Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Kremy z filtrem tylko latem. Prawda czy fałsz?

Zdecydowanie mit! Kremy z filtrem powinny być obecne w rutynie pielęgnacyjnej przez cały rok. Niezależnie od tego czy świeci słońce, czy jest ponuro i zimno. W praktyce niestety wygląda to zupełnie inaczej, ponieważ większa część populacji sięga po ochronę przeciwsłoneczną jedynie w słoneczne, wakacyjne dni. Gdyby jednak się nad tym zastanowić…jest to nawet logiczne, bo przecież zwykliśmy określać krem z filtrem mianem "ochrony przeciwsłonecznej". Jednak kremy z filtrem są kosmetykami, które zabezpieczają skórę przed promieniowaniem UVA (o długości fali 320-400 nm) oraz UVB (o długości fali 280-320 nm), które oddziałują na skórę, ale też np. na oczy przez cały rok, bez względu na pogodę i stopień nasłonecznienia.

Share
 Źródło: materiały partnera
d4fqdyp

Skutki działania promieniowania ultrafioletowego (UV)

Oprócz pozytywnych działań promieniowania, do których możemy z pewnością zaliczyć syntezę witaminy D, czy po prostu lepsze samopoczucie, ma ono również negatywne skutki, które mogą prowadzić do bardzo poważnych problemów.

Promieniowanie UVA towarzyszy nam przez cały rok, a ze względu na największą długość fali ma zdolność przenikania do głębokich warstw skóry. Niestety, bardzo często jego działania nie widać gołym okiem.

Wpływ na skórę:

 • uszkodzenie bariery skórnej (przesuszenie i zwiększenie podatności na uszkodzenia),
 • destrukcja włókien kolagenowych i elastynowych (m.in. utrata jędrności i elastyczności skóry),
 • stres oksydacyjny (zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu skóry), 
 • fotostarzenie (przykładowe objawy: przebarwienia, suchość skóry, szary i matowy koloryt cery, pogrubienie lub ścieńczenie naskórka, teleangiektazje (problem naczyniowy), zmarszczki), 
 • nowotwory skóry (postać najbardziej niebezpieczna: czerniak).
d4fqdyp

Z kolei promieniowanie UVB odpowiedzialne jest za powstawanie opalenizny, najintensywniej działa latem, i mimo, że stanowi jedynie 5% promieniowania docierającego do Ziemi, obdarzone jest bardzo wysoką energią.

Wpływ na skórę:

 • przebarwienia (nierówna pigmentacja skóry),
 • przesuszenie,
 • poparzenia, 
 • rumień i obrzęki, 
 • nowotwory skóry.
 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Jak zabezpieczyć skórę?

Odpowiedź jest bardzo prosta – używaj kremu z filtrem przez cały rok. Wybierz taki, którego stosowanie wpasuje się naturalnie w codzienną rutynę pielęgnacyjną. Rynek kosmetyczny stale bardzo mocno się rozwija i ma do zaoferowania naprawdę dużo kosmetyków, co sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie. W dzisiejszych czasach krem z filtrem nie jest już tylko kremem z filtrem. Zazwyczaj ma w sobie świetnie pielęgnujące składniki aktywne. Dlatego w wyborze takiego (ale tak naprawdę każdego kosmetyku) warto kierować się typem skóry, ponieważ jest duża szansa, że zawarte składniki aktywne oprócz ochrony będą stanowiły doskonały produkt pielęgnacyjny.

d4fqdyp

Jeśli masz skórę mieszaną lub tłustą z pewnością najlepiej sprawdzą się kremy, które będą oferowały działanie matujące, np.: ten, bazujący na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego, wegański, od Clochee Matujący SPF 50. Z kolei, jeśli jesteś posiadaczką skóry suchej lub po prostu normalnej, zdecydowanie postaw na Rozświetlający SPF 30, który zadba o prawidłowe nawilżenie i piękny koloryt. Oba kremy w swoim składzie zawierają składniki kondycjonujące skórę, a oprócz działania pielęgnacyjnego ukierunkowanego na konkretny rodzaj cery, chronią przed fotostarzeniem i opóźniają powstawanie zmarszczek.

