Trwa ładowanie...

Jak myć pędzle do makijażu? Najlepsze sposoby czyszczenia pędzli

Pędzle do makijażu są podstawowym narzędziem do nakładania kosmetyków. Znacznie ułatwiają one aplikację podkładu, pudru, korektora, różu, bronzera i rozświetlacza. Jednak używanie brudnych pędzli może skutkować powstawaniem nieestetycznych plam i niedoskonałości na twarzy. Jak czyścić pędzle?

Share
Jak myć pędzle do makijażu? Najlepsze sposoby czyszczenia pędzliŹródło: Pixabay.com, fot: kaboompics
d2brli0

Jak często myć pędzle do makijażu?

Z reguły pędzle do makijażu twarzy powinno się myć po każdym użyciu, jednakże w praktyce większość kobiet o tej czynności zapomina. Oznacza to, że zasady dotyczące częstotliwości mycia pędzli podyktowane są ich rodzajem. Ze szczególną pieczołowitością należy myć pędzle do nakładania produktów mokrych — podkładu, korektora i pudru. Wpływ na to ma przede wszystkim to, że mają one bezpośredni kontakt ze skórą naszej twarzy. Co więcej, na powierzchni pędzli, którymi aplikuje się produkty tłuste, znacznie szybciej namnażają się bakterie. Poza tym nałożenie podkładu pędzlem z zaschniętym produktem nie należy do najprzyjemniejszych.

Z kolei pędzle do bronzera, rozświetlacza, różu, cieni, brwi itp. można myć rzadziej, jednakże przynajmniej 3-4 razy w miesiącu.

Czym myć pędzle do makijażu?

Zaraz po odpowiedzi na pytanie, jak często myć pędzle, należy zadać kolejne pytanie: czym należy myć pędzle. Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie nie jest zbyt prosta. Wiele zależy od typu włosia. Największą popularnością cieszy się szare mydło, które świetnie domywa podkład, róż, bronzer, rozświetlacz i inne kosmetyki z pędzli. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszą się specjalistyczne preparaty do mycia pędzli, które można kupić niemalże w każdej drogerii i kosmetycznym sklepie internetowym. Opcjonalnie do mycia pędzli można używać płynu dezynfekującego — sprawdzi się on szczególnie dobrze przy konieczności szybkiego umycia pędzla.

d2brli0

Ciekawym gadżetem jest myjka do pędzli, która charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami, otworem na palce i lekko drapowaną powierzchnią, ułatwiającą pozbywanie się pozostałości kosmetyków z pędzli.

Mycie pędzli do makijażu — krok po kroku

  1. Namocz włosie pędzli do makijażu pod bieżącą, letnią wodą. Warto przy tym uważać na skuwkę pędzla — jej zamoczenie może skutkować rozklejeniem.
  2. Na mokre włosie pędzla nałóż odrobinę kosmetyku do mycia pędzli.
  3. Delikatnie pocieraj włosie pędzla aż powstanie piana, a następnie obficie spłucz je wodą. Powtarzaj tę czynność aż do czasu aż woda, będzie bezbarwna.
  4. Po umyciu pędzla popsikaj jego włosie specjalnym płynem do dezynfekcji pędzli.
d2brli0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2brli0
d2brli0