Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Kremy z witaminą C- szybki ratunek dla każdego typu skóry

Stosowanie kremu stanowi bardzo ważny element codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Bez niego trudno wyobrazić sobie proces prawidłowego dbania o skórę. Najczęściej stosowanym kremem jest ten zawierający witaminę C. Składnik ten znakomicie wpływa na kondycję ciała, jego nawilżenie oraz koloryt skóry.

Share
Kremy z witaminą C- szybki ratunek dla każdego typu skóry
Kremy z witaminą C- szybki ratunek dla każdego typu skóry Źródło: materiały partnera
d25mjgt

Witamina C- czym jest i jak działa na skórę?

Kwas askorbinowy, potocznie nazywany witaminą C jest organicznym związkiem chemicznym. Organizm człowieka nie potrafi sam jej syntezować. Dostarczenie witaminy C z zewnątrz jest więc konieczne do zachowania prawidłowego funkcjonowania. Nie jest to na szczęście trudny proces. Witamina C znajduje się bowiem w bardzo wielu produktach. Najczęściej jej źródłem są owoce i warzywa. Można ją również suplementować w postaci tabletek lub kapsułek.

Witamina C ma ogromny wpływ na organizm człowieka. Jest niezbędna do zachowania młodego i zdrowego wyglądu skóry. W kremach stosować mogą ją osoby w każdym wieku i o każdym rodzaju cery. Często nazywana jest witaminą młodości, kojarzona jest właśnie z produktami, które opóźniają proces starzenia. To oczywiście w pewnym sensie prawda. Składnik ten używany w kremach ma silne działanie antyoksydacyjne- zwalcza wolne rodniki, które odpowiedzialne są za proces starzenia się skóry. Stymuluje produkcję kolagenu i wpływa na ogólny wygląd ciała. Niewielki wyjątek stanowią przypadki skóry alergicznej, gdzie pojawić mogą się niewielkie podrażnienia. Odsetek takich osób jest, jednak bardzo mały.

Kremy z Witaminą C- jakie produkty wybrać?

Aktualnie w sklepach znaleźć można wiele kremów z witaminą C. Producenci starają się jak najlepiej dopasować towary do potrzeb klientów. Swoje produkty komponują w sposób taki, by były dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Można więc spotkać się z artykułami w naprawdę przystępnych cenach, które są połączeniem najbardziej pożądanych składników.

d25mjgt

Kremy do twarzy z witaminą C mogą różnić się nieco od siebie pod względem składu. Najczęściej, jednak nie jest używania z nich witamina w czystej postaci. Dzieje się tak ze względu na jej właściwości utleniające, które szybko tracą swoją wartość. W kremach znaleźć można różne, zmodyfikowane pochodne witaminy C, które w połączeniu ze sobą dają najlepszy efekt. W produktach najwyższej jakości znajduje się również tetraizopalmitynian askorbylu i kwas hialuronowy. Substancje te połączone ze sobą działają szybciej i skuteczniej niż witamina C w czystej wersji.

Właściwości przeciwutleniające witaminy C

Witaminę C wyróżniają jej silne właściwości antyoksydacyjne. Jest przeciwutleniaczem, który neutralizuje wolne rodniki tlenowe. Atomy te uszkadzają strukturę tkanek, przyczyniają się do obumierania komórek i przyśpieszają starzenie. Odpowiednie dostarczenie witaminy C zarówno do organizmu, jak i na skórę jest więc niezbędne do zachowania prawidłowej równowagi między liczbą wolnych rodników a antyoksydantami.

Korzyści stosowania produktów z witaminą C

Regularne stosowanie kremów z witaminą C przyczynia się do utrzymania długotrwałych efektów na skórze. Jej działanie między innymi:


  • Zapobiega powstawaniu przebarwień;
  • wyrównuje koloryt cery;
  • zatrzymuje procesy starzenia;
  • ochrania skórę przed działaniem słońca;
  • sprawdza się w leczeniu trądziku;
  • przeciwdziała pękaniu naczyń krwionośnych;
  • stymuluje kolagen odpowiedzialny za jędrność skóry.
d25mjgt


Systematyczne stosowanie kremu z witaminą C realnie wpływa na kondycję oraz koloryt cery. Przyczynia się do utrzymania jej w zdrowym i świeżym stanie. Szczególnie poleca się ją osobom starszym, które powinny wyjątkow dbać o ciało. U osób młodych sprawdza się, jednak równie dobrze. Głownie ze względu na to, że ich skóra częściej narażona jest na przeciążanie poprzez mocny makijaż.

Zalety pielęgnacji skóry wokół oczu

Same oczy i obszar wokół nich są miejscami bardzo narażonymi na działanie wielu czynników zewnętrznych, w tym zbyt dużej ilości światła i zanieczyszczonego powietrza. To właśnie na skórze wokół oczu w pierwszej kolejności pojawiają się zmarszczki, będące oznaką starzenia. Jest to bardzo delikatnym miejsce, które wymaga szczególnej pielęgnacji. Skóra tam jest wyjątkowo cienka, szybko podlega podrażnieniom i reakcjom alergicznym. Posiada niewielką ilość kolagenu i elastyny. Codzienna pielęgnacja nie może więc obejść się bez użycia w okolicy oczu specjalnego kremu z witaminą C. Dzięki niemu w łatwy sposób zapobiec można zbyt szybkiemu powstawaniu zmarszczek oraz starzeniu się skóry wokół oczy.

W przypadku pielęgnacji ciała i stosowaniu kremów z witaminą C najważniejsza jest regularność. Codzienne dbanie o skórę powinno stać się nawykiem, który będzie restrykcyjnie przestrzegany. Ważne jest, by troszczyć się o prawidłowy wygląd skóry w każdym wieku. Jak wiadomo lepiej zapobiegać, niż leczyć więc stosowanie kremu z witaminą C należy wdrożyć do swojej codziennej pielęgnacji jak najszybciej. Najlepiej sięgać po sera, maseczki, kremy do twarzy i kremy pod oczy z witaminą C. Każdy z tych produktów znakomicie wpływa na stan skóry i może okazać się zbawienny dla jej kondycji.

Artykuł sponsorowany
d25mjgt

Podziel się opinią

Share
d25mjgt
d25mjgt