Jak myć twarz – przydatne porady stworzone z myślą o codziennej pielęgnacji twarzy
Decydując się na świadomą pielęgnację skóry, zdajesz sobie sprawę, że oczyszczanie twarzy, to podstawowy krok, bez którego Twoja cera nie będzie wyglądała zdrowo. Zaniedbanie tego etapu prowadzi do występowania niedoskonałości na skórze, w postaci zaskórników i innych wyprysków. Zapchane pory i zwiększona produkcja sebum, to również oznaki źle przeprowadzonego oczyszczania. Jak prawidłowo oczyszczać twarz rano i wieczorem? Jakich kosmetyków nie powinno zabraknąć? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.
Codzienne oczyszczanie skóry twarzy – dlaczego musisz je robić?
Nasza delikatna i wrażliwa skóra twarzy codziennie zostaje wystawiona na negatywne działanie zewnętrznych warunków, w tym zanieczyszczenia środowiskowe, do których zaliczyć można niebezpieczne pyły 2.5 PM, wnikające w głąb skóry, powodują powstawanie:
- zmarszczek,
- przebarwień,
- podrażnień
i doprowadzają do utraty wody, przez co skóra staje się wiotka i mało elastyczna.
Ze względu na liczne szkodliwe czynniki, naskórek może ulec uszkodzeniu, a jego warstwa hydrolipidowa ulega pogorszeniu, czego skutkiem jest przesuszona, matowa i skłonna do podrażnień skóra. Brak odpowiedniej pielęgnacji również do powstawania zaskórników otwartych i zamkniętych.
Oczyszczanie jest niezwykle ważnym elementem pielęgnacji każdego typu skóry, jednak szczególnie muszą o nim pamiętać osoby zmagające się z cerą trądzikową, posiadającą łatwość w przetłuszczaniu się. Również chodzenie w makijażu nie jest najlepszym pomysłem, jeśli przez długie lata chcemy cieszyć się miękką i zdrową skórą.
Prawidłowe oczyszczanie skóry
Swój poranek, rozpocznij od delikatnego pobudzenia skóry twarzy, które poprawia jej ukrwienie. Można to zrobić za pomocą chłodnej lub zimnej wody i ulubionego żelu do oczyszczania. Taki masaż sprawi, że skóra zaraz po przebudzeniu stanie się jędrna i przygotowana na absorpcję składników aktywnych zawartych w dermokosmetykach.
Kiedy proces mycia masz za sobą, nie zapomnij o dokładnym, aczkolwiek delikatnym odsączeniu nadmiaru wody z powierzchni skóry. Nie wykonuj tej czynności przy pomocy ostrych ręczników, lecz sięgnij po czysty, bawełniany lub papierowy ręcznik.
Zastanawiasz się, czy wieczorna pielęgnacja powinna wyglądać tak samo? Otóż tak. Dodatkowo, należy zastosować kosmetyk ułatwiający pozbycie się nadmiaru makijażu. Może to być olejek lub balsam z emulgatorem, który rozpuści pozostałości tuszu, podkładu, czy kolorowych cieni na powiekach.
W zależności od typu skóry oraz zaleceń na opakowaniu, od czasu do czasu, warto wykonać peeling, by pozbyć się martwego naskórka, a także dokładnie oczyścić pory.
Jak prawidłowo myć twarz, czyli techniki odpowiadające za skuteczne oczyszczanie twarzy
Ile osób, tyle technik oczyszczania twarzy, jednak czy zawsze są one wykonywane w sposób prawidłowy i dopasowany do rodzaju skóry? Obecnie, dużą popularnością cieszy się metoda zwana 4-2-2. Jest ona pracochłonna i wymaga poświęcenia i uwagi, lecz jej stosowanie daje wymierny efekt i pozwala na dogłębne oczyszczenie naskórka. Osoby stosujące przez dłuższy okres czasu metodę 4-2-2 zauważają zmiany, do których zaliczyć można spłycenie drobnych zmarszczek oraz zmniejszenie zmian trądzikowych.
Czym tak właściwie jest metoda 4-2-2? Podane cyfry odnoszą się do czasu trwania każdego z etapów. Pierwszy z nich, to 4 minuty poświęcone na masowanie twarzy olejem lub balsamem do demakijażu. Ten czas powinien być przeznaczony na relaksację. Następnym krokiem są dwie minuty, podczas których należy umyć skórę twarzy przy pomocy pianki lub żelu o oczyszczających właściwościach. Mycie to pozwoli na pozbycie się tłustej warstwy pozostawionej na skórze twarzy. Ostatnie dwie minuty to dokładne zmywanie obu produktów z twarzy. Warto zakończyć pielęgnację chłodnym i ciepłym zmywaniem, ponieważ pozwoli to na lepsze ukrwienie skóry twarzy.
Odpowiednie mycie twarzy to klucz do zdrowej i zadbanej skóry. Nie można oczekiwać, że przy zamkniętych porach i zanieczyszczeniach, nasza cera będzie wyglądać promiennie. Dlatego w Twojej kosmetyczce nie powinno zabraknąć kosmetyków dedykowanych codziennemu oczyszczaniu.
WP Kobieta na: