Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Ludzie

James Cameron w sądzie za "Titanic"

James Cameron, Huaxia Film Distribution, 20th Century Fox oraz Paramount Pictures, a także inni zaangażowani w produkcję filmu "Titanic" z 1997 roku, zostali pozwani do sądu przez kobietę, która twierdzi, że ukradziono jej pomysł na trójwymiarową przejażdżkę.
Share
James Cameron w sądzie za "Titanic"
Źródło: AFP
d2eazs5

James Cameron, Huaxia Film Distribution, 20th Century Fox oraz Paramount Pictures, a także inni zaangażowani w produkcję filmu "Titanic" z 1997 roku, zostali pozwani do sądu przez kobietę, która twierdzi, że ukradziono jej pomysł na trójwymiarową przejażdżkę. Faan Qin złożyła do sądu pozew, z którego wynika, że James Cameron oraz pozostali producenci "Titanica", skorzystali z jej pomysłu na atrakcję turystyczną nazwaną "RMS Titanic - The Experience".

Według Qin to ona jest autorką pomysłu na przejażdżkę, którą można odbyć w Hrabstwie Orange i Orlando, zapewniającą niesamowite doświadczenie uderzenia w górę lodową i tonięcia w wodnym grobie. Kobieta domaga się odszkodowania w wysokości miliarda dolarów.

"Titanic" Jamesa Camerona to zdobywca 11 Oscarów i jedna z najbardziej kasowych produkcji w historii kina. W filmie wystąpili Leonardo DiCaprio i Kate Winslet.

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* James Cameron nie chce być przewidywalny*

* Zoe Saldana wzruszona powrotem do "Avatara"*

* "Avatar 2" jednak bez Schwarzeneggera*

d2eazs5

Podziel się opinią

Share
d2eazs5
d2eazs5