Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Książki z drugiej ręki - dlaczego warto je kupować?

Używane książki stają się coraz częściej wybierane i to nie tylko ze względu na cenę. Wiele osób wręcz ubóstwia wysłużone egzemplarze powieści. Dlaczego tak się dzieje?

Share
Książki z drugiej ręki - dlaczego warto je kupować?
Książki z drugiej ręki - dlaczego warto je kupować? Źródło: materiały partnera
d32ati6

Używana książka ma własną historię

Wiele osób dostrzega w używanych książkach to, że posiadają charakterystyczne elementy, które mogą wręcz powiedzieć nieco o poprzednim właścicielu. Poznać jego punkt widzenia, zobaczyć w jakich momentach zatrzymał się na dłużej zaginając nieco mocniej kartkę. Każdy z używanych egzemplarzy jest przez to dostrzegalnie unikatowy i nie znajdziemy dwóch identycznych książek o tego samego rodzaju. Jest również w tym coś niezwykłego, że często sami nieświadomie pozostawiamy własny, ledwo dostrzegalny ślad na stronicach takich powieści.

Ta sama treść w niższej cenie

Kupując nową książkę przez moment możemy rozkoszować się myślą związaną z tym, że jesteśmy pierwszym właścicielem tego konkretnego wydania. Jednak najbardziej istotną kwestią jest to, że po prostu zależy nam na tym, aby przyswoić jej treść. Nie ma więc tak naprawdę znaczenia czy książka trafiła do nas bezpośrednio z drukarni, czy wcześniej przeczytał ją ktoś inny. Różnica w cenie może być jednak znacząca, szczególnie jeśli możemy się nazwać molem książkowym. Wydatki na zakup nowych egzemplarzy mogą w takim przypadku realnie nadwyrężyć budżet domowy. Jest jednak na to skuteczna rada – warto sięgnąć po używane publikacje, które można kupić na przykład w internecie, w sklepie SkupSzop.

Dostępność starszych wydań

Niezaprzeczalną zaletą związaną z zakupem używanych książek jest łatwa dostępność starszych wydań. Ma to zwłaszcza duże znaczenie w przypadku jeśli we współczesnych dodrukach doszło do znaczących zmian, które nie wpłynęły w istotny sposób na odbiór powieści. Takie sytuacje się zdarzają i wiele osób poszukując wydań z lat ubiegłych w księgarniach nie jest w stanie znaleźć tego, konkretnego egzemplarza, na przykład wydania kolekcjonerskiego. Pozostaje więc szukać go na własną rękę lub skorzystać z internetowych serwisów, które mogą dysponować nietypowymi tytułami.

d32ati6

Ekologia

Zadbana książka może być przeczytana przez wiele innych osób. Nie ma sensu więc jej wyrzucać. Można ją równie dobrze sprzedać, wymienić lub oddać i tym samym pokazać dbałość o ochronę środowiska i ekologię. To po prostu mniej ściętych drzew do produkcji kolejnych dziesiątek wydań tej samej powieści. Dlaczego więc nie sięgać właśnie po używane egzemplarze? Które następnie po przeczytaniu przekazywać dalej w stanie nieuszkodzonym. Wszystko w nadziei, że kolejny właściciel również pojmie tą ideę i książka będzie żyła własnym życiem przez długi czas.

Artykuł sponsorowany
d32ati6

Podziel się opinią

Share
d32ati6
d32ati6