu waha się od 1,5 do 2,5 tys. złotych. Idealna twarz z kobiecym noskiem to już zdecydowanie większy wydatek – mniejszy, kształtny nos może kosztować nawet ok. 13 tysięcy złotych. Oczywiście im bardziej ingerujemy i korygujemy tym wyższe będą koszty nowego wizerunku. Kobietom marzy się kształtny, jędrny biust - implanty piersi to wydatek od 7 do kilkunastu tysięcy złotych. W zależności od kliniki, specjalisty, rodzaju implantów oraz ich wielkości. Piękna, kształtna pupa? Proszę bardzo, na implanty pośladków trzeba przeznaczyć od 10 do 18 tys. złotych. Nieco mniej zapłacimy za abdominoplastykę (plastyka brzucha) –
od 5 do 12 tysięcy złotych. Odsysanie tłuszczu to kolejny hit jeśli chodzi o chirurgię plastyczną. Liposukcja może dotyczyć różnych obszarów – ud, bioder, pośladków czy ramion i kosztuje od 3 do 9 tysięcy.

Twarz to wizytówka zadbanej kobiety. Plastyka, lifting to również szeroki wachlarz cen. Od 3 tysięcy za pojedyncze zabiegi po kilkanaście tysięcy za kompleksowo odmłodzoną twarz.

Piękno intymne - tabu w chirurgii plastycznej

Tabu w chirurgii plastycznej? Takich tematów jest na pewno coraz mniej. Dziś wiele kobiet bez problemów przyznaje się do mniejszych czy większych poprawek. Niewątpliwie tajemnicą owiane są nadal operacje z zakresu chirurgii intymnej, choć ilość wykonywanych zabiegów wzrasta z roku na rok. Za waginoplastykę trzeba zapłacić od 3 do 6 tys. złotych, mniejszą inwestycją będzie np. powiększenie punktu G (od 1500 do 5000) albo labioplastyka (operacja warg sromowych) – ok. 3000-5000zł. Jak się okazuje można również rekonstruować błonę dziewiczą – zabieg ten zwany hymenoplastyką to także spore widełki cenowe – od 2 do 7 tysięcy złotych.

d2v2yln

Jak sfinansować operacje plastyczne…?

Nie ma co się oszukiwać, zdecydowanie łatwiej być piękną i zdrową, kiedy jest się bogatą. Choć trzeba przyznać, że ceny zabiegów są dziś dużo bardziej przystępne i przyjazne. Jeszcze nie tak dawno chirurgia plastyczna była zarezerwowana dla gwiazd, dziedziczek fortuny oraz zawsze młodych żon bardzo bogatych mężów. Dziś coraz więcej kobiet decyduje się na korektę biustu, lifting czy liposukcję. Odkładają, oszczędzają, pożyczają, korzystają z opcji spłat ratalnych. Dość często zabieg jest owiany tajemnicą, panie nie dzielą się planami dotyczącymi urody z rodziną czy przyjaciółmi. Korzystają z dyskretnej pożyczki np. na * www.vivus.pl*. Bez zawiłej procedury, prosto, szybko i od ręki. Bez poręczeń i co szczególnie istotne – bez wymaganej zgody małżonka.

Można się oczywiście zastanawiać nad niemałymi przecież kosztami, nad tym, czy warto. Z drugiej jednak strony nikt chyba nie będzie podejmował dyskusji z tezą ze wstępu, że dobrze jest być piękną, zdrową i bogatą. Jak się okazuje bardzo często te jakże ważne przymioty stanowią pewien doskonale funkcjonujący system – mając fundusze łatwiej zadbać o urodę. Z kolei piękni i zadowoleni szybciej oraz skuteczniej zmierzają do obranych celów.

d2v2yln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v2yln