Gwiazdy
06-05-2008 (06:10)

Marek Kościkiewicz, twórca De Mono nie wierzy w przypadki

Marek Kościkiewicz polski muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Wzornictwa Przemysłowego. W 1987 roku założył zespół De Mono. Był jego liderem i autorem większości piosenek grupy.
W 1989 roku założył firmę fonograficzną ZIC-ZAC i podpisywał kontrakty na premierowe płyty takich artystów jak Kayah, Kazik, Varius Manx, Mafia, Piasek, Elektryczne Gitary, Golden Life a także płyty Urszuli, Artura Gadowskiego i wiele innych. Obecnie pracuje nad nową płytą De Mono. Brał udział w drugiej edycji programu "Gwiazdy tańczą na lodzie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Kościkiewicz, twórca De Mono nie wierzy w przypadki
WP

Marek Kościkiewicz polski muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Wzornictwa Przemysłowego. W 1987 roku założył zespół De Mono. Był jego liderem i autorem większości piosenek grupy. W 1989 roku założył firmę fonograficzną ZIC-ZAC i podpisywał kontrakty na premierowe płyty takich artystów jak Kayah, Kazik, Varius Manx, Mafia, Piasek, Elektryczne Gitary, Golden Life a także płyty Urszuli, Artura Gadowskiego i wiele innych. Obecnie pracuje nad nową płytą De Mono. Brał udział w drugiej edycji programu "Gwiazdy tańczą na lodzie".

Życiowe motto

Do życia nie ma jednego klucza.

WP

Internet to dla mnie...

informacja.

Najważniejsza książka

"Nieznośna lekkość bytu" Milana Kundery.

WP

Nie wierzę...

w przypadki.

Gdybym nie był sobą, chciałbym być...

sobą.

WP

Najważniejszy wynalazek ludzkości

Książka.

Najbliższym z czterech żywiołów jest mi...

Woda.

WP

Najważniejszym dniem w moim życiu był...

dzień narodzin moich dzieci.

Marek Kościkiewicz autor sukcesów nie tylko zespołu De Mono z którym sprzedał ponad milion płyt oraz zdobył wiele prestiżowych nagród w tym Fryderyka w 1994 roku, ale też kompozytor piosenek Krzysztofa Krawczyka, Krzysztofa Cugowskiego, Artura Gadowskiego, Małgorzaty Ostrowskiej tekstów zespołu Varius Manx. Założył pismo Machina które szybko staje się jednym z najważniejszych i najbardziej znanych magazynów kulturalnych w Polsce. Po sprzedaży ZIC ZAC zostaje dyrektorem zarzadzającym BMG Ariola Poland. Po pięciu latach pracy w światowym koncernie i takich sukcesach jak między innymi projekt Kayah-Goran Bregovic rozpoczyna pracę producenta muzycznego i kompozytora.

Pytania zadawała Małgorzata Jaworska

WP
Podziel się

Więcej na temat artysty można znaleźć na stronie Marka Kościkiewicza.

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP