Jak dobrze zaplanować remont?

Jak dobrze zaplanować remont?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.04.2016 09:17, aktual.: 06.05.2016 09:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poniżej podpowiadamy, jak przygotować się do takiego remontu, jeszcze przed wejściem ekipy fachowców.

Nastała wiosna. Piękna, słoneczna pogoda daje nam dodatkową energię, którą najlepiej wykorzystać do przeprowadzenia generalnego remontu – dzięki niemu odświeżymy nasz dom lub mieszkanie, przywracając mu czystość, porządek oraz dobrą organizację. Poniżej podpowiadamy, jak przygotować się do takiego remontu, jeszcze przed wejściem ekipy fachowców.

Na samą myśl o remoncie czujesz zawroty głowy i narastający stres? Nic dziwnego, bo mimo że efekty końcowe cieszą przez długi czas, sam okres w którym w naszym domu przebywa ekipa fachowców, nie należy do najłatwiejszych. Każdemu remontowi towarzyszy brud, nieporządek oraz niepokój o zniszczenie posiadanych przedmiotów. Stres można jednak łatwo zniwelować, stosując się do kilku porad, pomocnych przy planowaniu i realizowaniu prac remontowych. Oto te najważniejsze:

  1. Zrób plan prac, który następnie przedstawisz ekipie remontowej. Jeżeli malujesz mieszkanie, oznacz puszki z farbą oraz pasujące ściany, tak aby nie było ryzyka wystąpienia pomyłki na etapie realizacji prac.
  2. Zaopatrz się w folię malarską oraz taśmę, dzięki którym zabezpieczysz przedmioty będące w mieszkaniu (np. lampy, szafy w zabudowie, armaturę łazienkową etc.).
  3. Usuń wszystkie przedmioty i bibeloty, czyszcząc je z kurzu, a następnie chowając do kartonów.
  4. Wyrzuć wszystkie przedmioty, które nie były używane przez długi czas, bo najwidoczniej nie są Ci one już niepotrzebne.
  5. Chowane przedmioty posegreguj. Podziel je na rzeczy potrzebne, tj. używane na co dzień oraz przedmioty, których nie potrzebujesz, ale nie chcesz wyrzucać ze względu na wartość sentymentalną lub sezonowy charakter.
  6. Wszystkie kartony opisz tak, aby wiedzieć co znajduje się w środku.
  7. Rozkręć meble, opisz elementy oraz zabezpiecz je grubą folią na czas transportu do miejsca przechowania.
  8. Znajdź bezpieczne miejsce, w których przechowasz swoje przedmioty (zapomnij o piwnicy i garażu, bo panująca w nich wilgoć może uszkodzić majątek).

Gdzie zatem najlepiej zmagazynować przedmioty na czas remontu? W tym celu można skorzystać z uprzejmości znajomych lub z magazynu do wynajęcia (takie obiekty są m.in. w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie czy Wrocławiu). Druga opcja przydaje się szczególnie, gdy musimy przechować nie tylko małe przedmioty, ale także meble lub duży sprzęt RTV/AGD. Magazyn do wynajęcia zapewni im bezpieczne warunki, a nam umożliwi elastyczne dopasowanie terminu najmu i łatwy dostęp do naszych rzeczy – 24 godziny na dobę, w każdym dniu tygodnia. Nie ma więc problemu, jeżeli nagle okaże się, że w jednym ze spakowanych kartonów znajduje się przedmiot, którego pilnie potrzebujemy.

- Niezależnie od sezonu, w magazynach do wynajęcia zwykle panuje zbliżony ruch. Przed zimą ludzie zaczynają składować np. rowery czy opony letnie, zabierając przy okazji sportowy sprzęt zimowy i inne artykuły sezonowe. I odwrotnie – latem w magazynach do wynajęcia trzymają opony zimowe, a także inne przedmioty nie używane w czasie letnich dni. Oczywiście to tylko przykłady, ponieważ wszystko zależy od specyfiki klienta i jego indywidualnych potrzeb; mówi Agata Siporska, koordynator ds. marketingu z Kangu Self Storage. A co z remontami? ; W sezonie letnim i wiosennym rzeczywiście widzimy wzmożone zainteresowanie wynajmem krótkoterminowym na potrzeby remontów. Po zakończeniu takich prac, część osób zamienia posiadany magazyn na mniejszą komórkę i pozostawia tam niektóre przedmioty, żeby nie zagracać nimi świeżo wyremontowanego mieszkania.

Na koniec pamiętajmy – każdy remont to trudny czas dla domowników. Na szczęście dobrą organizacją można złagodzić stres i usprawnić prace. Zaplanowanie wszystkich czynności, krok po kroku, a także korzystanie z dostępnych rozwiązań na pewno ułatwi przetrwać ten czas i przyspieszy etap, w którym będziemy cieszyć się pięknym, czystym i zadbanym domem. Powodzenia!

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także