Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak odzyskać blask farbowanych włosów? Pielęgnacja włosów zniszczonych

Koloryzacja pozwala uzyskać upragniony odcień włosów, ale niestety często ma także negatywny wpływ na ich kondycję. Czy to oznacza, że musisz zrezygnować z farbowania włosów? Niekoniecznie. Powinnaś jednak mieć na względzie, że włosy zniszczone potrzebują odżywienia i pielęgnacji, która uwzględni ich potrzeby. Sprawdź, co zrobić, aby włosy farbowane odzyskały blask. Podpowiemy także, po jakie kosmetyki do włosów zniszczonych warto sięgnąć.

Share
Jak odzyskać blask farbowanych włosów? Pielęgnacja włosów zniszczonych! Jak odzyskać blask farbowanych włosów? Pielęgnacja włosów zniszczonych! Źródło: Materiały prasowe
d2s4fm6

Włosy suche czy zniszczone?

Jeśli Twoje włosy są suche i brakuje im miękkości oraz elastyczności, to nie świadczy od razu o ich zniszczeniu. Włosy suche i zniszczone zaliczane są do różnych typów włosów i na ogół wymagają nieco innej pielęgnacji. Suchość włosów może być jedną z cech typowych dla włosów zniszczonych, ale nie zawsze. Zdarza się, że suche włosy nie są efektem uszkodzeń mechanicznych ani zabiegów fryzjerskich, ale produkcją małej ilości sebum oraz nadmierną utratą wody. Wiele zależy zatem od struktury włosów. 

Jak rozpoznać włosy zniszczone? 

Jak rozpoznać włosy zniszczone?  materiały partnera
Jak rozpoznać włosy zniszczone? Źródło: materiały partnera

Włosy zniszczone są nie tylko suche, ale i najczęściej łamliwe. Ponadto, ich wystylizowanie może przysporzyć trudności, ponieważ stają się mniej elastyczne. Ich końce łatwo się rozdwajają. 

d2s4fm6

Włosy zniszczone cechuje przeważnie także wysoka porowatość. Co to oznacza? Włosy wysokoporowate to takie, których łuski keratynowe są bardzo odchylone. W efekcie do wnętrza włosów dostają się toksyny, które negatywnie odbijają się na ich stanie. Włosy zniszczone mają również tendencję do puszenia się i elektryzowania.

Czy farbowanie zawsze niszczy włosy?

Nie istnieje stała koloryzacja włosów, które w żaden sposób nie szkodzi włosom. Farby do włosów bardzo często zawierają oksydant lub amoniak, które rozchylają łuski włosów, aby umożliwić ich zafarbowanie. Zmiana pigmentu sprawia, że włosy stają się kruche i łamliwe. O ile szybko wprowadzona zostanie odpowiednia pielęgnacja dla włosów farbowanych, to uszkodzenia wywołane farbowaniem szybko znikną. 

Jak odbudować zniszczone włosy?

Zniszczone włosy potrzebują innej pielęgnacji niż włosy zdrowe. Konieczne będzie mi.in. ich nawilżenie, a także odżywienie. Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu stanowi szampon do włosów zniszczonych z linii Repair marki Neboa.

Linia Repair marki Neboa.Źródło: materiały partnera, fot: 2dm.pl

To kosmetyk przeznaczony do włosów farbowanych i zniszczonych. Co więcej, bazuje on na naturalnych składnikach - w składzie ma aż 97% substancji pochodzenia naturalnego. Zaliczyć można do nich m.in. aminokwasy sojowe, ekstrakt z kokosa oraz sok z liści aloesu. Szampon do włosów zniszczonych Neboa zapewnia rewitalizację i wzmocnienie. Polecany jest do włosów średnio i wysokoporowatych.

d2s4fm6

Jak odbudować zniszczone włosy skutecznie? Szampon nie wystarczy. Warto wybrać również odżywkę. I w tym przypadku sprawdzi się kosmetyk z linii Repair od marki Neboa, a dokładniej mówiąc, naturalna odżywka regenerująca. Odżywka widocznie wzmacnia włosy i jednocześnie zapewnia łatwiejsze rozczesywanie. W jej składzie znajduje się aż 95% substancji pochodzenia naturalnego, w tym masło shea, które poprawia kondycję włosów, działając zmiękczająco i wygładzająco. 

Warto także wiedzieć, że opakowania kosmetyków Neboa produkowane są z plastiku odławianego z oceanów. Kupując je przyczyniasz się do oczyszczenia oceanów i ratujesz życie morskich zwierząt.

Pielęgnacja włosów zniszczonych nie musi być wymagająca. Postawa to wybór kosmetyków dostosowanych do potrzeb włosów farbowanych.

Linia Repair marki Neboa sprawdzi się tutaj bardzo dobrze. Jeśli chcesz zapewnić swoim włosom dobry wygląd postaraj się także ograniczyć zabiegi koloryzacyjne. Im częściej poddajesz im swoje włosy, tym większe narażenie na ich zniszczenia. 

Artykuł sponsorowany
d2s4fm6
d2s4fm6
d2s4fm6