Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
Ludzie

Już jest! Program Streetwaves „Miejskie kolonie, nadmorskie wczasy”

Przełomowy weekend maja i czerwca będzie pełen działań artystycznych w nietypowych miejscach i zaułkach gdańskiego Dolnego Wrzeszcza i Wyspy Sobieszewskiej. Można spodziewać się koncertów, galerii w domkach campingowych, wycieczek krajoznawczych z przewodnikami, performensów, kina w plenerze, ćwiczeń na świeżym powietrzu, pikników, podchodów czy meczu w siatkówkę plażową z muzycznym akompaniamentem.
Share
Już jest! Program Streetwaves „Miejskie kolonie, nadmorskie wczasy”
Źródło: Materiały prasowe
d12qvfo

Przełomowy weekend maja i czerwca będzie pełen działań artystycznych w nietypowych miejscach i zaułkach gdańskiego Dolnego Wrzeszcza (31.05.) i Wyspy Sobieszewskiej (01.06.). Można spodziewać się koncertów, galerii w domkach campingowych, wycieczek krajoznawczych z przewodnikami, performensów, kina w plenerze, ćwiczeń na świeżym powietrzu, pikników, podchodów czy meczu w siatkówkę plażową z muzycznym akompaniamentem. Wiosenna akcja Streetwaves zaprasza do wszelkiego rodzaju aktywności plenerowej!

Odkrywanie Dolnego Wrzeszcza (w sobotę, 31.05) rozpocznie się w Parku Kuźniczki, przy skrzyżowaniu ul. Wajdeloty i Kilińskiego od pożywnego śniadania i ćwiczeń. W tej lokalizacji usłyszymy też koncert Wild Books, odbędą się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a czworonożni przyjaciele człowieka będą mieli tam swoją strefę komfortu i relaksu. Dalej miejski szlak wiedzie ulicą Wajdeloty, Wyspiańskiego, Reja, Kochanowskiego, Klonowicza i Modrzejewskiego do Parku „Nad Strzyżą” i na nieczynny peron SKM „Gdańsk – Kolonia”, gdzie odbędzie się koncert Króla.

Po drodze czekają nas improwizacje taneczne, instalacje, dźwiękowe performance, koncerty Pablopavo i Ludziki oraz L.U.C, showcase'y Nowe Idzie Od Morza oraz Kolonii Artystów na ul. Wallenroda, a na zakończenie afterparty w Kurhausie przy ul. Wajdeloty.

d12qvfo

- Inspiracją dla Streetwaves są piękne, a czasem brzydkie i smutne miejsca, na jakie natrafiamy podczas miejskich wędrówek. Każde takie miejsce ma swoje sekrety i na każde można zupełnie inaczej spojrzeć, kiedy wysłucha się w nim koncertu, obejrzy akcję artystyczną albo spektakl taneczny. Strasznie fajnie jest potem do tych miejsc wrócić - patetycznie powiem, że pozostaje w nich ślad tego, co się w nich na Streetwaves zadziało. Sama myśl o tym, że za chwilę wesołe wycieczki ludzi będą wędrować ścieżką wzdłuż potoku Strzyży i zaglądać do zmurszałych domków zarośniętego ośrodka wczasowego na Wyspie Sobieszewskiej totalnie mnie ekscytuje! - mówi Natalia Cyrzan, koordynatorka Streetwaves.

Na Wyspie Sobieszewskiej, w Dzień Dziecka, przeniesiemy się do czasów letnich kolonii i turnusów nad morzem. Pomoże w tym – tego dnia w roli wehikułu czasu - Ośrodek Wypoczynkowy Drogowiec przy ul. Turystycznej 1. Południe i wczesne popołudnie upłynie nam na leniwym drugim śniadaniu, rekreacji i zabawach sportowych przeplatanych warsztatami tworzenia bukietów, siedzisk, latawców oraz w klimatach tanecznego swingu Lindy Hop, aerobiku i podchodach. Wycieczki krajoznawcze po Wyspie Sobieszewskiej to prawdziwa gratka: można wybrać się do Ptasiego Raju, na Mewią Łachę oraz ku Przekopowi Wisły. (Obowiązują zapisy!).

Nie zabraknie tradycyjnego meczu, tym razem w siatkówkę, z komentarzem muzycznym – w tym roku innowacja – z wykorzystaniem syntezatora mowy Ivona. Koncertować w Sobieszewie będzie DVA (Czechy), Pustki, Młynarski Plays Młynarski i Slalom. W niecodziennej scenerii działać będą artyści, którzy swoje jednodniowe galerie zaaranżują w domkach campingowych. Ciekawostką będzie Teleniedziela – popołudniu i wieczorem zobaczymy tradycyjny program telewizyjny lat 80'. Na koniec pełnego atrakcji dnia zapraszamy do wypoczynku w kinie plenerowym i do zabawy na wieczorku tanecznym w Ośrodku Wypoczynkowym Drogowiec. Streetwaves kulturalno – oświatowe poleca się!

d12qvfo

Podziel się opinią

Share
d12qvfo
d12qvfo