ycipk-2o8wli

Jak wyczyścić żelazko? Wybierz jeden z trzech sposobów

Często zdarza się, że po prasowaniu na naszych ubraniach pojawiają się plamy. W większości przypadków przyczyną ich powstawania jest zabrudzone żelazko. Podpowiadamy jak je wyczyścić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Usuwanie zabrudzeń ze stopy żelazka
Usuwanie zabrudzeń ze stopy żelazka (123RF)
ycipk-2o8wli

Często, gdy już zbierasz się do wyjścia i chcesz jeszcze tylko szybko wyprasować koszulę, przykładasz żelazko do materiału i pojawia się na nim plama. Powstawanie plam w trakcie prasowania jest spowodowane transferowaniem się lepkiej pozostałości na stopie żelazka, która tworzy się wskutek ustawienia zbyt wysokiej temperatury podczas poprzednich użyć.

Ponadto na żelazku mogą pojawiać się białe osady mineralne lub kamień. Oto trzy skuteczne metody czyszczenia tego urządzenia. Żadna z nich nie wymaga kupowania specjalnych środków czyszczących.

Czyszczenie żelazka pastą do zębów
To najłatwiejsza metoda. Zwilż czystą ściereczkę wodą, a na powierzchni stopy żelazka umieść odrobinę pasty do zębów. Energicznie szoruj, aż pozbędziesz się z niej zabrudzeń.

ycipk-2o8wli

Czyszczenie żelazka solą
Jeśli żelazko jest gorące, odłącz je i pozwól mu ostygnąć. W tym czasie wymieszaj sól kuchenną z destylowanym białym octem w takich proporcjach, aby powstała gęsta pasta. Wytrzyj nią stopę żelazka, a następnie użyj czystej szmatki zwilżonej wodą, aby usunąć jej pozostałości z urządzenia.

Czyszczenie żelazka octem
Wymieszaj sodę oczyszczoną i ocet, aż w dużej misce powstanie pasta (prawdopodobnie będzie się pienić). Wytrzyj tą pastą stopę żelazka, później oczyść ją zwilżoną szmatką.

Gotowe. Zajmie ci to zaledwie kilka minut, a żelazko będzie wyglądało jak nowe. Jeśli wybierzesz metodę z octem, ważne jest, aby przed czyszczeniem sprawdzić, czy można go bezpiecznie stosować na powierzchni twojego modelu. Niektórzy producenci zaznaczają w instrukcji, że nie zalecają tego sposobu.

ycipk-2o8wli

Zobacz także: Jak skutecznie wyczyścić pralkę? Oto domowe sposoby, które pomogą usunąć zanieczyszczenia

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2o8wli
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2o8wli

ycipk-2o8wli
ycipk-2o8wli