Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
zdrowie
Artykuł Sponsorowany
11-01-2023 16:41
Artykuł sponsorowany Welbi

Kiedy zdecydować się na wizytę online u lekarza?

Telemedycyna to szybko rozwijająca się dziedzina w Polsce. Jeszcze dekadę temu niewiele osób korzystało z wizyt lekarskich online oraz recept wystawianych na zamówienie przez Internet. Obecnie stało się to popularnym rozwiązaniem.

 Źródło: materiały partnera
dgh3yed
dgh3yed

E-wizyta – najważniejsze zalety

E-wizyty, czyli porady z zakresu telemedycyny, można zrealizować bez żadnych problemów i bez wychodzenia z domu. Zwykle pacjent może porozmawiać z lekarzem przez telefon lub specjalny czat (ewentualnie rozmowa w formie wideo). Wizyta online ma wiele zalet i to nie tylko dla pacjenta, ale także dla lekarza. Dla obu zainteresowanych jest to niewątpliwie oszczędność czasu. Niestety na dojazdy komunikacją miejską, stanie w korkach i szukanie miejsc parkingowych ludzie tracą sporo czasu. E-wizyta sprawia, że nie trzeba poświęcać go na dojazd do danego miejsca. Ma to znaczenie również dla lekarza, który może w tym samym czasie spotkać się z większą liczbą pacjentów. Konsultacje online trwają krócej niż wizyty stacjonarne, ponieważ nie ma dodatkowych badań. E-wizyta pozwala również na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ zwykle jest tańsza. Ogromną zaletą konsultacji online jest też możliwość odbycia jej z dowolnego miejsca. Takie rozwiązanie jest więc niezwykle wygodne i daje dużo możliwości, na przykład dla osób, które mają poważne problemy zdrowotne lub mieszkają za granicą. Wizyta online jest także świetną opcją dla tych, którzy po prostu chcą zamienić kilka słów z lekarzem, otrzymać receptę na konkretny lek, a także dostać zwolnienie lekarskie z powodu problemów zdrowotnych. 

Kiedy wizyta online nie wystarczy?

Zdarza się, że wizyta online nie jest wystarczająca. Zgodnie ze statystykami dotyczy to około 40% przypadków. Co prawda w czasie e-wizyty lekarz może zdiagnozować problem i porozmawiać z pacjentem, jednak nie jest w stanie przeprowadzić konkretnych badań. Jeśli takie zostaną zlecone, pacjent i tak będzie musiał udać się do ośrodka zdrowia. Oczywiście e-wizyta nie sprawdzi się w przypadku dentysty, ponieważ ten specjalista musi zobaczyć uzębienie, przeprowadzić kontrolę i zabiegi w razie potrzeby, natomiast są specjalizacje, w przypadku których wystarczą niekiedy konsultacje. Niezależnie od tego e-wizytę warunkuje problem, z jakim zgłaszamy się do lekarza. Zwykle konsultacja online dobrze sprawdza się na przykład w przypadku omówienia wyników badań – można je po prostu przesłać do lekarza lub odczytać niepokojące wyniki.

Artykuł sponsorowany Welbi
dgh3yed
dgh3yed