Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
brwi
Artykuł Sponsorowany
01-02-2023 09:44
Artykuł sponsorowany Wonder Lashes

Jak nadać brwiom wyrazistości - poznaj najlepsze sposoby i metody

Kolor i kształt – to właśnie one decydują o wyrazistości brwi. A wyraźne i zadbane brwi podkreślają spojrzenie oraz optycznie otwierają oko. Zabiegi koloryzacji brwi praktycznie od zawsze cieszyły się popularnością. Jednak w ciągu ostatnich lat mamy prawdziwe zatrzęsienie produktów do stylizacji brwi, wyznaczania ich konturu i przyciemniania włosków. Przykładem może być zabieg henny pudrowej albo stylizowania brwi rozmaitymi mydełkami i żelami. W 2023 roku pielęgnacja i upiększanie brwi są nadal na topie!

 Źródło: materiały partnera
djcjey9
djcjey9

Idealne brwi, czyli jakie?

Czy istnieje definicja idealnych brwi? Gdy prześledzimy trendy, okaże się, że moda na przestrzeni lat ciągle się zmienia.

Nasze babcie i mamy nosiły bardzo cienkie i bardzo ciemne brwi. Potem nastały czasy zapuszczania włosków i trend na szersze oraz trochę jaśniejsze brwi. Obecnie na topie jest bardzo szeroki zarys i kształt brwi.

Moda modą, ale najważniejsze jest to, by kolor i kształt brwi był dobrany do kształtu twarzy i karnacji.

Historia henny do brwi

Henna proszkowa była stosowana już w starożytności. Pozyskiwano ją ze sproszkowanych liści Lawsoni inermis. Persowie zapoczątkowali barwienie henną włosów, paznokci, malowania stóp i dłoni. Zwyczaj przejęły kraje arabskie. Natomiast w Indiach nadal wykonywane są malunki-tatuaże z henny, zwane "mehendi". Należą one do tradycyjnych przygotowań przedślubnych.

djcjey9

Żelowa henna - farba do brwi

Rewolucja na rynku pojawiła się wraz produktem żelowym, kremowym inaczej farbą. W porównaniu do wersji sproszkowanej, henny żelowe barwiły głównie włoski i nie zostawiały odbicia na skórze. Były dostępne w kilku podstawowych kolorach, a obecnie możemy wybierać spośród kilkunastu odcieni i wielu marek, które gwarantują kolor również na naskórku, ponadto farbki zawierają wiele składników odżywczych m.in. ekstrakt z aloesu, olej arganowy, hydrolizat białka jedwabiu i kwas mlekowy. Wszystko po to, by nawilżać skórę, odżywiać włoski i wydłużyć trwałość koloru.

Pudrowa henna brwi

Kilka lat temu do salonów kosmetycznych wprowadzono zabieg tzw. henny pudrowej, która ma utrzymywać się na włosie aż do 6 tygodni. Koszt zabiegu był wyższy, w porównaniu do zabiegu "zwykłej" henny brwi, ale wymagał od specjalistki starannego wymierzenia brwi, wyznaczenia konturu i poświęcenia nawet godziny na aplikację. 

Odmienny był też przebieg samego nakładania i trzymania preparatu na brwiach. Do tej pory henna pudrowa jest często wybieranym zabiegiem przez klientki salonów kosmetycznych.

Profesjonalne pędzelki do aplikacji henny

Istnieje wiele rodzajów pędzelków do nakładania różnych typów henny. Począwszy od precyzyjnego pędzelka, poprzez kształt kociego języka, płaski, skośny w dwóch rozmiarach, po szeroki i wąski ze szczoteczką lub bez.

djcjey9

Jaki pędzelek powinnyśmy wybrać? Jeśli posiadasz już jakieś doświadczenie w stylizacji brwi, wybierz sprawdzony przez siebie kształt pędzelka.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z barwieniem brwi, wypróbuj np. pędzelek skośny lub koci język, a także mały precyzyjny, do pracy na przykład w ogonkach brwi.

Wyznaczanie konturu brwi

Mierzenie brwi i wykonanie wstępnego rysunku to czynność wykonywana już nie tylko przed makijażem permanentnym. Jeżeli chcemy uzyskać perfekcyjny kształt brwi, rysunek wstępny jest konieczny także przed henną.

Akcesoria do geometrii brwi

Do wyznaczania konturu brwi możemy użyć specjalnej barwionej nici, kredki, samoprzylepnej miarki, a nawet suwmiarki. Jest w czym wybierać.

djcjey9

Jednak najważniejsze jest to, by znać zasady wyznaczania punktów początkowych i końcowych, a także wiedzieć w którym miejscu powinien być najwyższy punkt łuku. Rysunek wstępny brwi jest jednym ze szczegółowo przedstawianych zagadnień podczas szkoleń ze stylizacji brwi.

