Trwa ładowanie...
Materiał partnera: Avon

Jak zbudować tolerancję na niacynamid i retinol oraz jak je połączyć?

Kto z nas nie marzy o pięknej cerze i młodym wyglądzie skóry? Jednak upływający czas jest bezlitosny. Na szczęście z pomocą w walce ze starzeniem się skóry przychodzą nowoczesne kosmetyki bazujące na silne działających substancjach aktywnych. Takimi produktami z pewnością są niacynamid oraz retinol. Czym są oraz jak stosować je w codziennej pielęgnacji, aby zatrzymać młody wygląd na dłużej?

 Źródło: materiały partnera
d1wokrx

Czym jest retinol i niacynamid?

Retinol to pochodna witaminy A, która jest uznawana za klucz do młodości. Pielęgnacja przy użyciu serum z retinolem pozwala zredukować zmarszczki, wygładzić skórę, poprawić jej elastyczność, a także pozbyć się nieestetycznych przebarwień. Ale to nie wszystko, co zyskamy, stosując ten produkt. Retinol doskonale wspiera cerę problematyczną. Pozwala skutecznie złuszczać martwy naskórek, regulować wydzielanie sebum oraz niweluje stany zapalne.

Z kolei niacynamid to witamina B3, czyli silny antyoksydant. Oznacza to, że jest to substancja pozwalająca efektywnie niwelować działanie wolnych rodników. Dodatkowo kosmetyki z witaminą B3 wspierają barierę ochronną skóry, dbają o odpowiednie nawilżenie, ale też regulują pracę gruczołów łojowych i poprawiają elastyczność. Co więcej, doskonale witamina ta sprawdza się w przypadku cery trądzikowej, ponieważ łagodzi stany zapalne oraz podrażnienia, a także zwęża pory.

Jak stosować niacynamid i retinol, aby zbudować tolerancje na te składniki?

Jako że niacynamid i retinol to substancje silnie i głęboko oddziałujące na naszą skórę, ich stosowanie trzeba zaplanować. Przede wszystkim na początku należy wybrać odpowiedni kosmetyk. Szczególne znaczenie ma tutaj stężenie witaminy A i B3. Najpierw stosuje się najniższe stężenia tych substancji. Retinol 0,1% oraz niacynamid 0,5% to doskonały wybór podczas pierwszego użytku. Regularne stosowanie produktów o niskim stężeniu stopniowo przyzwyczaja skórę do działania składników aktywnych. Wraz z czasem można je zwiększać. W ten sposób buduje się tolerancję, unikając bolesnych podrażnień skóry. Podczas stosowania serum z retinolem lub niacynamidem trzeba chronić cerę przed promieniowaniem słonecznym. Najlepiej na kurację zdecydować się po słonecznym lecie. Pamiętajmy też, że tego rodzaju produktów nie stosuje się na co dzień, a kilka razy w tygodniu.

d1wokrx

Jak łączyć retinol z niacynamidem?

Kompilacja obu składników daje nam możliwość na uzyskanie spektakularnych efektów w walce o gładką oraz młodą skórę. Jednym ze sposobów na łączenie witaminy A i B3 jest stosowanie jednego kosmetyku zawierającego oba składniki. Przykładem takich produktów są kremy oraz serum. Posiadają w sobie zalety obu substancji aktywnych i pozwalają na stosunkowo szybkie uzyskanie efektów. Jednak stężenia witamin w produktach łączonych nie będą duże.

Inną propozycją jest oddzielne stosowanie retinolu i niacynamidu. Decydując się na tę opcję, trzeba pamiętać, że kosmetyki nie mogą być nakładane jednocześnie bądź w odstępie kilku minut. Pielęgnację trzeba rozdzielić na poranną i wieczorną. Rano warto sięgać po niacynamid, który ma lekką formułę i zadba o nawilżenie skóry przez cały dzień. Z kolei wieczorem, po oczyszczeniu cery dobrze jest zastosować serum z retinolem, które wpłynie na poprawienie elastyczności i jędrności skóry.

Regularne stosowanie retinolu i niacynamidu oraz stopniowe zwiększanie ich stężeń w pielęgnacji pozwoli zachować młodszą skórę bez zmarszczek na dłużej oraz pozbyć się niedoskonałości i wyprysków. Serum i kremy z witaminą A i B3 znajdziemy w ofercie AVON.

Materiał partnera: Avon
d1wokrx
d1wokrx