Trwa ładowanie...
Materiał partnera: Avon

Moc witamin – jakich witamin w składach kosmetyków szukać jesienią?

Jesień to bardzo malownicza pora roku. Jednak nie jest tak łaskawa dla naszej skóry. Naprzemienne ciepło, zimno, intensywne słońce czy też deszcz negatywnie oddziałują na naszą cerę. Dlatego warto wspomóc jej pielęgnację, używając odpowiednich kosmetyków. Najlepiej sprawdzą się te bogate w witaminy. Które z nich o tej porze roku szczególnie pozytywnie wpłyną na zdrowy wygląd skóry?

Share
 Źródło: materiały partnera
d2h2fkx

Witamina A – dlaczego warto stosować kosmetyki z jej udziałem?

Witamina A już od dawna uważana jest za magiczny składnik młodości. Wszystko ze względu na to, że ma ogromny wpływ na jędrność oraz elastyczność skóry. Pochodną witaminy A jest retinol, który podbija ostatnimi czasy serca kobiet w każdym wieku. Jest to produkt o intensywnym i głębokim oddziaływaniu. Dzięki temu sprzyja syntezie kolagenu, a efektem jest wygładzenie drobnych zmarszczek. Co więcej, witamina A ma właściwości złuszczające, co pozwala na pozbycie się przebarwień powstałych po słonecznym lecie oraz intensywnym opalaniu. Kosmetyki z tą witaminą wspomogą również odnowę naskórka.

Drogocenna witamina C

Do najbardziej cenionych właściwości witaminy C, które są kluczowe podczas pielęgnacji skóry jesienią, są rozświetlanie i rozjaśnianie. Kwas askorbinowy to substancja, która doskonale radzi sobie z redukcją przebarwień. Serum witamina C to zdecydowanie kosmetyk, którego warto używać podczas pielęgnacji cery jesienią, aby przywrócić jej równomierny koloryt. Trzeba dodać, że produkt ten wpływa też na młody wygląd, ponieważ hamuje rozkład enzymów, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Najlepsze serum z witaminą C powinno zawierać naturalny skład. Można zdecydować się na czystą postać witaminy o różnym stężeniu bądź sięgać po kosmetyki, które posiadają ją w składzie.

Witamina E – jak może pomóc w pielęgnacji skóry jesienią?

Kolejną witaminą, na którą warto zwracać uwagę w kosmetykach, jest witamina E. Tworzy ona ochronną warstwę na skórze, nie dopuszczając do wnikania wolnych rodników w jej głąb. Co więcej, kremy z tą witaminą zapobiegają utracie wody z naskórka, co wpływa na optymalne nawilżenie, które jest zbawienne dla kondycji skóry po słonecznym lecie. Warto też dodać, że kosmetyki zawierające witaminę E doskonale sprawdzają się w przypadku poparzeń słonecznych. Wszystko ze względu na to, że zmniejszają rumień, łagodzą podrażnienia, a także pozwalają ograniczyć szkodliwe skutki działania promieniowania słonecznego.

d2h2fkx

Odżywcza moc witaminy B

Do grona witamin, które powinny znaleźć się w produktach do pielęgnacji podczas jesieni, z pewnością, należy witamina B, a właściwie B3 i B5. Wykazują bowiem głębokie właściwości regenerujące, nawilżające oraz odżywcze. Witamina B3, czyli niacynamid pozwala zapewnić skórze optymalne nawilżenie, pobudza produkcję kolagenu, a także wpływa na produkcję ceramidów i wyrównuje koloryt cery. Z kolei witamina B5 pozwala załagodzić podrażnienia powstałe na skutek intensywnego promieniowania słonecznego, a także nawilża i przyspiesza gojenie się oparzeń oraz ran. Dlatego nie powinno jej zabraknąć w naszej kosmetyczce.

Chcąc zapewnić optymalną pielęgnację skóry jesienią, należy postawić na kosmetyki bogate w witaminy C, E, A oraz B. Są to podstawowe substancje pozwalające zadbać o regenerację, rozjaśnienie, a także nawilżenie skóry. Warto sięgać po kremy, serum oraz maski powstałe na bazie właśnie tych składników. Dzięki regularnemu stosowaniu nasza cera jesienią będzie promienna, a dodatkowo zadbamy o jej młody wygląd. Witamina C serum rozjaśniające oraz inne produkty z naturalną mocą witamin znajdziemy w ofercie AVON.

Materiał partnera: Avon
d2h2fkx
d2h2fkx
d2h2fkx