A co, jeśli nie do końca wiesz, jaką masz skórę i jakich składników szukać? To nie problem, wybierz jeden z naturalnych kremów od Pure by Clochee. Ich składniki aktywne zostały skomponowane tak, aby odpowiednio pielęgnowały każdy typ skóry, dodatkowo mają właściwości antipollution, tak więc będą chroniły skórę nie tylko przed promieniowaniem, ale także zanieczyszczeniami powietrza. Jeśli masz jasną karnację sięgnij po BB SPF 30 Krem mineralny w odcieniu light nude, natomiast jeśli Twoja karnacja jest nieco ciemniejsza, koniecznie sprawdź BB SPF 30 Krem mineralny w kolorze neutral beige. Oba produkty są wegańskie i naturalne.

Oprócz tego, że wszystkie powyższe kremy mają filtry mineralne, które świetnie sprawdzą się nawet w przypadku skóry wrażliwej i delikatnej, mają pielęgnujące składniki aktywne, to są również kremami BB i mają dodatek pigmentów, które niwelują efekt bielenia filtrów, a także pięknie wyrównują koloryt skóry. To czas najwyższy na znalezienie swojego ulubieńca!

Czy to fakt czy to mit?

 1. Filtry w pełni chronią skórę przed promieniowaniem – MIT, filtry nie zapewniają 100% ochrony.
 2. Przez kremy z filtrem skóra nie będzie opalona – MIT, zadaniem kremów z filtrem jest ochrona przed poparzeniem, nie pochłaniają pełnego spektrum promieniowania, tak więc opalenizna powstanie, ale będzie delikatniejsza, a skóra nie ulegnie poparzeniu.
 3. W lecie należy unikać słońca w konkretnych godzinach – FAKT, letnie słońce najmocniej operuje w godzinach ok. 10-15.
 4. Filtry mineralne bielą – FAKT, ale postęp technologiczny pozwolił producentom na ograniczenie efektu bielenia. Bardzo często stosowane są również inne rozwiązania, aby zamaskować ten efekt.
 5. Filtry mineralne są lepsze dla osób ze skórą wrażliwą – FAKT/MIT, filtry mineralne mogą być używane przez każdego. Jeśli skóra jest wrażliwa, delikatna bądź wystąpiło na niej podrażnienie po użyciu filtrów chemiczny, rzeczywiście filtry mineralne będą świetną alternatywą.
 6. Krem z filtrem należy dokładać w ciągu dnia – FAKT, kremy z filtrem powinny być re-aplikowane, aby trzymać poziom ochrony.
 7. Ilość kremu z filtrem ma znaczenie – FAKT, zalecana ilość kremu ochronnego to 2mg/cm2. 
 8. Za ciężki krem z filtrem można wymieszać z innym, lżejszym – MIT, nigdy nie mieszamy kremów z filtrem z innym produktem pielęgnacyjnym, bo tym samym obniżamy/niwelujemy jego właściwości ochronne. 
 9. Kremów wodoodpornych nie trzeba dokładać – MIT, każdy krem z filtrem powinien być re-aplikowany co ok. 2h, szczególnie po spoceniu, wytarciu lub kontakcie z wodą.
 10. Filtry w formie nanocząsteczek są niebezpieczne – MIT, nanocząsteczki są dopuszczone do stosowania w kosmetykach i nie stanowią zagrożenia.
d4fqdyp

Podejdź poważnie do tematu i zadbaj o siebie już dziś. Oprócz odpowiedniej ochrony skóry warto pamiętać również o okularach przeciwsłonecznych z filtrami, aby zabezpieczyć oczy, ponieważ szczególnie promieniowanie UVB jest odpowiedzialne za drażnienie spojówki, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do powstania zaćmy.

#pielęgnujmiłość do zdrowia, a Clochee zadba o Twoją skórę. W prezencie czeka na Ciebie 25% rabatu (do dnia 6.05.2022)  na kremy z filtrem w zakładce ochrona przeciwsłoneczna na www.clochee.com.

Artykuł sponsorowany
d4fqdyp
d4fqdyp
d4fqdyp