Trwa ładowanie...
Moda

Manolo Blahnik stanął przed sądem

W modzie kolejny etyczny skandal. Manolo Blahnik – jeden z najsłynniejszych szewców świata, którego szpilki możecie kojarzyć z kultowego serialu „Sexu w wielkim mieście”, stanął przed sądem.
Share
Manolo Blahnik stanął przed sądem
Źródło: Eastnews
d3jobcr

W modzie kolejny etyczny skandal. Manolo Blahnik – jeden z najsłynniejszych szewców świata, którego szpilki możecie kojarzyć z kultowego „Sexu w wielkim mieście”, stanął przed sądem.

Projektant oskarżony jest o nielegalną próbę importu 300 par butów, które wykonano ze skóry węża wpisanego na listę zagrożonych gatunków. Akcesoria planowano przetransportować z Wielkiej Brytanii do USA, a przesyłkę zatrzymano na nowojorskim lotnisku JFK. Powodem blokady przesyłki były rozbieżności w opisie dokumentacji przedmiotów a stanem faktycznym.

(fot. Manolo Blahnik)

Choć wydarzenie miało miejsce 2 lata temu, sprawa dopiero teraz trafiła do sądu na Brooklynie. Jak donoszą zagraniczne media, Manolo Blahnik oskarżony został tym samym o złamanie federalnego prawa Stanów Zjednoczonych, a wartość nielegalnego materiału, z którego wykonano buty to około 50 tys. dolarów.

Warto dodać, że paczka – zanim trafiła na angielskie lotnisko, przebyła drogę z Chin, przez Hong Kong, aż do Włoch. Manolo Blahnik, ani żaden z przedstawicielki jego firmy, nie skomentował jak dotąd całego wydarzenia.

* Co dzieje się przed świętami w Nowym Jorku? Wśród klientów grasują wytrawni złodzieje. Ich ofiarą padła ostatnio Gwyneth Paltrow. Poznajcie szczegóły!*

d3jobcr

Podziel się opinią

Share
d3jobcr
d3jobcr