Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
trądzik
Artykuł Sponsorowany
08-11-2022 12:50
Artykuł sponsorowany KLARSKIN

Jak wyleczyć trądzik i problemy jelitowe?

Problemy ze skórą oraz funkcjonowaniem układu pokarmowego dotykają osób w różnym wieku. Oczywiście trądzik jest zmorą nastolatków, ale coraz więcej osób także w dojrzałym wieku mierzy się z doskonałością cery oraz szuka skutecznych sposobów na to, by poprawić wygląd i zadbać o dobre samopoczucie. Wielu specjalistów podkreśla również, że stan naszej skóry oraz prawidłowe funkcjonowanie jelit są barometrem naszego życia, a jemu nie służą zmiany cywilizacyjne, stres czy niewłaściwa dieta. I czasem trzeba na własnym ciele odczuć wiele, by dokonać rewolucji nie tylko w swojej codzienności.

 Źródło: materiały partnera
d13218t

Terapia od podstaw

To dlatego właśnie historia marki Klarskin bezpośrednio jest związana z samą założycielką. I nie chodzi tu o pieniądze czy zarządzanie, ale właśnie doświadczenie życiowe, które pokazało, jak trzeba się zmienić, po jakie produkty sięgać, by przywrócić ciału tak ważną równowagę. Główną bohaterką tej opowieści będzie Antoneta Bursac. Jak wiele innych osób zaczęła w wieku 20 lat borykać się z trądzikiem. I choć sięgała po najlepszej jakości produkty dostępne na rynku, konsultowała się ze specjalistami, lekarzami, stomatologami. Zarówno dostępne produkty do pielęgnacji, jak i specjalistyczne preparaty czy zabiegi nie przynosiły jednak wymiernych rezultatów. Na horyzoncie nie pojawiły się również inne alternatywy, które skutecznie łączyłyby trądzik, a z drugiej strony nie były oparte na antybiotykach. To właśnie stało się motywacją, by wspólnie z lekarzami rozpocząć pracę nad preparatami i samą terapią, które po prostu przyniosłyby długotrwałe efekty, a z drugiej strony były oparte na osiągnięciach naukowych i medycznej wiedzy.

Seria kosmetyków dla wymagających

Pierwszym kosmetykiem, który można powiedzieć "dokonał cudu", był Klarskin The Radiance Powder. Nie tylko usunął trądzik, ale również zatrzymała stan zapalny skóry oraz poprawia funkcjonowanie jelit. To właśnie ich stan był powodem problemów skórnych. Antoneta borykała się z nieszczelnym jelitem, jelitem drażliwym i SIBO. Powiązanie stanu skóry właśnie z chorobą układu pokarmowego pozwoliło zaplanować skuteczną terapię. Warto zwrócić uwagę, że trądzik na skórze naszej bohaterki pojawił się nagle. Młoda kobieta rozpoczynająca karierę w świecie finansów żyła w ciągłym stresie, a szybki styl życia niewątpliwie nie był dobry ani dla jelit, ani dla skóry. To dlatego ciało zaczęło protestować, a trudności z wchłanianiem odbiły się na wyglądzie cery. Trądzik w tym wypadku nie był więc charakterystycznym dla nastolatków efektem zmian w gospodarce hormonalnej. Dlatego problemy skórne, które dotykają w późniejszym wieku, należy rozpatrywać nie tylko pod kątem estetyki i odpowiedniej pielęgnacji. A w to wchodzi się najprościej. Jest szereg preparatów, zabiegów, specjalne makijaże, które pozwalają zamaskować problem, ale nie dotykają jego istoty. I choć okresowo można wyglądać lepiej, to choroba nie mija, a wręcz ulega zaostrzeniu. Ciągle więc pojawiają się nowe stany zapalne, a motywacja do tego, by z nimi walczyć, jest coraz mniejsza.

Gdzie jest problem?

Historia Antonety pokazuje, że czasem warto poszukać przyczyn głębiej, bo wówczas można dość do sedna sprawy, a tym samym wdrożyć skuteczną terapię. I jeśli na skórę nie działało nic, to odpowiedzią stały się badania. Główną przyczyną problemów okazał się być przerost flory bakteryjnej jelita cienkiego (SIBO) i nieszczelne jelito. Nasza bohaterka miała świadomość, że jest to jej słaby punkt, ale tryb życia, przetworzona żywność, dużo naturalnych cukrów w diecie, infekcje i antybiotykoterapię spowodowały prawdziwe spustoszenie w organizmie. Dotarcie do źródeł problemu trwało kilka lat, ale stało się podstawą do tego, by znaleźć skuteczne i trwałe rozwiązanie.

d13218t

Jak widać hormony, przewlekły stan zapalny, stres i niewłaściwy styl życia wpłynęły na układ trawienny, a także wygląd skóry. Oliwy do ognia dolały duże wahania cukru we krwi, odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, dysbioza jelit i zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby. Taki zestaw dolegliwości wymagał terapii skrojonej niemalże na wymiar.

Jak to leczyć?

Terapia trądziku niezmiennie zaczyna się od oczyszczania. W tym wypadku mówimy o leczeniu stanu zapalnego układu pokarmowego, przywróceniu prawidłowego działania jelit i wątroby, a także wyrównaniu zaburzeń hormonalnych. To baza do tego, by działać na skórze. Z drugiej strony to też kamień węgielny pod funkcjonowanie marki Klarskin. Chodziło o to, by stworzyć metodę i preparaty, które pozwolą rozwiązać rozmaite przyczyny problemów ze skórą. A to wymagało współpracy lekarzy różnych specjalności, badań i testów. Tak powstał pierwszy wspomniany już preparat. Bazuje on na leczeniu jelit, wątroby u skóry. Efekty okazały się zdumiewające. Cera została wyleczona, a wprowadzone suplementy wegańskie, odpowiednia dieta i oczywiście zmiana trybu życia spowodowały, że trądzik po prostu zniknął. Skóra stała się idealna jak wcześniej, problemy się skończyły, a poczucie własnej wartości wróciło na odpowiednie miejsce.

Artykuł sponsorowany KLARSKIN
d13218t
d13218t