Do wyznaczania i sprawdzania punktów znakomicie nadaje się miarka-cyrkiel. Jest ona wykonana z pleksi i można ją dezynfekować płynami do tego przeznaczonymi.

Do wyznaczania konturu brwi możemy też użyć nici barwiącej. Do wyboru mamy nić czarną i białą. Obie są nasączone naturalnym barwnikiem. Nić jest pomocna przy wyznaczaniu wysokości brwi, ale również podczas zaznaczania środka twarzy, nasady i końcówek brwi.

Samoprzylepne miarki możemy nakleić na odtłuszczoną wcześniej skórę i traktować jako ściągę dla rysunku, który może się czasami częściowo zmyć podczas zabiegu.

djcjey9

Mając tak szeroki wybór akcesoriów do wyznaczania kształtu brwi, możemy idealnie wyznaczyć ich kontur.

Rysunek wstępny sprawi, że henna będzie nałożona perfekcyjnie równo, a dodatkowo będziemy dokładnie widziały, które niechciane włoski powinnyśmy usunąć.

Zabieg laminacji brwi

Laminacja brwi to zabieg, który polega na zmiękczeniu i uelastycznieniu włosków. Do przeprowadzenia laminacji brwi potrzebujemy zestaw produktów przeznaczonych do bezpiecznej pracy na skórze. Gotowy zestaw to idealna propozycja na początek, zawiera wszystko co jest potrzebne do wykonania zabiegu. Później możemy zamawiać pojedyncze produkty.

Przygotowanie do zabiegu

Przed przeprowadzeniem laminacji brwi u nowej klientki koniecznie wykonujemy próbę uczuleniową. Zalecamy wykonanie takiego testu na 48 godzin przed zabiegiem.

djcjey9

Jak przeprowadzić próbę? Aplikujemy niewielką ilość emulsji na okolicę za uchem lub blisko zgięcia łokcia. Preparat zmywamy wodą po maksymalnie 13 minutach. Jeżeli po tym czasie (lub prędzej) wystąpi podrażnienie skóry (zaczerwienienie lub świąd), zabieg laminacji brwi jest niewskazany.

Przebieg zabiegu laminacji brwi

Ogólny przebieg zabiegu laminacji brwi przedstawi nam Małgorzata Kusy główny szkoleniowiec firmy Wonder Lashes.

Opisując pokrótce, zabieg składa się z kilku etapów:

  • Podczas pierwszego etapu laminacji brwi zmiękczamy łuskę włosa, ostrożnie ją otwierając i pozwalając na wniknięcie składników produktu. Łagodna formuła pozwala na delikatne przebudowanie wiązań i uelastycznienie włosa.
  • Drugi etap zabiegu polega na neutralizacji działania pierwszego preparatu. Jego zadaniem jest wytworzenie nowych mostków dwusiarczkowych i utrwalenie nowego kształtu włosa. Produkt przywraca odpowiednie pH. Jest wzbogacony o odżywczy dla włosów kompleks, który dodaje im blasku i pozostawia uczucie gładkości.
  • Warto wspomnieć również o Vitamin Lash&Brow Bomb, która zwiększa objętość włosa, odżywia go i odbudowuje.

O tym jak przeprowadzić zabieg, by był bezpieczny i efektowny można dowiedzieć się na szkoleniach prowadzonych przez Panią Małgorzatę w Lublinie.

Domowa pielęgnacja brwi po laminacji

Po zabiegu zalecane jest nawilżanie brwi np. kremem arganowym lub olejem kokosowym.

djcjey9

Jeżeli chcemy utrzymać efekt ułożonych włosków i idealnych brwi, polecamy aplikować na nie specjalne mydełko do stylizacji. Soap Brows to kosmetyk w 96% naturalny.

Mydełko to bardzo wydajny produkt o konsystencji wosku-żelu, który ujarzmia włoski i utrzymuje kształt brwi przez cały dzień bez konieczności poprawek! Do wyczesania brwi użyj szczoteczki i naprawdę minimalnej ilości mydełka.

Czy laminacja niszczy brwi?

To pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet. Podobnie jak przedłużanie rzęs, laminacja brwi wykonywana przez przeszkolone stylistki, jest zabiegiem bezpiecznym.

Specjalistka musi najpierw ocenić stan włosków i dobrać czas zabiegu oraz preparaty. Zachowywanie ostrożności i przeprowadzenie próby uczuleniowej są niezbędne.

Podsumowując, rynek kosmetyczny oferuje nam mnóstwo zabiegów i produktów do przyciemniania i stylizacji brwi. Warto mieć w ofercie kilka różnych, by zaspokoić potrzeby różnych klientek.

Artykuł sponsorowany Wonder Lashes
djcjey9
djcjey9