Trwa ładowanie...
Materiał partnera: Avon

Kuracja retinolowa – dla kogo i w jakich przypadkach powinno się ją stosować?

Zadbana cera odejmuje nam lat oraz dodaje pewności siebie. O kondycję naszej skóry możemy troszczyć się na wiele sposobów. Do jednej z popularnej metody należy kuracja retinolowa. Pozwala uzyskać spektakularne efekty zarówno pod względem wyglądu, jak i kondycji skóry. Jak zatem przebiega kuracja retinolem i komu warto ją polecić? Sprawdźmy!

 Źródło: Pexels
d49w6xu

Czym jest retinol?

Retinol to aktywna pochodna witaminy A, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jest substancją bardzo dokładnie przebadaną, dlatego też jest tak chętnie wykorzystywana w kosmetologii. Retinol jako związek organiczny należy do grupy retinoidów o silnym oddziaływaniu na naskórek. Warto też dodać, że retinol rozpuszcza się w tłuszczach, co sprawia, że substancje aktywne docierają do głębokich warstw skóry.

Dla kogo jest przeznaczona kuracja retinolem?

Retinol to niezwykły składnik o udokumentowanym działaniu anti-aging. Kuracja z jego użyciem zalecana jest każdemu, kto chce odmłodzić wygląd skóry. Jest to terapia doskonała dla osób chcących zmniejszyć widoczność pierwszych zmarszczek czy też poprawić elastyczność skóry. Co więcej, retinol może pomóc także osobom borykającym się z problemem trądziku. Kuracja retinolem jest więc odpowiednia dla każdego, bez względu na wiek oraz rodzaj cery. Należy jedynie umiejętnie dobrać stężenie kosmetyku i przestrzegać zasad kuracji.

Retinol a działanie odmładzające

Dzięki zdolności wnikania w głębokie warstwy skóry retinol ma silne działanie odmładzające. Pobudza syntezę kolagenu i elastyny, które są podstawowymi substancjami odpowiadającymi za jędrną i elastyczną skórę. Pobudza też produkcję kwasu hialuronowego, który odpowiada za nawilżenie skóry. Dzięki temu kuracja retinolowa pozwala zredukować niewielkie zmarszczki oraz spłycić te bardziej widoczne, a także poprawia gęstość skóry, co z kolei pozwala na tworzenie warstwy chroniącej przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo retinol ma działanie regulujące koloryt cery, dlatego sprawdzi się też przy redukcji przebarwień.

d49w6xu

Cera trądzikowa – dlaczego warto sięgnąć po retinol?

Poza właściwościami silnie odmładzającymi, retinol wykazuje też działanie przeciwtrądzikowe. Przenika w głąb skóry i reguluje pracę gruczołów łojowych oraz usuwa nadmiar sebum. Z kolei właściwości złuszczające pozwalają na dogłębne oczyszczenie powierzchni skóry. Warto dodać, że retinol ma również działanie przeciwzapalne, które umożliwia łagodzenie zmian trądzikowych.

Jak stosować retinol?

Retinol do użytku domowego występuje w kilku bezpiecznych stężeniach – od 0,1% do 2%. Podstawową zasadą przy kuracji retinolem jest to, że należy ją rozpoczynać od najniższych stężeń. Dopiero z czasem stężenie można zwiększać, jednak trzeba uważnie obserwować reakcję skóry. Kolejną ważną zasadą jest czas, w którym wykonuje się kurację. Najlepiej, aby była to jesień bądź zima, kiedy promieniowanie słoneczne nie jest tak intensywne. Kosmetyki z retinolem powinno się włączyć do wieczornej pielęgnacji skóry. Retinol aplikuje się tylko na oczyszczoną i osuszoną skórę. Wystarczy niewielką ilość (2 lub 3 krople) równomiernie rozprowadzić po twarzy, omijając okolice oczu i ust. Po upływie około 30 minut należy użyć kremu nawilżającego. Warto, by zawierał w składzie substancje aktywnie nawilżające, takie jak kwas hialuronowy. Dobrej jakości kremy nawilżające do twarzy znajdziemy między innymi w ofercie AVON. Trzeba jeszcze pamiętać, że retinolu nie stosujemy codziennie, a w zalecanych przez producenta odstępach czasowych.

Materiał partnera: Avon
d49w6xu
d49w6xu