Trwa ładowanie...
d49gnib
Kożuchowska o ciąży: "to dzięki naprotechnologii zaszłam w ciążę. Miałam 2-3 proc. szans"
Gwiazdy

Kożuchowska o ciąży: "to dzięki naprotechnologii zaszłam w ciążę. Miałam 2-3 proc. szans"

"Jeżeli chce się mieć dziecko to trzeba się wysilić".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d49gnib

Jedną z pierwszych decyzji nowego rządu było zatrzymanie finansowania in vitro z budżetu państwa. Zrezygnowano z niego na trzy lata przed planowanym końcem programu. Refundacja zakończy się już w połowie przyszłego roku.

Zarówno środowiska prawicowe jak i kościół polecają naprotechnologię. Jest to nowatorskie podejście do monitorowania, diagnostyki i leczenia niepłodności, zharmonizowane z naturalnym cyklem płodności kobiety. Większość środowisk lekarskich nie pochwala jej względu na niską skuteczność. Jej wielką zwolenniczką jest natomiast Małgorzata Kożuchowska. Aktorka ostatnio udzieliła obszernego wywiadu "Vivie!", w którym opowiedziała, że dzięki niej zaszła w ciążę: "Pani doktor powiedziała, że mam 2, może 3 procent szans na posiadanie dziecka".

- W pewnym momencie poczułam, że zbliżam się niebezpiecznie do tej granicy, gdzie dalej już może tej szansy nie będzie. Wiek kobiety ogranicza nas, jeżeli chcemy mieć dziecko. Jeżeli nie wydarzyło się nic do tej pory, to samo się nie wydarzy. Trzeba się wysilić - mówi Kożuchowska.

d49gnib

Podziel się opinią

Share

d49gnib

d49gnib