Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: LUSH

Kultowe kosmetyki LUSH już w Polsce!

Firma LUSH, znana na całym świecie z zaangażowania w ochronę środowiska, prawa człowieka oraz walkę przeciwko testowaniu na zwierzętach, dostępna jest również w Polsce.

 Źródło: Materiał Partnera
diyfcye

Ich kultowe szampony w kostce i inne świeże, ręcznie robione kosmetyki można zamówić w oficjalnym sklepie internetowym www.lush.com/pl/pl.

Świat bez śmieci

LUSH to nie tylko wyjątkowe produkty, które na całym świecie są uwielbiane za swój niesamowity zapach, żywe kolory i poręczną formę. To przede wszystkim filozofia, której celem jest zmiana branży kosmetycznej na lepsze. Firma powstała w 1995 roku w miejscowości Poole w Wielkiej Brytanii i od początku postawiła sobie jasne cele w kwestii zrównoważonego rozwoju oraz dbania o środowisko i ochrony praw zwierząt. Wszystkie kosmetyki są produkowane etycznie, żaden z ich składników nie jest testowany na zwierzętach, 100% z nich jest wegetariańskich, a 92% wegańskich. Dla założycieli marki opakowania kosmetyków to odpady, których należy unikać. Z tego względu ponad 60% produktów LUSH jest ich pozbawiona, w tym jeden z najbardziej kultowych produktów — rewolucyjny szampon w kostce. Jego jedna sztuka wystarcza średnio na 80 myć, czyli odpowiada aż 3 plastikowym butelkom szamponu o pojemności 250 ml. Od momentu powstania tego rewolucyjnego produktu, do października 2021 roku, firma sprzedała ponad 57,6 miliona szamponów na całym świecie, oszczędzając tym samym 167,5 miliona plastikowych butelek.

 Materiał Partners
Źródło: Materiał Partners

W LUSH dokładamy wszelkich starań, by do rąk naszych klientów trafiały jak najlepsze produkty, nie tylko pod względem składników. Zależy nam na tym, by nie musieli brać odpowiedzialności za takie kwestie jak recykling opakowania. Dlatego konsekwentnie eliminujemy wszystkie niepotrzebne odpady i dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom lepszy stosunek jakości do ceny kosmetyków" — tłumaczy Mark Constantine współzałożyciel i dyrektor zarządzający firmy.

W trosce o środowisko

Rosnąca świadomość zmian klimatycznych przekłada się na to, że na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów pozbawionych jednorazowych opakowań i plastikowych butelek. LUSH redukuje ilość niepotrzebnych odpadów już od wielu lat i dzięki temu w mniejszym stopniu przyczynia się do zanieczyszczania środowiska. Prawdziwym przełomem dla marki było wynalezienie w 1987 roku szamponów w kostce przez Mo Constantine'a — współzałożycielkę firmy LUSH i Stana Krysztal — chemika kosmetycznego. Co ciekawe, innowacyjny produkt, który zrewolucjonizował mycie włosów na całym świecie, powstał przypadkiem, podczas eksperymentalnych prac nad nowym rodzajem mydła. Mo i Stan otrzymali kosmetyk, którego konsystencja po spienieniu idealnie odpowiadała szamponowi. Po swoim zaskakującym odkryciu firma złożyła wniosek, by zdobyć patent, chroniący ich wynalazek. Przyznanie go sprawiło wiele radości i satysfakcji z pracy odkrywcom z LUSH.

Rewolucyjne szampony w kostce

 Materiał Partnera
Źródło: Materiał Partnera

Każda kostka, która powstała w wyniku tego niezwykłego eksperymentu, jest nie tylko bardzo wydajna, ale również zawiera w sobie wiele wspaniałych i odżywczych składników, dopasowanych tak, by odpowiadać na różnorodne potrzeby klientów. W przypadku szamponów LUSH, jakiekolwiek pakowanie jest zbędne, a w razie potrzeby produkt można włożyć do wielorazowej metalowej puszki lub do korkowego pudełka. Taka forma sprawia, że szampony są poręczne w podróży, dobre dla planety i dla naszych włosów.

LUSH oferuje najszerszą na rynku ofertę szamponów w kostce, które odpowiadają na wszystkie potrzeby klientów. Dodatkowo, by ułatwić dobranie produktu, który będzie idealnie dopasowany do typu skóry głowy i włosów, daje konsumentom możliwość skorzystania z konsultacji w formie chatu na żywo. Odkryj pełną gamę szamponów LUSH tutaj

Informacja prasowa: LUSH
diyfcye
diyfcye