Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak wybrać nowoczesną kanapę do salonu?

Kanapa stanowi często jeden z najważniejszych mebli w domu. To na nim spędzamy czas wolny, podejmujemy gości, a nawet śpimy. Właściwy wybór sofy powinien więc wymagać od nas odpowiednio dużo uwagi i zapoznania się z tematem. Często jednak podejmujemy decyzję na bazie “pasuje/nie pasuje”, co prowadzi do tego, że przez lata męczymy się z meblem niskiej jakości. Jak uniknąć tego błędu i sprawić sobie nowoczesną kanapę z prawdziwego zdarzenia?
Share
Jak wybrać nowoczesną kanapę do salonu?
Jak wybrać nowoczesną kanapę do salonu?Źródło: materiały partnera
d2hlii5

Najpierw podstawa, potem wygląd

Szukając odpowiedniej kanapy nie należy skupiać się jedynie na ogólnym wyglądzie. Jeśli kupujemy mebel stacjonarnie, warto go dokładnie obejrzeć i zweryfikować:

  • czy nie wystają żadne nitki z obszycia?
  • czy gdy wstaniemy z kanapy, to materiał wraca do pierwotnego kształtu, czy też może dalej widnieje tam odcisk? Zdecydowanie ta druga opcja nie świadczy dobrze o jakości mebla.
  • jeśli kanapa jest rozkładana - czy mechanizm działa bez szwanku i cicho? Ile czasu potrzeba na rozłożenie mebla? Jakie certyfikaty ma materac do spania (wyróżnia się materace do spania dziennego i okazjonalnego)? Czy sofa posiada schowek na pościel?
  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Istotne są także dane dotyczące tapicerki? Z czego jest wykonana? Jakiej gęstości jest splot? Jeśli to skóra, to jakiego jest gatunku? Tapicerka powinna być elastyczna, odporna na zagniecenia, w miarę możliwości łatwa do czyszczenia. Jeśli nasz salon ma specyficzne warunki - na przykład dużo światła słonecznego, które może powodować blaknięcie ciemniejszego materiału - także warto to uwzględnić. W przypadku domów, w których są małe dzieci lub zwierzęta warto pomyśleć o zmienianym pokrowcu.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Tapicerka obejrzana? Teraz czas pomęczyć sprzedawcę o to, czego nie widać. Sprawdź, z jakiego materiału wykonany jest stelaż oraz poduchy w siedzisku. Najtańsze modele mają stelaż z paździerza, nieco lepsze z drewna. Najtrwalsze są stelaże metalowe. Podobnie z poduchami - w najtańszych modelach znajdziesz jedynie piankę - a i ona może mieć różną jakość. Te lepsze posiadają siedzisko ze sprężynami. Jeśli kanapa ma służyć do codziennego spania - sprawdź także, jakie certyfikaty ma rozkładany materac.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Nowoczesne meble wypoczynkowe - gdzie szukać jakości?

Polska jest światowym potentatem, jeśli chodzi o produkcję mebli. Także wypoczynkowych. U naszych rodzimych producentów znajdziesz modele, na których chętnie sadzają swoje niewymowne części ciała Szwedzi, Włosi czy Francuzi, a więc nacje, które słyną z dobrego stylu.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Zanim więc zawitasz do największych sieciówek zerknij na stronę przykładowo Adriana Furniture - firma ta eksportuje swoje produkty do 17 krajów. W ofercie ma bogaty wybór sof, narożników, foteli oraz podnóżków. Z pełną ofertą zapoznasz się tutaj: https://adrianafurniture.com/19-sofy.

d2hlii5

Podziel się opinią

Share
d2hlii5
d2hlii5