Trwa ładowanie...
Materiał partnera

Jak wybrać i nałożyć samoopalacz do ciała? Poradnik krok po kroku

Co prawda lato mamy w pełni, a więc naturalną koleją rzeczy jest, że w dość łatwy sposób możemy się opalić. Jednak sam efekt opalenizny nie jest natychmiastowy. Co zrobić, gdy chcemy, aby nasza skóra miała piękny odcień, i to w krótkim czasie?

Share
Jak wybrać i nałożyć samoopalacz do ciała? Poradnik krok po kroku
Jak wybrać i nałożyć samoopalacz do ciała? Poradnik krok po kroku Źródło: materiały partnera
d3524ez

Samoopalacz do ciała. Jak wybrać i nałożyć ten produkt?

Naturalna opalenizna jest piękna i często przywołuje wspomnienie nadmorskich wakacji, bo jak wiadomo, słońce nad wodą intensywniej pieści naszą skórę swoimi promieniami. Żeby jednak móc pochwalić się równomierną opalenizną, nie wystarczy leżeć na plaży przez kilka godzin. Taka praktyka jest wręcz szkodliwa, ponieważ nie dość, że możemy nabawić się udaru, poparzeń słonecznych, to po tak intensywnym wyeksponowaniu skóry na słońce może ona nam po prostu szybciej zacząć schodzić.

Naturalna opalenizna wymaga co najmniej kilkukrotnego przebywania na słońcu, ale w określonych odstępach czasu. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy nasza cera jest blada, a mamy np. imprezę okolicznościową, na której chciałybyśmy zaprezentować bardziej śniade ciało. Pojawia się wówczas pytanie, co wtedy? Solarium? By efekt sztucznej opalenizny był zadowalający, również potrzeba systematyczności i co najmniej kilku wizyty w solarium. Dlatego by w miarę szybko "się opalić", najlepiej sięgnąć do samoopalacz do ciała. Jednak pojawia się fundamentalne pytanie, jak wybrać samoopalacz, by ten produkt nie pozostawił na ciele nieestetycznych smug, a także był odpowiednio dobrany kolorem do naszej naturalnej karnacji. Pamiętajmy, że zbyt duża różnica kolorystyki od razu będzie widoczna i może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego.

Jest kilka podstawowych kryteriów, które musimy wziąć pod uwagę, zanim ostatecznie wybierzemy samoopalacz. Po pierwsze, jak już wspomnieliśmy, produkt samoopalający do ciała powinno się dobrać do swojej karnacji. Zwykle wybór ogranicza się do dwóch podstawowych kolorytów – jasnej i ciemnej karnacji. Dobrze jest (jeśli jesteśmy w drogerii) na dłoni rozprowadzić próbkę kosmetyku, by zobaczyć, czy zgrywa się z naturalnym odcieniem cery. Jeśli mamy jaśniejszą karnację, a chcemy uzyskać efekt lepszej opalenizny i sięgniemy po samoopalacz do ciemniejszej karnacji, to niestety, ale możemy uzyskać na ciele efekt nieestetycznej maski. Rozprowadzony samoopalacz może nadać też naszej cerze nienaturalny żółty bądź pomarańczowy odcień.

d3524ez

Powinno się też kupić oddzielny samoopalacz do twarzy i ciała. Zazwyczaj produkty samoopalające zawierają w składzie olejki, które natłuszczają cerę, przez co zatykają pory, dlatego do twarzy poleca się wybierać kosmetyki bez olejków w składzie.

Kupując samoopalacz do ciała, trzeba też dobrać ten produkt do rodzaju swoje skóry. Do cery trądzikowej, tłustej czy alergicznej lepiej jest zastosować te produkty, które nie mają zbyt wiele natłuszczających substancji.

Jeśli już kupimy odpowiedni do naszego typu cery produkt, musimy też w odpowiedni sposób zaaplikować go na ciało. Jak nałożyć samoopalacz, by nie pozostawił żadnych smug? Wbrew pozorom nie jest to zbyt skomplikowana czynność.

Jak nałożyć samoopalacz? Poradnik krok po kroku

Do tej pory nie byłaś fanką samoopalaczy, bo kojarzyły Ci się z brzydkimi, pomarańczowymi plamami na ciele i efektem maski? To przeszłość! Na rynku kosmetycznym jest coraz więcej naturalnie brązujących skórę produktów, które nie zostawiają smug, a ich odcień przypomina nadmorską, piękną, brązową opaleniznę. Warunkiem do jej uzyskania jest jednak umiejętne rozprowadzenie samoopalacza na ciele.

d3524ez

Przed aplikacją produktu, najlepiej dzień wcześniej, trzeba wykonać dokładny peeling całego ciała, a następnie dokładnie je umyć. Po umyciu nie nakładamy żadnych kosmetyków, możemy jedynie nawilżyć kremem miejsca najbardziej narażone na przesuszenie, jak kolana czy łokcie. Dobrze jest do nakładania samoopalacza założyć jednorazową rękawiczkę, by nie zostały nam smugi na dłoniach. Produkt równomiernie rozsmarowujemy, możemy zataczać koliste ruchy. Kilka godzin po aplikacji samoopalacza możemy nawilżyć ciało balsamem, by utrwalić efekt opalenizny.

Materiał partnera
d3524ez

Podziel się opinią

Share
d3524ez
d3524ez
Strona Główna WP